[WIADOMOŚCI DNIA] Bitcoin i inne kryptowaluty upadają – Bangladesz zabrania…

bitcoin-fall

Oto krótki przegląd najważniejszych wiadomości z całego świata kryptowalutowego.

Bitcoin i inne kryptowaluty znowu się obniżają – Bangladesz zabrania w przyjmowaniu kryptowalut – Korea Południowa zmieniła swoje podejście, wspiera blockchain – Włochy przygotowują regulację kryptowalut – Błąd na giełdzie japońskiej spowodował, że coiny sprzedają się za darmo – Coinbase i Bitfinex ogłosiły, że implementują SegWit dla Bitcoina – Od początku roku wybrano 2 miliony dolarów dzięki ICO – Tim Draper: Bitcoin () jest walutą przyszłości

Znane kryptowaluty

Bitcoin szybko pokonał granicę 11 000 $, a wczoraj wydawało się, że rozsądnym celem jest 12 000 $. Ale po kilku dniach wzrostu wszystkie kryptowaluty pojawiały się w środę rano na czerwono. Ceny spadły u większości coinów, ale Bitcoin wydaje się być najmniej dotknięty. Co się stało? Wydaje się, że nie ma powodu, dla którego kryptorynek zachowuje się w ten sposób. Ostatnie raporty były raczej pozytywne. Możliwym wyjaśnieniem jest to, że po krótszym okresie wzrostu chcą się zagoić inwestorzy, którzy wpadli w panikę po ostatnim upadku i sprzedali część inwestycji już podczas spadku znacznie poniżej 10 000 USD. Pełny artykuł w EN tutaj.

Regulacja

Bangladesz, jeden z niewielu krajów, który obecnie stara się wprowadzić zakaz handlu i używania kryptowalut – ogłosił, że kilka dużych instytucji państwowych będzie nasilać wysiłki zmierzające do ograniczenia walki z przyjmowaniem kryptowalut wśród obywateli Bangladeszu. Pełny artykuł w EN tutaj.

Korea Południowa, według ostatnich doniesień, może zmienić podejście z twardej represji do wsparcia blockchaina i racjonalnych regulacji. Pełny artykuł w EN tutaj.

Konsultacje społeczne w sprawie nowych przepisów dotyczących kryptowalut we Włoszech są już zamknięte. Zainteresowane strony zostały zaproszone przez ministerstwa gospodarki i finansów do dzielenia się sugestiami i uwagami na temat dekretu wprowadzającego wymogi rejestracyjne i sprawozdawcze w tym sektorze. Nowy zestaw zasad wejdzie w życie w ciągu trzech miesięcy od otrzymania. Pełny artykuł w EN tutaj.

Giełdy

Błąd giełdy Zaif umożliwił niektórym użytkownikom bezpłatne kupowanie cyfrowych walut i wzbudził obawy o bezpieczeństwo tych platform transakcyjnych. Zaif, należący do Tech Bureau Corp i zarejestrowany przez rząd, powiedział, że w kalkulacji ceny wystąpił błąd, który pozwolił siedmiu użytkownikom darmowy zakup monet cyfrowych JPY. Sześć transakcji zostało anulowanych. Zaif próbuje rozwiązać ten problem u siódmego klienta, który próbował przenieść Bitcoiny z giełdy, powiedział rzecznik Reuters. Pełny artykuł w EN tutaj.

Kryptoexchange Coinbase i Bitfinex ogłosiły wczoraj, że są gotowi do implementacji Segregated Witness (SegWit) dla Bitcoina (BTC). Pełny artykuł w EN tutaj.

Biznes

Pomimo wątpliwej jakości niektórych tegorocznych ICO, apetyt inwestorów jest nadal wysoki. Od początku roku zainwestowano już 2 miliardy dolarów, więc rok 2018 będzie na pewno przekraczać łączną wartość inwestycji w 2017 roku, która wynosiła 5,7 miliardy dolarów. Ale biorąc pod uwagę, że struktura tej sprzedaży jest teraz bardziej skoncentrowana na prywatnych inwestorach, społeczeństwo zapłaci wszelkie szkody. Dane pokazują, że 84% wszystkich uzyskanych funduszy ICO w tym roku pochodzi ze źródeł prywatnych i przedsprzedażowych. Pełny artykuł w EN tutaj.

„Myślę, że Bitcoin jest walutą przyszłości” – wyjaśnił Tim Draper w czwartek. W typowo optymistycznym wywiadzie przedsiębiorca, którego wartość netto szacowana jest na 1 miliardę dolarów, powiedział wiele dobrych rzeczy o kryptowalutach. W najczęściej cytowanym fragmencie wywiadu dla Bloomberga Draper wyjaśnił: „Ludzie pytają mnie:” A ty nie chcesz sprzedawać Bitcoinów [za fiat]? „A ja mówię:” Dlaczego miałbym sprzedawać przyszłość za przeszłość?Pełny artykuł w EN tutaj.

Nie przegap naszych innych wiadomości i zasubskrybuj dzwonek wiadomości w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij obejrzeć nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here