5 najpopularniejszych strategii w handlu kryptowalutami

popularne strategie kryptohandlu

Handel kryptowalutami wymaga dużej dyscypliny, pewnych badań i ryzyka. Ale jeśli chcesz robić coś więcej niż tylko hodlowanie, nadszedł czas, aby wybrać odpowiednią strategię biznesową. Wybór właściwej może okazać się trudny. Ale prawdopodobnie będzie to najważniejszy krok w kierunku handlu kryptowalutami.

Jeśli dopiero zaczynasz handlować, powinieneś najpierw zrobić trochę własnych badań. Przykładowo, nie możesz być handlowcem w pełnym wymiarze, jeśli masz pracę na pełen etat i nie możesz poświęcić wystarczająco dużo czasu na handel. Podobnie, nie możesz angażować się w ruchy trendowe, chyba że znasz analizę techniczną itp.

Przyjrzyjmy się teraz bliżej każdej strategii:

Codzienny handel

Maklerzy otwierają a następnie zamykają swoje pozycje tego samego dnia. Koniecznie musisz zbadać akcję cenową monet, z którymi zdecydujesz się handlować. Roboty handlowe oraz zlecenia „stop” i „limit” mogą pomóc w codziennym obrocie. Ale stopień ryzyka może być wysoki. Z drugiej strony, dzięki tej strategii możesz zarobić dużo pieniędzy.

Handel trendami

Handel trendami polega na określeniu konkretnego wzoru lub trendu. Handlowcy liniami trendów muszą umieć dobrze czytać rynki i rozumieć, kiedy najlepiej otwierać i zamykać pozycje. Wymaga to zidentyfikowanie tego trendu, a co za tym idzie, tego, czy rynek jest bardziej skłonny do pójścia za trendem niż do przeciwko niemu. Taki handel jest jednak bardzo ryzykowny.

Swing

Swing trading jest odpowiedni dla rynku kryptowalut. Głównym powodem jest wrażliwość na rynki, które w krótkim okresie doświadczają maksymalnych i minimalnych wahań, czyli zmienności. Mieści się na granicy handlu krótkoterminowego i długoterminowego (kilka dni do kilku tygodni).
Działa to w następujący sposób: rynek tworzy fale (swingi), jeżeli rynek porusza się nisko, a cena spada, nadszedł czas, by kupić więcej aktywów bazowych. Jeśli zaś wzrośnie, czas je sprzedać. I odwrotnie. To tak w skrócie.

Pozycje handlowe

Handlowcy mogą zajmować pozycję przez długi czas. Strategia nie jest czasochłonna, a handlowcy nie cierpią z powodu krótkoterminowych wahań na rynku. Jednak handlowcy zajmujący pozycję muszą utrzymywać depozyt zabezpieczający na giełdach, w przeciwnym razie ich pozycje zostaną zlikwidowane. Powinni również rozumieć analizę rynku i znać różne narzędzia giełdowe.

Skalpowanie

To bardzo czasochłonny sposób handlu i wymaga dużo dyscypliny i praktyki. Handlowcy często utrzymują swoje pozycje tylko przez kilka sekund. Celem jest budowanie małych zysków każdego dnia i przyciąganie najbardziej płynnych rynków o wyższej aktywności.

Podsumowanie

Handel kryptowalutami nie jest dla słabych, ale może mieć sens. Każda z tych strategii ma swoje wady i zalety. Musisz dowiedzieć się, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here