[Wiadomości] • Hodlowanie ETH przez górników na rekordowym poziomie • Twórca Hyperledger został zatrudniony przez Google • i więcej wydarzeń

news-19-10-15

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniego weekendu w kryptosferze.

Rynki

Liczba kryptowalut wzrosła już nad 5 000. W weekend rynki były raczej w bezruchu. Bitcoin () nie utrzymał się powyżej 9 400 $, obecnie nieznacznie słabnie i spada poniżej tego poziomu. Altcoiny też poruszają się bardziej poziomo. Nastroje na rynkach nadal przygrywają hossie, wskaźnik Fear&Greed wynosi 59, to najwyższy wynik w ostatnich tygodniach.

Kryptowaluty

Giełdy, banki

Regulacje, kryptowaluty państwowe

Blockchain, technologie

Hodlowanie ETH przez górników na rekordowym poziomie

Według danych zebranych na krypto platformie Santiment i podanych przez CoinDesk, ilość Ethereum () przechowywane przez fundusze wydobywcze ETH jest prawie na najwyższym w historii poziomie – 1,69 miliona, pierwotnie ustalony w październiku ubiegłego roku. Wzrost wydobycia ethereum przez górników od końca ubiegłego roku jest stabilny, co skłoniło niektórych analityków do stwierdzenia, że ​​zaufanie do tego projektu zostało przywrócone.

Binance Futures rozpoczyna handel kontraktami na czas nieokreślony dla pary XMR/USDT

2 lutego 2020 r. oddział kryptowalut Binance Futures ogłosił, że z dniem 3 lutego br. od 8:00 (UTC) otworzy handel kontraktami otwartymi na transakcje XMR/USDT. Użytkownicy będą mogli kupować, sprzedawać i handlować tymi kontraktami z dźwignią do 75x.

Litwa zaczęła rozważać możliwość wydania kryptowaluty państwowej

Litewski Bank Centralny dołącza do globalnego trendu, badając możliwości waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC). Aistė Juškaitė, główna ekonomistka Departamentu Infrastruktury Rynku Centralnego Banku Litwy, twierdzi w wywiadzie, że waluty cyfrowe mają „znaczący wpływ” na system finansowy. Juškaitė podkreśliła szereg korzyści płynących z tych walut cyfrowych dla banków centralnych, w tym zapewnienie bardziej stabilnej formy pieniądza w odległych regionach z ograniczonym dostępem do bankomatów i obniżeniem kosztów dla obywateli zagranicznych działających na rynku przekazów pieniężnych. Juškaitė powiedziała, że większa przejrzystość technologii pozwoliłaby bankom centralnym na wybór projektu waluty cyfrowej, która „złagodziłaby potencjalne niezamierzone skutki uboczne”.

Kongres USA zainteresował się Ripple’m i innymi kryptowalutami

Przedstawiciel USA Tom Emmer z 6. powiatu w Minnesocie zwrócił się wczoraj do liderów branży płatniczej podczas przesłuchania kongresowego „Is Cash Still King” (tłum: „Czy gotówka nadal jest królową”). W krótkiej wymianie zdań z Christine Tetrault, naczelną doradczynią polityczną ds. wiadomości konsumenckich, Emmer podał przykłady Ripple i XRP, a także szereg innych kryptowalut i projektów. Emmer zapytał Tetrault, czy jest zaznajomiona z wysokim poziomiem innowacji technologicznych, które dotychczas zaszły w blockchain. Wspomniał także o Bitcoinach, Ethereum, EOS (), Monero, Zcash (), The Plastic Bank i M-Pesa, powołując się na ciekawe innowacje w technologii płatności cyfrowych. Wyraził również zaniepokojenie, że te innowacyjne projekty mogą zostać powstrzymane przez nadmierną regulację.

Bermudy planują stworzenie kryptoekosystemu

Podczas rozmów w Davos odbył się wywiad z przedstawicielem popularnego raju podatkowego Bermudów. Według niego to państwo wyspiarskie planuje stworzenie pełnego ekosystemu z własną cyfrową walutą, która działałaby na blockchainie. Celem jest stworzenie systemu, który pozwoli wyspiarzom wydawać cyfrową walutę, którą otrzymają za usługi rządowe, a tym samym zbudować pomost łączący gospodarkę z zagranicą. Na Bermudach nie ma dostępu do usług takich jak PayPal, Revolut lub Square, tutaj rozwiązaniem może być cyfrowa kryptowaluta.

Google zatrudnił twórcę Hyperledgera do opracowania nowego systemu płatności Chrome

Podczas gdy Google nadal bardzo ostrożnie podchodzi do bezpośredniego stosowania kryptowalut, zainteresowanie technologią protokołów płatności rozproszonych rośnie. Według ostatniego raportu Gizmodo gigant techniczny próbuje zbudować nowy interfejs API do przetwarzania płatności, który początkowo będzie działał w wersji iOS przeglądarki Google Chrome. Nowy system wykorzystuje pomysły i wysiłki Adriana Hope-Bailie, twórcy Hyperledgera i byłego pracownika Ripple. Choć projekt jest nadal w początkowej fazie, celem jest wdrożenie nowej technologii opartej na wizji konsorcjum World Wide Web. Optymistyczne podejście do tego połączenia sugeruje, że pomysły Ripple mogą znaleźć wspólny język z Googlem.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here