Amelie Arras, podróżniczka płacąca tylko Bitcoinami

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o Amelii Arras, warto się nią zainteresować, ponieważ jest podróżniczką, która reprezentowała Bitcoin i inne kryptowaluty już w dwóch wyścigach Payments Race.

Payments Race

Payments Race to szczególny rodzaj wyścigu, w którym uczestnik musi podróżować z punktu A do punktu B, korzystając z jednej formy płatności. Uczestnik nie może korzystać z żadnej innej formy płatności. Chodzi o to, że uczestnik, do którego została przypisana metoda płatności Bitcoin (), może używać tylko i wyłącznie Bitcoina podczas wyścigu. W wyścigu stosuje się następujące formy płatności: gotówka, karty płatnicze, portfele komórkowe, kryptowaluty i złoto.

Zwycięstwo w Ameryce Północnej

Amelie Arras wybrała metodę płatności kryptowalutami i wybrała Bitcoin jako preferowaną kryptowalutę. Po wygraniu pierwszego wyścigu przebiegającym z Toronto do Las Vegas, ponownie próbowała wygrać w drugim wyścigu, tym razem z Hongkongu do Singapuru.

Bitcoin w Azji

W Azji nie wszystko szło tak gładko w Ameryce Północnej. Do problemów z barierą językową i różnymi regulacjami w każdym kraju azjatyckim dołączyły obniżki ceny Bitcoina. To razem stanowiło większą barierę dla płatności Bitcoinem. Wynikiem było czwarte miejsce z pięciu, gorzej poszło zespołowi płacącym złotem.

Dla zainteresowanych: Przegląd regulacji dotyczących kryptowalut w świecie

Wyniki wyścigu

W pewnym sensie wyniki były tym razem mniej zaskakujące: infrastruktura płatnicza i finansowa w 2018 r. opiera się na telefonach komórkowych i kartach kredytowych/debetowych z wykorzystaniem uznanych walut krajowych, przy pełnym wsparciu firm korporacyjnych i interesów rządowych.

Niezależnie od ich aktualnej wartości rynkowej lub statusu „zdrowych pieniędzy”, prawie nie istnieją systemy do codziennych płatności w oficjalnie nierozpoznanych pieniądzach, takich jak Bitcoiny czy złoto. Rządy i instytucje finansowe zwykle zniechęcają do korzystania z nich, a częściowo zmieszane lub mylące przepisy (szczególnie w odniesieniu do podatków) sprawiają, że firmy obawiają się przystąpić do tych form płatności.

Nawet gotówce poszło lepiej. Chociaż jest to nadal ważny prawny środek płatniczy, nie można użyć gotówki, aby zapłacić za depozyty lub zaliczki za usługi, takie jak loty i odległe hotele.

Wniosek

Największą przeszkodą na drodze do szerszej akceptacji płatności w systemach kryptowalutowych jest zróżnicowane i niejasne ustawodastwo oraz duża zmienność cen. Można jednak zauważyć, że już teraz można podróżować przez kilka krajów przy pomocy kryptowalut, nawet w Azji. A to jest pozytywnym odkryciem.

Jak myślisz, w jaki sposób przebiegałby podobny wyścig w Europie? Czy infrastruktura jest dobrze rozwinięta? Masz doświadczenie z płaceniem kryptowalutami? Daj nam znać w komentarzach.

Nie przegap naszych innych wiadomości i zasubskrybuj dzwonek wiadomości w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij śledzić nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here