[Wiadomości] • Atak na giełdzie UpBit, skradziono 342 000 ETH (50 milionów USD) • i inne wiadomości

news19-11-27

Oto krótkie podsumowanie najważniejszych wiadomości z ostatniej doby. Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje o każdym wydarzeniu. 

Rynki

Po względnie spokojnym wieczorze otrzymaliśmy informacje o włamaniu się do dużej kryptogiełdy UpBit w Korei Południowej i kradzieży 342 000 ETH o wartości 50 milionów dolarów. Następnie cena bitcoinów spadła gwałtownie poniżej 6 900 USD, do 6 860 USD. BTC straciło wsparcie na 7 000 USD. Cena jest teraz nieco poniżej tego progu. ETH zawiodło, ale mniej, podobnie jak inne altcoiny, które tracą średnio około 2%.

Kryptowaluty

Banki / giełdy

Blockchain / technologia

Garlinghouse: Chcemy płynności w wysokości 2 trylionów TRX

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, wyjaśnił, że firma pracuje nad wykorzystaniem XRP jako narzędzia do transgranicznego transferu pieniędzy. Jednocześnie, podczas wywiadu z The Jay Kim Show, Garlinghouse wspomniał, że firma chce zwiększyć płynność XRP do ponad 2 trylionów dolarów w nadchodzących latach.

Kryptogiełda UpBit zgłasza kradzież 342 000 ETH (50 milionów USD) z hot walleta

Południowokoreańskia kryptogiełda UpBit, oddział koreańskiego giganta technologicznego Kakao, poniformowała o kradzieży 342 000 Etheru (ETH) z hot walleta. Sytuacja została potwierdzona w oficjalnym oświadczeniu przedstawionym przez Lee Seok-woo, CEO firmy Upbit, 27 listopada. „Aby zapewnić odzyskanie waszych aktywów 342 000 ETH, które zostały przeniesione do nieznanych portfeli, zostaną one pokryte z naszych własnych aktywów”, napisał Lee Seok-woo. Dodał, że odzyskanie dostępu do sald zajmie „co najmniej dwa tygodnie”.

Estońska kryptogiełda BitBay delistuje Monero dla „bezpieczeństwa”

Estońska kryptogiełda BitBay informuje, że nie będzie już wspierać kryptowaluty Monero (XMR) skierowaną na ochronę prywatności w zakresie zgodności z lokalnym prawem. Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym na swojej stronie internetowej 25 listopada, BitBay wycofuje wsparcie dla Monero ze względu na jego zdolność do „selektywnego korzystania z anonimowych funkcji”. BitBay twierdzi, że decyzja o zaprzestaniu pomocy została podjęta w celu zablokowania możliwości „prania brudnych pieniędzy”.

Securitize, wspierany przez Coinbase, pozyskał inwestora strategicznego

Securitize ogłosiło dziś przejęcie siedmiocyfrowej inwestycji od SBI Investment, spółki zależnej od spółki zarządzającej aktywami SBI Holdings w Tokio. Dokładna kwota nie została ujawniona. Dzięki wsparciu Coinbase, Securitize opiera się na protokole Digital Securities Protocol, który umożliwia zgodny handel prywatnymi papierami wartościowymi na publicznych blockchainach i na wielu giełdach. Oprócz Coinbase Ventures firma przyciągnęła inwestorów, w tym Blockchain Capital, Ripple Xpring i japońskich partnerów innowacyjnych MUFG, KDDI Open Innovation Fund i 31Ventures.

Słowacki ESET ujawnia, skąd pochodzi botnet Stantinko, malware do wydobywania Moner

ESET, słowacka firma zajmująca się bezpieczeństwem oprogramowania, ujawniła, że ​​cyberprzestępcy, którzy stworzyli botnet Stantinko, dystrybuują to złośliwe oprogramowanie do wydobywania kryptowalut Monero (XMR) za pośrednictwem Youtube. Botnet Stantinko, który działa od 2012 roku i koncentruje się głównie na użytkownikach w Rosji, na Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie, podobno korzysta z kanałów YouTube do dystrybucji swojego modułu.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here