Wydobywanie kryptowalut w Islandii pochłania więcej energii niż gospodarstwa domowe

Państwo z północy Europy, Islandia, ma kryptowalutom dużo do zaoferowania. Klimat i środowisko tego kraju stwarza bardzo dobre warunki dla wydobywania walut cyfrowych, takich jak Bitcoin. Według raportu Associated Press bardzo prawdopodobne jest, że Islandia wykorzysta więcej energii na wydobywanie kryptowalut niż na zużycie energii elektrycznej w całym kraju.

Podwójny wzrost

Hitaveita Sudurnesja, firma energetyczna, przewiduje, że zużycie energii elektrycznej podwójnie wzrośnie (w porównaniu z ubiegłym rokiem) ze względu na wydobywanie kryptowalut. Johan Snorri Sigurbergsson, jako jeden z liderów firmy, spodziewa się wzrostu zużycia nawet na 100 megawatów. Taka ilość powinna przekraczać zużycie prawie 340 000 mieszkańców tej wyspy.

Sigurbergsson powiedział również w wywiadzie dla Associated Press, że nie spodziewałby się takiego wzrostu jeszcze cztery miesiące temu.

„Przed czteroma miesiącami w ogóle nie spodziewałem się takiego wzrostu. Ale potem Bitcoin () wystrzelił w niebiosa.”

Smari McCarthy z Partii Piratów, który jest w parlamencie od 2008 r., chciałby, aby zyski z wydobycia kryptowalut były opodatkowane. Chociaż takie opodatkowanie powinno nadejść, ponieważ wydobycie tworzy „wartość kreatywną”, sam McCarthy pozostaje bardzo sceptyczny wobec Bitcoina.

„Zostawiamy płynąć dziesiątki lub setki megawatów do wydobycia czegoś, co nie ma namacalnego kształtu i nie ma zastosowania dla ludzi spoza finansowych spekulacji. To nie może zrobić nic dobrego.”

Dlaczego właśnie Islandia?

Fakt, że elektryczność odgrywa bardzo ważną rolę w wydobyciu, prawdopodobnie każdy wie (jeśli nie, ten artykuł wszystko wyjaśni). Islandia jest właśnie w tym kierunku najwyżej na tle innych krajów, takich jak Chiny. Ta wyspa jest pełna zasobów geotermalnych i naturalnych.

Chłodne środowisko chłodzi maszyny wydobywcze znacznie efektywniej. W portowym mieście Keflawik znajdują się obecnie trzy największe mining farmy Bitcoina w Islandii. Te farmy wykorzystują wiatr do chłodzenia maszyn. Ich ściany są tak zaprojektowane, aby urządzenia były chłodzone tylko przez wiatr.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych artykułach, użyj dzwonka, który widzisz w lewym dolnym rogu ekranu. Możesz również oglądać nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here