[Aktualności] • USDT pokonuje BTC jako najczęściej handlowaną kryptowalutę • Ripple przesuwa 1 miliard XRP i inne wydarzenia dnia

news-2020-01-21

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Poprzedni dzień charakteryzował się niewielkim wzrostem BTC, a następnie niewielkimi wahaniami. BTC nieco się poprawiło i wynosi około 8 300 $. Altcoiny przechodzą powoli do czerwonych liczb.

Kryptowaluty

Giełdy / banki

USDT pokonuje BTC jako najczęściej handlowana kryptowaluta

Najbardziej rozpowszechnioną kryptowalutą na świecie jest Tether (USDT), nie Bitcoin () (BTC), zgodnie z raportem BNN Bloomberg opublikowanym 1 października 2019 r. Mówiąc o danych z witryny analitycznej, USDT jest najczęściej handlowaną walutą cyfrową co tydzień lub co miesiąc.

Ponzi w ETH ściągnął cenę transakcyjną poniżej 1 centa

Według EthGasStation opłaty za standardową transakcję ETH wynoszą teraz 0,004 $, kilka dni temu było to 20 centów. Ponadto przeciążenie zmniejszyło się i spada z ponad 100 000 oczekujących transakcji do obecnie mniej niż 40 000. To sytuacja po ujawnieniu schematu Ponziego, w którym kryptowaluta ETH była zablokowana na 5 dni, schemat obejmował również tak zwaną sekcję MLM, która przewidywała dodatkowy udział w przypadku przyciągania innych ofiar.

Ripple ponownie przenosi 1 miliard XRP

Firma Ripple przeniosła wczoraj z depozytu 1 miliard dolarów XRP o wartości 256 milionów dolarów. Dzięki temu fundusze spółki są dostępne dla instytucji i stron trzecich. Ripple posiada ponad połowę wszystkich istniejących XRP. Ripple złożył w depozyt 55 miliardów XRP. Co miesiąc uwalnia niektóre z tych funduszy na sprzedaż poza giełdową (OTC).

Były pracownik JP Morgan publikuje własny stablecoin

Globalna Organizacja Walutowa (GCO) wprowadza na rynek nowy stablecoin połączony z dolarem amerykańskim o nazwie USD Digital (USDD). Nowy produkt został ogłoszony 1 października. GCO, nowy projekt prowadzony przez byłych pracowników JPMorgan, Intel i TrustToken, przedstawiło, że planuje udostępnić model stablecoin dla światowej sieci partnerów i skupić się na zapewnieniu użytkownikom końcowym możliwości płynnego przełączania się między kryptowalutami a fiat.

Coinone musi zapłacić odszkodowanie za pieniądze utracone z konta klienta z powodu ataku hakerskiego

Koreańska kryptogiełda Coinone otrzymała nakaz sądowy w celu zrekompensowania strat spowodowanych atakiem hakerskim na konta klienta. Wyrok sądu w Seulu z dnia 27 września został uznany za precedens, jednakże sąd stwierdził również, że Coinone jest tylko częściowo odpowiedzialne i zasądzona rekompensata obejmuje znacznie niższą kwotę niż domagał się powód.

6 japońskich brokerów dołączyło do Fundacji STO

Sześć wiodących japońskich firm w dziedzinie papierów wartościowych, w tym Monex, SBI Securities i Rakuten Securities, oficjalnie założyło Japan Security Token Offering Association (w ramach pierwszej oferty tokenów bezpieczeństwa). Ogłoszenie z 1 października 2019 r. pochodzi bezpośrednio od Monex. Wydaje się, że rynek powoli ewoluuje, aby zapewnić zdrowy rozwój tego nowego rodzaju instrumentu. Według BTCManager z 30 września, nawet duże kryptogiełdy zebrały się, aby opracować model oceny kryptowalut.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here