5 powodów dlaczego hossa stłumi Bitcoin do min. 18 000 $ do końca roku

Hossa bull market

[OPINIA] Krótka refleksja na temat tego, dlaczego Bitcoin () rozpoczął nowy cykl na hossie. Kilka powodów, dla których Bitcoin powinien mieć wartość 18 000 $ do końca roku.

1. Wpływ dużych instytucji

Giganci, tacy jak Facebook, JP Morgan, Fidelity, Yahoo, IBM i Samsung, odegrają ważną rolę dla Bitcoina. Facebook planuje własną kryptowalutę Libra. Będzie to stablecoin, który otworzy drzwi do świata obfitości kryptowalut ludzi w sieciach społecznościowych.

Wywołane FOMO stworzy na rynku pump o niespotykanej dotąd wielkości. Samsung przychodzi z portfelem na kryptowaluty na swoich urządzeniach. Fidelity otwiera drzwi inwestorom instytucjonalnym. Zapewni to miliardy dolarów nowego kapitału. Yahoo uruchomi własną giełdę w drugim kwartale.

2. Bitfinex, Binance i Tether

Bitfinex wychodzi z własną monetą i zwiększa zapasy USDT, za ostatnie 4 miesiące, o 800 milionów $. Moim zdaniem, razem z Binance mają kupione Bitcoiny i to właśnie oni mogli uruchomić pump z 4000 $ do dzisiejszych 10 000 $.

3. Rynki akcji w bieżącym roku

Jak zapewne zauważyliście, na giełdach pod koniec 2018 r. nastąpił paskudny spadek. Najgorszy od pięciu lat. W 2019 r. wielu powróciło do ATH, np. SP500. Sytuacja pogarsza się jednak pod koniec drugiego kwartału. Rozczarowani inwestorzy giełdowi będą pożądać dziesiątek procent zysków w krótkim czasie, przynosząc dodatkowy kapitał do kryptowalut.

 

 

4. Halving bitcoinów

To będzie niesamowita jazda na BTC do halvingu. Bitcoin wielokrotnie pokazywał, że cena wzrosła przy każdym zmniejszaniu o połowę. Nagroda BTC zmienia się z 12,5 BTC na 6,25 BTC. Kolejny halving na Bitcoin planowany jest na maj 2020, czyli za niespełna rok. Halving eliminuje BTC w nowym ATH – moje szacunki to 35 000-50 000 $.

5. Ludzie

„Dziesięć lat po rozpoczęciu historii Bitocina zaczynamy dostrzegać, że staje się ona rzeczywistością. Ludzie naprawdę widzą, że kryptowaluty nie giną w czasoprzestrzeni, wręcz przeciwnie.„ powiedziała dla Bloomberga Jehan Chu.

Ludzie pamiętają poprzedni ATH rynku oraz samego BTC. Za 20 000 $ ci, którzy odeszli, dołączą ponownie i sprowadzą swoich znajomych, przyjaciół i rodziny…

btc usd

Chciałbym zaznaczyć, że istnieje już około 76% wszystkich BTC. Jego brak przyczyni się do wzrostu jego wartości i rzadkości.

Podsumowanie

To jest moja opinia i powody, dla których myślę, że do maja 2020 r. zobaczymy 90% nowego ATH na BTC. I dlaczego 2019 będzie udanym startem nowej hossy, która już się rozpoczęła. Bessa osłabia ludzi, którzy nie odważą się na short. Czy ludzie nadal uważają, że instytucje dadzą im możliwość zakupu nawet 1 BTC za 3000 – 5000 USD?

Powodzenia w handlu życzy Jan Kopil.

UWAGA: Żadna informacja w artykule nie jest poradą inwestycyjną. Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek inwestycje, zrób własne badania i analizy i zawsze handluj na własne ryzyko. Zespół kryptomagazyn.pl zdecydowanie zaleca indywidualną ocenę ryzyka.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here