Coinbase – przewodnik – 10 USD gratis

coinbase-wallet-przewodnik

Jedną z najlepszych giełd jest Coinbase. Wyróżnia się bezpieczeństwem i łatwością, ale jest w języku angielskim. Ci, którzy nie rozumieją w pełni języka angielskiego, mogą mieć problem. Dlatego stworzyliśmy przewodnik, który pomoże Ci w trudnych początkach.

Instrukcje dotyczące wymiany walut na Coinbase krok po kroku

  1. Utwórz konto
  2. Weryfikacja i zakup kryptowalut
  3. Wysyłanie pieniędzy przez SEPA 

Tworzenie konta w CoinBase

1) Przejdź do coinbase.com, zobaczysz ekran powitalny, aby się zarejestrować. Konto możesz utworzyć, klikając przycisk Sign up w prawym górnym rogu. Jeśli przejdziesz przez ten link otrzymasz bonusowo 10 USD jeżeli włożysz do Coinbase 100 USD lub więcej.

instrukcje dotyczące portfela monet

2) Pojawi się formularz rejestracyjny, w którym wpiszesz swoje imię, nazwisko, adres e-mail i hasło. Utwórz hasło, aby wyświetlić „EXCELLENT”. Musi zawierać co najmniej dwanaście znaków, małe i wielkie litery, cyfry i myślnik. Hakerzy często próbują złamać hasła w krypto-portfelach, więc uważaj, warto ustawić bezpieczne hasło. Po wypełnieniu trzeba akceptować warunki Coinbase.

rejestracja monet

3) Musisz następnie zweryfikować swój adres e-mail. Mail weryfikacyjny powinien dotrzeć do twojej skrzynki pocztowej. Jeśli nie, wyślij ponownie wiadomość e-mail. Zanim to zrobisz, sprawdź spam. Możliwe, że Twoja skrzynka pocztowa nieprawidłowo go tam umieściła. Po otrzymaniu e-maila kliknij niebieski przycisk „Verify Email Address”.

weryfikacja adresu e-mail w bazie monetarnej

4) Przycisk automatycznie przekieruje Cię do Coinbase, gdzie rozpoczynasz tworzenie profilu. W pierwszym kroku zobaczysz okno, w którym wybierasz, czy jesteś osobą prywatną, czy firmą. Wybierz kwadrat ze słowem „INDIVIDUAL” (osoba) i kliknij „NEXT”.

osoba rejestrująca monety

5) Następnie musisz podać swój numer telefonu. Jest to konieczne, aby chronić krypto-portfela. Każde logowanie oraz transakcję należy potwierdzić wpisując kod wysłany SMS.

weryfikacja bazy monet przez telefon

6) Teraz musisz potwierdzić swój numer. Otrzymasz SMS-a z kodem. Wpisz go w polu i kliknij przycisk „Verify Phone Number”.

telefon z kodem monet

7) Powinieneś również zeskanować swój dowód osobisty i wysłać go do Coinbase. Ten krok jest niezbędny do zidentyfikowania Ciebie w razie potrzeby. Coinbase można używać owszem i bez weryfikacji dowodu osobistego. Wtedy jednak nie będziesz w stanie kupić kryptowaluty, ale to nie powinno być problemem. Tak więc, jeśli nie chcesz zrobić zdjęcia/skanu dowodu, idź w prawy róg myszką (wskazane na obrazku) i kliknij na dashboard, aby dostać się bezpośrednio do portfela.

rachunek na monety

8) Jeśli nic się nie pojawi, kliknij „Accounts”. Masz przed sobą trzy portfele. Jeden na Bitcoin, jeden na Ethereum i jeden na Litecoin. Na Bitcoin () znajduje się również sejf, ale prawdopodobnie nie będzie on potrzebny. Aby skorzystać z portfela, musisz zdobyć jej adres. Jest to unikalny ciąg znaków i liczb, generowany losowo wyłącznie dla Ciebie. Ważne jest, aby pamiętać, że tylko Bitcoin może być wysłany na adres portfela Bitcoin! Wysyłając inną walutę na ten adres, możesz ją stracić. Następnie kliknij „BTC Wallet”.

waluta bazowa i portfel

9) W prawym górnym rogu znajduje się przycisk „Wallet address”. Kliknij, aby otrzymać kod QR. Poniżej znajdziesz swój adres. Możesz wysłać Bitcoin z całego świata, innego portfela lub giełdy na ten adres. Transakcje zwykle trwają 30-60 minut, ale czasami może to potrwać dziesięć godzin, zanim monety zostaną załadowane do portfela.

portfel adresowy z monetami

10) Teraz musisz nauczyć się wysyłać transakcje. To bardzo proste. Kliknij przycisk „Send / Request”. W polu „Email or Bitcoin address” wpisz adres portfela odbiorcy, wybierz kwotę Bitcoina i prześlij transakcję. System oczywiście wyśle ​​ci SMS-a z kodem. Wpisz kod i monety, przejdą do Blockchainu. Pamiętaj, że w przypadku transakcji Bitcoin sieć pobiera opłatę do jednostek lub dziesiątek euro.

baza monet wysłała Bitcoin

Możesz być zainteresowany:  Czym jest Blockchain?

W podobny sposób możesz używać portfeli do Ethereum () lub Litecoina.

Weryfikacja i zakup kryptowalut

Coinbase.com oferuje oczywiście znacznie więcej. To nie tylko zwykły portfel, ale także kantor wymiany walut, w którym Bitcoin, Ethereum i Litecoin można kupić za dolary, euro, złote i inne waluty fiducjarne. Teraz pokażemy ci, jak to zrobić.

1.1) Musisz najpierw się zweryfikować. Po zalogowaniu się pojawi prośba o weryfikację. W takim przypadku wybierz identyfikator zdjęcia i prześlij zdjęcie w dobrej jakości frontu i tyłu swojego dowodu osobistego na Coinbase. Żaden element dowodu nie może być ukryty na zdjęciu, wszystkie cyfry i litery muszą być czytelne. Jeśli weryfikacja się nie powiedzie, spróbuj zrobić lepsze zdjęcia i prześlij ponownie.

weryfikacja obywatela bazy monetarnej

1.2) Drugim sposobem na weryfikację jest kliknięcie przycisku Kup / Sprzedaj, a następnie kliknięcie „+ add payment method”. Jeśli nie jesteś zweryfikowany, Coinbase będzie tego wymagać.

bazowa weryfikacja dowodu osobistego

2) Po zweryfikowaniu możesz dodawać karty kredytowe / konta bankowe i kupować kryptowaluty. Następnie kliknij Buy / Sell i dodaj metodę płatności (jak na powyższym obrazku).

Płatność kartą monetarną

3) Teraz masz dwie opcje. Możesz kupować bezpośrednio kartą lub wysłać złote / euro do Coinbase, a następnie zamienić je na kryptowalutę. Z kartą jest łatwiej, ale istnieje limit tygodniowy w wysokości 325 €. Przelewem bankowym możesz wysłać nawet 15 000 € tygodniowo. Jednak obie metody podlegają stosunkowo wysokim opłatom. W przypadku zakupu i sprzedaży kryptowalut zalecamy giełdę GDAX, który jest powiązany z coinbase. Instrukcja obsługi GDAX.

Czego mogę się spodziewać? Płacąc kartą, po prostu wprowadzasz wszystkie niezbędne dane z karty i możesz kupować.

sklep z monetami ethereum ETH

4) Do wyboru masz – BTC, ETH lub LTC. Dolicz również opłatę 3,75%.

Teraz już wiesz, jak korzystać z coinbase.com. Z tego portfela można wysłać kryptowaluty na giełdę i rozpocząć handel.

Wysyłanie pieniędzy przez SEPA

  1. Jednym ze sposobów przesyłania pieniędzy (złotych lub euro) do Coinbase jest skorzystanie z przelewu bankowego. Ale musisz zweryfikować swoje konto bankowe. Kliknij Buy / Sell, a następnie wybierz metodę płatności (oznaczoną czerwonym kółkiem).coinbase sepa platba
  2. Wybierz BANK ACCOUNT. Następnie wyświetli się okno z nazwą banku, numerem konta itp. Aby zweryfikować swoje konto, musisz przelać pieniądze do Coinbase (np. 10 euro). Gdy pieniądze te trafią do twojego portfela, możesz ich użyć do zakupu kryptowaluty lub przesłania ich na GDAX (zalecane).

przelew bazowy na monety

Chcesz wiedzieć więcej o kryptowalutach? Śledz nas na facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here