[Wiadomości] • Bitcoin ponownie nad 9 000 $, zapis hashrate • i inne wiadomości

news-19-11-28

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniego weekendu w kryptosferze.

RYNKI

Po pozytywnych wiadomościach z Indii i interwencjach banku centralnego w celu złagodzenia wpływu koronawirusa na gospodarki dotkniętych krajów, kryptorynki odzyskały siłę.  Bitcoin () obecnie przekracza próg 9 000 $ i nadal rośnie, altcoiny również. Hashrate sieci Bitcoin po raz pierwszy przekroczył 150 kwintillionów hash/s.

Kryptogiełdy, banki

Regulacje, państwowe waluty cyfrowe

OKEx planuje w tym roku eskpansję na Rosję

Alysa Xu, główny dyrektor strategiczny OKEx, powiedziała, że ​​w tym roku giełda kładzie nacisk na rozwój działalności na rynku rosyjskim. Ten krok reprezentuje jasną strategię OKEx polegającą na rozszerzenie na markę globalną.

Regulator Wielkiej Brytanii: BitMex nie jest licencjonowany do działania w Wielkiej Brytanii

Brytyjski Urząd Skarbowy (FCA) ogłosił we wtorek, że BitMEX świadczy usługi w kraju bez licencji. „[BitMEX] nie posiada licencji i pomimo tego kieruje swoje usługi do osób w Wielkiej Brytanii. Na podstawie posiadanych informacji uważamy, że wykonuje działania wymagające licencji ”- powiedział regulator. Rzecznik BitMEX powiedział: „Współpracujemy z naszymi doradcami, aby ocenić sytuację. W tej chwili nie mamy nic do dodania. ”

Chińska firma kryptokredytowa rejestruje niespłacone pożyczki w wysokości 380 mln $

Chiński startup kryptokredytowy Babel Finance oświadczył, że od lutego osiągnął rekordową kwotę 380 milionów dolarów niespłaconych pożyczek. Flex Yang, współzałożyciel Babel Finance, powiedział w czwartek, że kredyt spółki wzrósł z 52 mln $ w USDT od I kwartału 2019 r. do 289 mln $ na koniec ubiegłego roku, odzwierciedlając rosnące zapotrzebowanie rynku w branży kryptokredytów, gdy ceny Bitcoin wzrosły od kwietnia ubiegłego roku.

Chiliz dołącza do Chainlink, aby wydawać tokeny FC Barcelonie i innym

Chiliz (CHZ) ogłosił, że zintegruje swoje usługi z Chainlink. Zgodnie z tym ogłoszeniem integracja Chiliz ułatwi wydawanie tokenów klubom partnerskim, takim jak FC Barcelona, ​​do głosowania kibiców, a także dla nagród w czasie rzeczywistym. Dane będą bezpiecznie przesyłane za pośrednictwem zdecentralizowanej sieci Oracle Chainlink.

Korea Południowa uchwaliła ustawę legalizującą kryptowaluty

Korea Południowa podąża śladami Indii w zakresie legalizacji handlu i posiadania kryptowalut, przyjmując nowelizację. To przyjęcie nastąpiło dosłownie kilka godzin temu. Odtąd cyfrowe aktywa w kraju Azji Wschodniej są całkowicie legalne. Po tym, jak prezydent Jae-in Moon podpisze poprawkę zatwierdzoną przez parlament kraju, rozpocznie się vacatio legis, czyli czas, w którym ustawa została przyjęta, ale jeszcze nie zostanie egzekwowana. Vacatio legis będzie trwał rok od daty podpisania ustawy, po czym nastąpi sześciomiesięczny okres karencji. Po upływie wymaganego czasu firmy kryptowalutowe będą musiały przestrzegać nowych zasad. Obejmuje to m. in. partnerstwo z zatwierdzonym bankiem lokalnym.

Ukraińscy podatnicy będą teraz musieli zgłaszać swoje kryptowaluty

Zgodnie z nowym dokumentem ukraińscy podatnicy powinni zgłaszać aktywa cyfrowe, takie jak wartości niematerialne, własność intelektualna lub licencje na eksploatację zasobów naturalnych. Wytyczne wskazują, że kryptowaluty są zgodne z definicją FATF (Financial Action Task Force) cyfrowej jednostki wartości, którą można handlować elektronicznie oraz przekazywać i wykorzystywać jako środek płatności lub inwestycji. Zgłaszając zasoby kryptowalut, podatnicy powinni wymienić posiadane aktywa (na przykład BTC, ETH, XRP itp.), A także datę nabycia, kwotę przechowywaną w ostatnim dniu okresu podatkowego oraz wartość ukraińskiej waluty krajowej (hrywna) w ostatnim dniu okresu podatkowego.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here