W amerykańskim Federal Reserve analizowano spadek Bitcoina – Futures winny degresji

Bitcoin futures

Po spadku ceny Bitcoina od zeszłego grudnia, zastanawialiśmy się nad tym, co było powodem tego spadku. Federal Reserve Bank of San Francisco niedawno wyraził swoją opinię na ten temat. 7 maja opublikowano Economic Letter, w którym oświadcza, że spadek Bitcoina (BTC) został spowodowany uruchomieniem transakcji z Bitcoin () futures.

Pismo wskazuje, że szybki wzrost i późniejsze spadki cen po wprowadzeniu futures nie się przypadkowe i jest to zgodne z negocjacjami biznesowymi, które zazwyczaj towarzyszą wprowadzeniu futures dla innych aktywów.

Może Cię zainteresować – [Wiadomości] Bill Gates chce shortować Bitcoin, a Microsoft wprowadza wsparcie dla Blockchain

To nie pierwszy taki przypadek

Rynki odnotowują podobny punkt zwrotny po wprowadzeniu nowego narzędzia. Mechanizm zależy od siły optymistycznych i pesymistycznych inwestorów. Najwyższa cena Bitcoina była w przybliżeniu zgodna z wprowadzeniem Bitcoin futures na giełdach Chicago Mercantile Exchange (CME) i Chicago Board Options Exchange (CBOE).

Dlaczego cena Bitcoina malała stopniowo? Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Być może dlatego, że pesymistyczni inwestorzy nie chcieli ani nie byli w stanie wejść na rynek w pierwszym dniu lub tygodniu. Potwierdza to bardzo niewielka liczba transakcji na rynku terminowym CME. Średni wolumen transakcji wynosił tylko około 12 000 BTC w pierwszym tygodniu w porównaniu z szacunkowymi obrotami na poziomie 200 000 BTC.

W jaki sposób optymiści i pesymiści wpłynęli na cenę

Według Economic Letter to optymistyczni inwestorzy, którzy zakładali, że cena BTC wzrośnie, byli jedyną siła napędową Bitcoina. Stały wzrost cen przyciągnął jeszcze więcej optymistów, którzy jeszcze zwiększyli popyt.

Pesymiści nie mieli dostępnego narzędzia do „krótkiego” handlu Bitcoinem do czasu wprowadzenia Bitcoin futures. Nowa okazja inwestycyjna spowodowała spadek popytu na rynku i związany z tym spadek cen.

Fundament Bitcoina

Gdzie się znajduje podstawowa cena Bitcoina? Można powiedzieć, że jest to miejsce, w którym cena ustabilizuje się na dłuższą metę, gdy tylko spekulacyjne zapotrzebowanie optymistów i pesymistów zostanie zrównoważone.

Ilość monet BTC zależy od ilości Bitcoinów w obiegu i ilości, która ma zostać wydobyta, wiedząc, że jest tylko ograniczona ilość. Decyzja o wydobyciu Bitcoina zależy od kosztów i wydajności wydobycia. Ogólnie rzecz biorąc, koszty wydobycia nie powinny wpływać na wartość BTC bardziej niż koszt druku fiat pieniądza, co zasadniczo nie ma wpływu na jej wartość.

Co i jak wpływa na cenę Bitcoina

To, co ostatecznie decyduje o cenie Bitcoina, to zapotrzebowanie na transakcję w stosunku do oferty. Wiemy, że Bitcoin jest używany na wielu rynkach. Ilość monet potrzebnych do obsługi tych rynków jest popytem transakcyjnym. Jeśli popyt na transakcje wzrośnie szybciej niż oferta, oczekujemy wzrost ceny.

Zapotrzebowanie na transakcje zależy od kilku czynników.

  • Pierwszą z nich jest dostępność substytutów. Jeśli na rynkach obecnie zdominowanych przez BTC udaje się uzyskać inną walutę, popyt na Bitcoin może gwałtownie spaść.
  • Drugim czynnikiem jest to, że jeśli tradycyjne instytucje finansowe są skłonne zaakceptować Bitcoin jako środek płatniczy lub inwestycję bezpośrednią, popyt może znacznie wzrosnąć.
  • Trzeci to oficjalne uznanie i akceptacja regulacyjna Bitcoina jako instrumentu płatniczego, który zwiększyłby popyt.
  • Czwarty to ograniczenie regulacyjne lub wprowadzenie opłat transakcyjnych, które mogą zmniejszyć popyt.

Wniosek

Kevin Warsh, były gubernator Federal Reserve, powiedział w zeszłym tygodniu, że jeśli zostanie wybrany na przewodniczącego Fed zamiast Jerome Powell, założy grupę roboczą, która wprowadzi federalną walutę cyfrową. Jak myślisz, czy taki „USDcoin” byłby korzystny dla kryptoświata?

Źródła:
https://cointelegraph.com
https://www.frbsf.org/

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here