[WIADOMOŚCI DNIA] Bitcoin oscyluje wokół 10 000 $, kryptowaluty podążają za wzrostem

Przedstawiamy dzisiejszy krótki przegląd najważniejszych wiadomości z całego świata kryptowalut.

Bitcoin oscyluje wokół 10 000 $, inne kryptowaluty rosną – Jeśli nie zabezpieczysz swojej kryptomwaluty na wypadek śmierci, zostaną utracone – Rosja prawdopodobnie będzie testować użycie blockchainu i kryptowaluty w praktyce na Krymie – Rosyjski minister finansów wyjaśnił Putinowi, że nie może mieć scentralizowanej kryptowaluty państwowej – Francja reguluje ICO a instrumenty pochodne BTC – Dyrektor giełd Weexchange i Bitfunder jest zagrożony 30 laty więzienia – Tajwańska policja aresztuje mężczyzn za kradzież BTC w cenie 170 000 $ – Prezydent Wenezueli nakazał przyjmowanie kryptowalut, również Petra – Już 46% zeszłorocznych ICO skończyło swoją działalność

Znane kryptowaluty

Bitcoin () aktualnie wciąż rośnie, choć nieznacznie, ale niektórzy będą mieli trudności dostać się z powrotem na szczyt, pokazują to wykresy techniczne. Warto zauważyć, że globalna średnia cena obliczona przez CoinMarketCap waha się od około 200 dolarów i wyżej, co jest w dużej mierze spowodowane przez czynnik zwany „Kimchi premium” – oznacza to, że BTC na koreańskich giełdach Upbit, Bithumb i Coinonese sprzedaje ponad 11.000 USD. Tymczasem pomiędzy zachodnimi giełdami, cena największej kryptowaluty  na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej bliżej 10 000 USD. Pełny artykuł w EN tutaj.

Jeśli nie zaplanowałeś przekazanie swoich kryptowalut lub internetowego konta inwestycyjnego w przypadku twojej śmierci, ta nieruchomość może zostać utracona na zawsze. Coraz więcej ludzi żyje online, a także ich majątek. Dotyczy to wszystkiego, od cyfrowych walut i rachunków inwestycyjnych po media społecznościowe i układanie zdjęć. Pełny artykuł w EN tutaj.

Regulacje

W tym tygodniu do rosyjskiego parlamentu wpłynęła propozycja „oswojenia” technologii kryptowalutowej na Krymie. RACIB pracuje nad planem wdrożenia planu „Crypto-Crimea” i ustanowiła na półwyspie Centrum Rozwoju Technologii Blockchain. Pełny artykuł w EN tutaj.

Rosyjskie Ministerstwo Finansów nie jest przeciw kryptowalucie narodowej, o ile państwo nie będzie uczestniczyć w tym systemie. Utworzenie scentralizowanej monety wydaje się niemożliwe, ponieważ kryptowaluty oparte są na decentralizacji, powiedział (wg mediów rosyjskich) rosyjski minister finansów Anton Siluanov prezydentowi Putinowi. Pełny artykuł w EN tutaj.

Niezależny organ regulacyjny francuskiej giełdy wydał dziś dwa postanowienia, jedno o
wstępnych ofertach monet (ICO) i drugie o pochodzeniu bitcoinów. Obie wykazują większą kontrolę nad kryptowalutami we Francji, zaczynając od koniecznej formalnej autoryzacji aż do zakazu ogłoszeń. Pełny artykuł w EN tutaj.

Giełdy

Jon E. Montroll, 37-letni mężczyzna z Teksasu, stoi obecnie twarzą w twarz 30 latom więzienia za krzywoprzysięstwo i utrudnianie procesu sądowego. Dyrektor giełd Weexchange i Bitfunder jest oskarżony z wielokrotnego kłamstwa SECu w ramach świadczenia z celem ukrycia ogromnych strat klientów po tym, kiedy giełdy zostały zaatakowane. Pełny artykuł w EN tutaj.

Biznes

Tajwańska policja aresztowała czterech mężczyzn za kradzież o wartości pięciu milionów dolarów tajwańskich (około 170 000 dolarów). Sprawa została opisana jako pierwsza tego rodzaju na Tajwanie. Pełny artykuł w EN tutaj.

Wenezuelski prezydent Nicolas Maduro nakazał krajowym służbom konsularnym, a także kilku innym państwowym służbom i stacjom benzynowym, zaakceptowanie jakiejkolwiek kryptowaluty, w tym państwowej Petry. Pełny artykuł w EN tutaj.

ICO

Nikt nie spodziewał się, że wszystkie ICO w 2017 roku będą kontynuowane. Ale tempo, w jakim ich działalność się zmniejszyła, może być zaskoczeniem. Tokendata zawiera listę 902 ICO, które były w posiadaniu w zeszłym roku. Z nich 142 upadły na etapie finansowania, a kolejne 276 nie powiodło się, albo dlatego, że wzięły pieniądze i skradły, albo powoli spadały w nieznane. Oznacza to, że 46% ICO w zeszłym roku zawiodło. Pełny artykuł w EN tutaj.

Nie przegap naszych innych wiadomości i kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij również śledzić nas na naszym Facebooku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here