Jak korzystać z GDAX Exchange [PRZEWODNIK] 

burza-gielda-exchange

Zanim przeczytasz, zalecamy artykuł: Jak kupić / sprzedać kryptowalutę bez opłat

GDAX jest również bezpłatny

GDAX jest jedną z najlepszych giełd, w której można handlować za zero złotych. To najtańszy sposób kupowania / sprzedawania kryptowalut. Jedynym słabym punktem GDAX jest to, że obsługuje tylko cztery kryptowaluty – BitcoinEthereumBitcoin Cash i Litecoin.

Tworzenie konta

 1. Przejdź do GDAX.com i kliknij przycisk CREATE ACCOUNT.

GDAX-konto

 1. Następnie utwórz konto. Jeśli masz Coinbase, można pominąć ten krok (jeśli jesteś zalogowany na przeglądarce Coinbase nie trzeba robić nic i GDAX konto zostanie utworzone automatycznie). Jeśli masz Coinbase ale GDAX nie został utworzony, jesteś prawdopodobnie niedostatecznie zweryfikowany. Trzeba podać swój e-mail, numer telefonu i co najmniej dwa dokumenty (np. dowód osobisty i paszport).

GDAX-coinbase-login

Wpłać pieniądze na GDAX

 1. Teraz musisz wpłacić pieniądze na GDAX. Kliknij przycisk DEPOZYT.

GDAX-deposit

 1. Pieniądze możesz wpłacić na kilka sposobów.
 • przelewem bankowym
 • Z konta na Coinbase
 • transakcją

Pierwszymi dwoma sposobami możesz przelać fiat na giełdę, drugi i trzeci sposób służy do przesyłu kryptowalut ( Bitcoin (), Ethereum () i Litecoin).

GDAX-formularz

Handel w GDAX

W GDAX możesz wymieniać kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum i Litecoin za USD, EUR i GBP i odwrotnie. Ważne jest, aby pamiętać, że masz do czynienia z prawdziwymi pieniędzmi fiskalnymi, a nie z kryptowalutami, czyli pieniędzmi z pokryciem (na przykład jak w Bitfinex). Jeśli śledzisz sprawę Tether to zapewne docenisz ten szczegół.

 1. Opłaty na GDAX

Możesz przyjąć pozycję takera lub makera:

 • Makerem jesteś, jeśli tworzysz rynek, ewentualnie kiedy wprowadzasz zamówienie do systemu. W chwili pisania tego artykułu opłaty dla twórców są zerowe!!!
 • Takerem zaś jesteś, jeśli akceptujesz czyjeś zamówienie. W takim przypadku pojawia się opłata w wysokości 0,25% za zakup/sprzedaż BTC i 0,3% za zakup/sprzedaż ETH i LTC.

GDAX-oplaty

To, czy jesteś takerem czy makerem, zależy od narzędzia, którego używasz do handlowania. Jeśli wybierzesz MARKET, będziesz takerem (i ponosisz opłatę). Jeśli wybierzesz LIMIT, będziesz makerem (bez opłat).

GDAX-market-limit

 1. Jesteś gotowy na handel? Świetnie! Wybierz kryptowalutę i zaczynajmy.

GDAX-kryptowaluty

Taker

 1. Jeśli nie masz nic przeciwko opłatom, możesz skorzystać z narzędzia MARKET. Następnie wybierz, czy chcesz kupić, czy sprzedać i wpisz ilość. Giełda automatycznie kupuje/sprzedaje kryptowalutę po najlepszej możliwej cenie.

GDAX-konto-reszta

Maker

 1. Jeśli jednak chcesz handlować za darmo, musisz stworzyć rynek i wprowadzić własne zamówienia. Do tego służy narzędzie LIMIT. Wybierz, czy chcesz kupić, czy sprzedać, wpisz ilość i cenę. W takim przypadku możesz wybrać dowolną cenę, czyli jeżeli kurs  LTC/USD wynosi 80 USD, a Ty chcesz sprzedać za 90 USD, wtedy musisz podać ofertę, wtedy Litecoiny zostaną sprzedane, kiedy cena osiągnie 90 USD. Może to jednak zająć trochę czasu.

Wprowadzona oferta pojawi się w polu OPEN ORDERS, a gdy ktoś ją zaakceptuje przejdzie do FILLS (przyjęte-zrealizowane zamówienia).

GDAX-orders-fills

Handel na GDAX jest bardzo prosty i wygodny. Możesz pieniądze przelać bezpośrednio z banku i odwrotnie. Po prostu kliknij przycisk WITHDRAW [Wypłata] obok opcji DEPOZYT.

Jeśli chcesz uzyskać najnowsze informacje z świata kryptowalut, dołącz do nas na FB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here