Te tokeny mają szansę przetrwać, nawet jeśli pęknie bańka

bitcoin przyszłość

Czy krytpowaluty są jak bańkaZnajdą się ludzie, którzy prawie na pewno powiedzą „tak”. Są jednak także zwolennicy, którzy uważają, że kryptowaluty są naprawdę dalekie od bańki i ich wzrost jest całkowicie uzasadniony. Ale w dzisiejszym artykule zajmiemy się potencjalnie przerażającym scenariuszem. Co by się stało, gdyby domniemana bańka wokół kryptowalut pękłaCzy niektóre kryptowaluty mają szansę przetrwać?

Bańka dotcom

Porównanie baniek kryptowalutowych i baniek dotcomowych z pewnością nie jest łatwe. Ale spójrzmy, co się stało po pęknięciu bańki dotcom. To prawda, że ​​wiele osób straciło ogromną ilość pieniędzy. Nie będziemy zatem niczego ułatwiać. Z drugiej strony, bez bańki dotcom, technologia i internet mogły nie osiągnąć poziomu, na którym teraz są. Dlatego każde pęknięcie bańki kryptowalutowej może nie oznaczać końca kryptoświata i technilogii blockchain.

Tokeny użytkowe

Tokeny utility (użytkowe/funkcjonalne tokeny) mogą być odpowiedzią na pytanie, które już wymieniliśmy we wstępie. Czy niektóre kryptomeny przetrwają, jeśli kryptobańka pęknie? Tokeny użytkowe są często opisywane jako te, których rolą powinno być zapewnienie dostępu online do aplikacji i usług. To może być jeden z powodów, dzięki którym mogą przetrwać koniec kryptoświata.

Spójrzmy na prawdziwe przykłady:

Przechowywanie danych: Kryptowaluty jak Siacoin, Storj lub Filecoin mają na celu zastąpienie pamięci masowej w chmurze, a tym samym stworzenie konkurencji dla usług Dropbox i Amazon Web Services. W takich przypadkach tokeny mają dwa zastosowania. Ludzie będą mogli zapłacić za udostępnienie im przestrzeni dyskowej. Z drugiej strony to właśnie tokeny są powodem, dla którego ktoś chce udostępnić przestrzeń sieciową. Tokeny przedstawiają nagrodę, którą otrzyma każdy z tych dostawców.

Drugim przykładem może być  wymiana kryptowalutowa: 0x lub Airswap (i wiele innych) opracowało protokoły blockchain, aby dać użytkownikom możliwość wymiany różnych typów tokenów peer-to-peer. Na przykład, w przypadku wymiany 0x, tokeny służą jako nagroda dla osób trzecich, tzw. relayers (przekaźników). Ci otrzymują tokeny od 0x tylko wtedy, gdy pozwalają na połączenie między dwoma stronami, które są zainteresowane transakcją.

Wyzwania dla tokenów użytkowych

Jeśli tokeny utility będą jedynymi, które powinny przetrwać między kryptowymianami, będzie bardzo istotne, w której kategorii w sektorze finansowym zostaną sklasyfikowane. Czy możemy na przykład powiedzieć, że powinny one znajdować się wśród akcji? Odpowiedź na to pytanie może być bardzo ważna, ponieważ te tokeny musiałyby podlegać dużym regulacjom, gdyby zostały uwzględnione, na przykład, jako akcje giełdowe.

Ciekawostą jest, że w Szwajcarii te tokeny zdecydowanie nie dostałyby się do tej kategorii. I odwrotnie, jeśli te tokeny są priorytetem w zapewnianiu dostępu do aplikacji i usług internetowych, to tokeny nie powinny mieć żadnych problemów prawnych w Szwajcarii.

Wniosek

Podsumowując, jest to z pewnością ważne, aby podkreślić, że ten artykuł nie powinien być postrzegany jako nie FUD (szerzenie złych wiadomości) lub porównując kryptowaluty do bańki. Celem było, by krytycznie myśleć o tym, czy niektóre z chwilowych kryptowalut miały szansę na przeżycie w przypadku wypełnienia najbardziej krytycznego scenariusza kryptoświata.

Śledź  wiadomości z  kryptoświata  i odwiedź nasz Facebook. Zasubskrybuj również powiadomienia. Kliknij dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here