Bitcoin zwycięża nad złotem w kategorii Capital Flight

Bitcoin vs złoto

Bitcoin kontra złoto – to z pewnością żadna nowość, ale jest jeden aspekt, w którym „złoty” standard kryptowalut przekracza złoty standard waluty historycznej. Z pewnością istnieją pewne kategorie, w których złoto dominuje nad Bitcoinem i na odwrót. Mówimy o Flight kapitału.

Bitcoin bije złoto na głowę

Jak zauważył Forbes, złoto nie jest zbyt skuteczne jako waluta, jest niepewne, wahania cen są  bardzo podobne od zasobów cyfrowych dodatkowo złota nie da się łatwo zdigitalizować. Bitcoin stale zmierza w kierunku ogólnej akceptacji jako opłacalna waluta, jest wysoce bezpieczny i umożliwia transfery transgraniczne w czasie kilku minut. Dodatkowo wydobycie prawdziwego złota wymaga ogromną ilość energii i ma znacznie bardziej negatywny wpływ na środowisko niż wydobycie Bitcoina.

Ponadto istnieje jeszcze jedna kategoria, w której Bitcoin wyraźnie pokonuje złoto, i która jest w dużej mierze pomijana – BTC staje się dominującą formą capital flight.

O złocie mówmy wprost!

Wyszukajcie sobie, jak jest wydobywane złoto na przykład w lasach Amazonii. Okropieństwo! Natura niszczona w niewiarygodny sposób ze względu na złoto. A to właśnie  natura utrzymuje nas przy życiu.

„A cyjanek płynący z prądem rzeki zabija wszystko co żyje!”

Co to jest Capital Flight?

Capital Flight generalnie reprezentuje pieniądze przekazywane za granicę w celu uniknięcia podatków i inflacji lub zapewnienia potencjalnej emigracji – szczególnie w czasie wojny.

Mówiąc wprost, jeśli chcesz się szybko spakować i gdzieś wyjechać, znacznie łatwiej jest zabrać ze sobą Bitcoin niż ciągnąć ze sobą worki pełne złota. Clem Chambers, dyrektor generalny ADVFN.com i autor Be Rich, The Game in Wall Street oraz Trading Cryptocurrencies: A Beginner´s Guide, powiedział:

„Kiedy mały Rocket Man walczył z wielkim, złoto nie zareagowało, ale Bitcoin co noc wyskakiwał z cyferblatu. W tej chwili nie możesz udać się na lotnisko ze złotymi prętami i otworzyć sobie konto w zagranicznym banku. Jest to plan, który był z góry skazany na niepowodzenie, który może potrwać miesiące a może się nigdy nie zrealizować do końca.”

Obecnie można swój kapitał włożyć do Bitcoina gdzie będzie bezpieczny. Z tą świadomością można spokojnie wyjechać na wakacje. Nawet na kilka miesięcy, kryjówka nadal będzie równie bezpieczna jak miejsce, w którym zostały ukryte klucze prywatne. Te można mieć przy sobie i w dodatku zaszyfrowane. Żaden celnik czy inny funkcjonariusz tego nie sprawdzi.

Wniosek

Teraz Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin i inne kryptowaluty przyciągają uwagę, którą kiedyś cieszyło się również złoto. To zła wiadomość dla niezdarnego, finansowego starca, ale dobra wiadomość dla tych, którzy wierzą w kryptowaluty. Otwierają się nowe możliwości biznesowe.

Przetłumaczone ze słowackiego oryginału, którego autorem jest Marek Hološka.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here