Największe spadki Bitcoina i przyczyna tego ostatniego

Cena kryptowalut nieustannie się zmienia, więc nie mogą zaskakiwać coraz większe spadki wartości. Przyjrzyjmy się teraz największym z nich od stycznia 2012 r. I uzasadnijmy możliwe przyczyny niedawnego.

Większe spadki nie są niczym niezwykłym

Od 17 grudnia cena Bitcoina spadła o prawie 70%. W momencie pisania artykułu wartość całego rynku kryptowalutowego wynosi około 390 milionów USD, a Bitcoin () z 6 100 USD znów dostał się na 8 000 USD. Z poniższego obrazka dowiesz się więcej o korektach Bitcoina:

korekty bitcoin

Spadek o 30% można uznać za znaczący na jakimkolwiek rynku. Na rynku kryptowalutowym wahania to codzienność. Bitcoin, podobnie jak inne kryptowaluty, regularnie spada, a następnie znowu wzrasta. Jak widać, w przypadku Bitcoina, rok 2017 był jednym z najtrudniejszych, co mogło być spowodowane setkami zdarzeń, które przewidywały jego zanik.

Co było przyczyną ostatniego spadku?

Liczba złych wiadomości doprowadziła do ogromnego spadku na kryptorynku. Wiele mówi się o tokenie dolara – Tether, który jest chroniony kantorem Bitfinex. Niepewność tkwi w  niskim prawdopodobieństwie, że Terher miał taką samą ilość dolarów na swoim koncie bankowym, ile sprzedał Tetherów. A ponieważ ostatnio wspierał rynek dużym kapitałem, może chodzić o bańkę, w konsekwencji której rynek może być przeceniany. Podejrzewa się, że Bitfinex i Tether niekoniecznie muszą udowadniać wystarczająco dużo pieniędzy w bankach, aby wykazać posiadanie pieniądzy za wszystkie Tethers.

Zwiększona regulacja w niektórych krajach również przyczyniła się do spadku. Dla inwestorów krótkoterminowych jest to zła wiadomość, ale długoterminowi inwestorzy postrzegają regulację jako konieczność, która powinna przesunąć kryptowaluty na etap masowej adopcji.

Pozytywne może być to, że spadek nie trafił tylko na rynek kryptowalutowy, ale także na fiat walutowy.

Wyszukiwanie dna

Nawet wśród początkujących dobrze znana jest fraza „kupuj tanio, sprzedaj drogo”. Teraz tylko pytanie, kiedy nie będzie już taniej? Nikt nie zna prawdy. Jeśli spojrzymy na powyższą tabelę, widzimy, że najgorszy spadek nastąpił w ciągu 411 dni, trwających do końca stycznia 2015 r. W tym czasie cena Bitcoina spadła o 87%.

Jeśli chodzi o ostatnią korektę, w 52 dni cena spadła o 69%. Gdyby coś takiego wydarzyło się na zwykłej giełdzie, media nazwałyby to kryzysem, podobnym do 2008 roku. Oczywiście, dziesięć lat temu kryzys gospodarczy spowodowany był faktem, że rząd Stanów Zjednoczonych rozdawał kredyty hipoteczne ludziom, których nie stać było na opłacenie domów, w których mieszkali. W świecie kryptowalut to nie jest aż tak poważną  przyczyną spadku.

Jak państwa próbują oswoić kryptowaluty

W Indiach próbuje się kontrolować transakcje na wielu giełdach kryptokantorowych w celu pobrania podatku dochodowego. W ciągu ostatnich 17 miesięcy przez Indie przeszły ponad 3,5 mld USD transakcji.

Coś podobnego dotyczy Korei Południowej. Ten kraj nie planuje zakazu wymiany kryptowalut, jak wcześniej zostało powiedziane. Ale rząd stara się usunąć anonimowość z transakcji. Dlatego podczas handlu muszą ludzie używać swoich prawdziwych nazwisk.

Nie rozpaczaj

Jeśli nie udało ci się sprzedać swoje oszczędności, nie rozpaczaj. W większości przypadków po upadku następuje wzrost.

Więcej artykułów i aktualności możesz obejrzeć na Facebooku i również w Kryptomagazynie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here