Co to jest Bitcoin Cash?

Wszystko, co najważniejsze o Bitcoin Cash

Bitcoin () od pewnego czasu walczy z wielkim rozwojem. Opłaty za transakcje są na historycznie najwyższym poziomie, a ich blockchain do niedawna dręczył masowy spam, który spowodował, że rozmiar mempoola (transakcje w toku) wyniósł 120 MB. Właśnie dlatego był bitcoin aktualizowany na początku sierpnia (1.8.2017). SegWit został zaprojektowany w celu zwiększenia szybkości weryfikacji transakcji.

Bitcoin Cash nie ma z tym absolutnie nic wspólnego. Coin pojawł się 1.8.2017 o 12:00. Chodzi o user activated hard-fork (UAHF), co oznacza niekompatybilną „aktualizację Bitcoin”, która zwiększa rozmiar bloku do 8 MB.

Aby lepiej zrozumieć, przeczytaj nasz Przewodnik po Bitcoin Fork.

A teraz naprawdę, żeby wszystko zrozumieć

Bitcoin Cash (BCH) to zupełnie nowa kryptowaluta, która oddziela się od Bitcoina. Została stworzony przez ViaBTC. Ponieważ jest to rodzaj Bitcoina, BCH ma kilka interesujących cech. Na przykład każdy, kto w momencie powstania jest właścicielem Bitcoina, otrzymuje za darmowo BCH. Jak to możliwe?

Jak już wspomniano, BCH oddziela się od Bitcoin blockchainu. W momencie jego utworzenia obie kryptowaluty będą miały tyle samo monet i tę samą historię transakcji. Jednak później się rozdzielą. Transakcje Bitcoina zostaną odrzucone przez blockchain BCH. Sieć zostanie zasadniczo podzielona na dwie części. Wynikiem będą dwie różne kryptowaluty. A więc Bitcoin też jest podzielony na dwie różne krypwaluty.

Możesz być zainteresowany: Co to jest Blockchain?

Bitcoin Cash to po prostu nowy altcoin

Należy mieć na uwadze, że Bitcoin Cash jest projektem ViaBTC. Jest to w zasadzie ich własna kryptowaluta. Takie UAHF można zrobić samemu w domu. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

Pytania i odpowiedzi

– Dlaczego Bitcoin Cash został utworzony w dniu 1.8.2017? Czy ma to coś wspólnego z przejściem do SegWit?

To w zasadzie ruch marketingowy. Co najmniej miesiąc przed aktywacją SegWita omówiono ryzyko związane z podziałem sieci. Polegało to na tym, że część wydobywców mogłaby odmówić aktualizacji i kontynuowałaby wydobywanie starej wersji Bitcoin. Węzły zaktualizowane w SegWit blokowałyby takie bloki i ostatecznie tworzyły Bitcoin-SegWit i Bitcoin-Classic (starsze niż Bitcoin). Bitcoin Cash to nowa wersja Bitcoina, która jest niekompatybilna z powyższymi wersjami a wydobywa ją (jak dotąd) jedna firma w jednym mining poolu. Dlaczego BCH został stworzony 1.8.2017? Ta data jest związana z niebezpieczeństwem partycjonowania sieciowego, a wiele osób wciąż uważa, że Bitcoin Cash jest zagrożeniem. Taktyka ostatecznie zadziałała. O BCH dowiadujemy się dosłownie zewsząd.

Pytania i odpowiedzi

Jest 1.8.2017 12:00, posiadam Bitcoin, ale nie dostałem Bitcoin Cash. Dlaczego?

Twój portfel prawdopodobnie nie obsługuje Bitcoin Cash.

Gdzie Bitcoin Cash bierze swoją wartość?

Około 16,5 mln nowych monet (BCH) zostało utworzonych w momencie podziału. Monety te zostaną wymienione na ViaBTC w celu uzyskania dalszych kryptowalut lub fiat. Pytanie brzmi, dlaczego mają jakąkolwiek wartość? Dzień przed utworzeniem BCH futures (przyrzeczenie, że w momencie powstania ViaBTC przekaże Ci do twojego portfela Bitcoin Cash) się sprzedają za 274 USD. Ale w końcu wartość Bitcoin Cash określił rynek – popyt i podaż. Możliwe, choć bardzo mało prawdopodobne, że BCH spadnie do zera po kilku dniach, a cały projekt zakończy się klęską. Jest również bardzo prawdopodobne, że cena BCH obniży nieco promil wartości bitcoinów.

Czy warto wydobywać Bitcoin Cash?

ViaBTC twierdzi, że trudność zostanie ustalona tak, ​​aby wydobycie BCH było opłacalne przez cały czas. Czyli teoretycznie tak.

Co stanie się z Bitcoinem po BCH?

Istnieją trzy opcje. (1) cena Bitcoin wzrośnie (2) cena Bitcoin nie ulegnie zmianie (3) cena Bitcoin spadnie. Lepszą odpowiedź na trzy ostatnie pytania znajdziesz w filmie.

Na jakiej wartości ustabilizuje się BCH?

Prawdopodobnie kończy się gdzieś w zakresie <0 USD, 1 000 000 000 USD>.

Posiadam Bitcoin. Mam otrzymany Bitcoin Cash sprzedać czy sobie go zostawić?

Osobiście, przekazałbym go na cele charytatywne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here