6 wskazówek, które mogą ci pomóc na giełdzie

wskazówki jak kupić i sprzedać kryptowalutę na giełdzie

Grasz na giełdzie? Próbujesz pokonać rynek i zarobić trochę pieniędzy? Kryptowaluty to świetny sposób na dodatkowe „parę groszy”. Przy odrobinie szczęścia możesz zarobić tysiące złotych miesięcznie. Ale najpierw musisz się kształcić i zaakceptować nowy sposób myślenia.

1) Poznaj rynek

Zanim zaczniesz handlować z kryptowalutą, dowiedz się czegoś o nich. Zapoznaj się z ich historią, śledź nowości i poświęć czas na studiowanie przeszłych i aktualnych wykresów.

Jeśli chcesz zainwestować w nową kryptowalutę, zdobądź informacje o jej użytkownikach i społeczności. Jacy ludzie z nich korzystają? Co kupują za tę walutę? Nie daj się porwać tłumowi.

Możesz być zainteresowany tym artykułem: Podstawowe zasady przy wyborze właściwego altcoina.

2) Stwórz plan

Wyobraź sobie, że budujesz dom. Nie masz żadnych planów od architekta, opinii statycznej, nie wiesz, ile kosztują cegły, cement, płytki, rusztowanie … Jak myślisz, jak będzie wyglądał dom po ukończeniu budowy?

Inwestując w kryptowaluty, należy zawsze obliczyć, ile pieniędzy można stracić. Jeśli kupujesz Bitcoin () za euro lub złotówki, zastanów się, czy te pieniądze nie pójdą na straty. Wyobraź sobie, jakby przestały istnieć. To pomoże ci być mniej zestresowanym, jeśli kurs nie zmieni się zgodnie z twoją koncepcją.

Chcąc inwestować pewną kwotę, powinno być jasne, ile chcesz zyskać oraz ile jeszcze możesz stracić.

Co ważniejsze, nigdy nie handluj bez stoplossu (hamulec, zatrzymanie strat). Zapewni to, że twoje sklepy (prawie) nigdy nie będą kończyły z dużą stratą.

3) Bądź cierpliwy

Posiadanie planu to jedno, a trzymanie się go to drugie.

Cierpliwość przynosi Bitcoiny. Pokusa będzie duża, przejście do planu B (plan bullshit). W końcu jednak stracisz więcej pieniędzy, niż gdybyś nic nie zrobił.

Bitcoin jest stosunkowo niestabilny, ale na dłuższą metę znacznie zwiększa swoją wartość. Jeśli nie handlujesz codziennie, najprawdopodobniej Twoja najlepsza strategia to siedzieć na twoich monetach. Lata … Jedynym wyjątkiem jest nagła zmiana polityczna w Europie, gdzie Bitcoin (przykładowo) byłby nielegalny. W takim przypadku warto sprzedać monety, poczekać, aż sytuacja się uspokoi, a następnie kupić je taniej.

Nie umieszczaj wszystkiego w kryptowalutach, urozmaicaj.

4) Nie wróż! Nie masz kryształowej kuli

Nikt nie jest w stanie wiarygodnie przewidzieć krótkoterminowych zmian na rynku. Nie próbuj tego robić. Sprzedaż przed dużym wydarzeniem i kupowanie go za mniej po nie zawsze się opłaca.

„Nigdy nie spotkałem człowieka, który byłby w stanie przewidzieć rozwój rynku na bieżąco. Właściwie to nie znam nikogo, kto zna człowieka, który może to zrobić,

Burton Malkiel „Random Walk Down Wall Street”

Burton dalej wyjaśnia:

„Moja lekcja na temat wróżenia jest następująca: można czasami odgadnąć, kiedy nadszedł czas zakupu, ale nigdy nie wiadomo, kiedy sprzedawać. Aby przewidzieć rozwój rynku, musisz trafić dwa razy! „

Próba zakupu taniego i drogiego sprzedania jest zatem bardzo ryzykowna.

5) Pozbądź się emocji

W porządku, zignoruj ​​wszystkie inne punkty, ale ten proszę WEŹ NA POWAŻNIE!

Rynek kryptowalut cały czas się zmienia i jest okrutny. Niełatwo jest pozbyć się emocji, gdy twoja inwestycja spada szybciej niż Felix Baumgartner. Wystarczy raz wejść w ten stan, a wszystkie twoje plany i środki ostrożności znikną. I jesteś na dobrej drodze, by stracić wszystko. Rozpocznie się reakcja łańcuchowa. Twoje transakcje będą coraz to gorsze.

Jeśli zobaczysz kolor czerwony od góry aż do dołu, to po prostu zamknij stronę giełdy i idź odwiedzić znajomych. Myślenie o złych układach tylko pogłębia stres i na pewno nie pomoże ci rozsądnie ocenić sytuację.

Od samego początku należy unikać emocji lecz pamiętaj: kiedy po raz pierwszy stracisz wszystko, to wyzbędziesz się strachu i następnym razem nie dasz się już tak łatwo porwać emocjom. W takiej sytuacji nabierą sensu słowa, że człowiek najlepiej uczy się na swoich błędach.

6) Internet i sieci społecznościowe

Nigdy nie szkodzi spotykać się z krypto-ludźmi. Serwisy społecznościowe i fora poszerzą twoje horyzonty, pomogą ci znaleźć lepsze sposoby na ucieczkę, a także zapewnią dostęp do bardziej poufnych informacji z rynku.

Śledź nas na Facebooku, żeby nic Cię nie ominęło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here