Ciesząca się największym sukcesem anonimowa kryptowaluta Monero z powodzeniem przetestowała tzw. Protokół Bulletproof. Firma Hashflare zawiesza tymczasowo wszystkie krótkoterminowe kontrakty dla wydobycia Bitcoin (). Szwajcaria chce firmom kryptowalutowym ułatwić dostęp do tradycyjnych banków.
Obniżka opłat transakcyjnych nawet o 80%
Kryptowaluta Monero, anonimowa kryptowaluta, ciesząca się największym powodzeniem na świecie, pomyślnie przeszła pierwszy test protokołu Bulletproof. Technologia, której wdrożenie rozpoczęto w grudniu 2017 r., jest w stanie obniżyć opłatę transakcyjną nawet o 80%. Obecnie Bulletproof protokół jest aktywny tylko w sieci testowej, ale jeśli dwa inne testy przejdą pomyślnie i dojdzie do implementacji, Monero zyska ogromną przewagę technologiczną, nie tylko w stosunku do swoich konkurentów w dziedzinie anonimowych walut, ale również nad Ethereum () i Bitcoinem, którzy również borykają się z problemami dotyczącymi opłat transakcyjnych.
Problemy z Hashflare zniechęcają inwestorów
Hashflare ogłosił, że ze względu na długoterminowe, nierentowne operacje wydobywcze, zawiesza tymczasowo wszystkie swoje umowy dotyczące wydobycia Bitcoinów. Hashflare, z siedzibą w Estonii, świadczy usługę tzw. cloud mining. W ramach tej usługi użytkownik dzierżawi moc obliczeniową a pozostałymi aspektami wydobycia zajmuje się firma. Ten model biznesowy jest w społeczności górniczej odbierany bardzo sceptycznie, ponieważ pod nim ukrywa się pod seria projektów-oszustw, których jedynym celem jest kupno sprzętu za zebrane pieniądze a następnie zapadnięcie się pod ziemię.
„Zainteresowanym pośrednim zarabianiem na wydobyciu kryptowalut nie polecam wynajęcie hashratu. Takim osobom proponuję rozwiązanie, które nie jest związane z ryzykiem nadużyć finansowych, na przykład inwestycja w obligacje.”
mówi Petr Hotovec.
Informacja o zawieszeniu kontraktów wywołała bardzo negatywne reakcje inwestorów, którzy obawiają się, że na pewno stracą swoje pieniądze. „Redukcja rentowności wydobycia Bitcoinów wynika nie tylko ze zmniejszenia ceny, ale również z pojawienia się nowego sprzętu górniczego i rosnącej konkurencji” – dodaje analityk Kryptofondu Jiří Karpják. Na poniższym wykresie przedstawiona jest rosnąca liczba górników, co wyraźnie wskazuje stały wzrost zarówno trudności wydobycia, jak i całkowitej zdolności produkcyjnej wykorzystywanego sprzętu.
Szwajcaria chce firmom kryptowalutowym usprawnić dostęp do klasycznych banków
Jednym z największych problemów obecnej branży kryptowalutowej jest trudny dostęp do usług bankowych dla operatorów wymiany kryptowalutowej i kryptoprogramistów. Banki często ograniczają możliwość założenia konta bankowego, ponieważ obawiają się prania pieniędzy oraz uważają kryptowaluty za zbyt silną konkurencję. Problem zaniepokoił szwajcarski rząd, który obiecał, że do końca roku firmy kryptowalutowe będą miały taki sam dostęp do usług bankowych jak inne firmy z pozostałych sektorów.
Ten artykuł został przesłany do nas przez grupę Comfort Finance. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.
Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz do naszej społeczności na Facebooku.