Dyrektor finansowy PayPal: Bitcoin może zostać powszechnie akceptowaną walutą

John Rainey, dyrektor finansowy spółki PayPal (jedna z największych firm finansowych na świecie), w ostatnim wywiadzie dla The Wall Street Journal porównał Bitcoin () i inne kryptowaluty do wysokoprocentowych walut, które można wykorzystać na co dzień.

John Rainey powiedział w wywiadzie:

„Bitcoin zawdzięcza swe istnienie nowoczesnej technologii. Jednak minie kilka lat zanim pojawi się pewna wszechobecność i akceptacja, które uczynią z niej walutę odpowiednią do codziennego użytku.”

Zmienność rynku

W wywiadzie wspomniał również o zmienności na rynku kryptowalut, co może skomplikować ich codzienne użytkowanie. Jako przykład podaje przedsiębiorcę, który miałby jeden dzień 10% zysku, ale następnego dnia straciłby 15%, co z pewnością nie sprawiłoby przyjemności i pojawiłyby się straty.

Pomimo tego problemu, Rainey uważa, że jest duże prawdopodobieństwo wykorzystania Bitcoinu jako metody płatności – nie tylko na rynku z kryptowalutami, ale także do rutynowych płatności.

Jednak John Rainey nie jest jedynym użytkownikiem systemu PayPal, który publicznie wyraził swoje zdanie na temat Bitcoina. Pod koniec 2017 roku współzałożyciel Paypal, Max Levinch, nazwał Bitcoin „genialnym pomysłem matematycznym”.

Zakończenie

Z perspektywy długoterminowej może kiedyś Bitcoiny naprawdę kupimy w każdym sklepie, ale to zajmie trochę czasu. Takie wypowiedzi dużych firm będą jednak miały największy wpływ na cenę Bitcoinów i innych kryptowalut.

Aby nie przegapić żaden wzrost rynku, śledź także Kryptomagazyn na Facebooku! Jeśli interesują Cię inne artykuły z świata kryptowalut, zachęcamy do subskrybowania powiadomień. Kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here