Co to jest cloud mining i jak działa?

cloud mining

Prawdopodobnie każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z kryptowalutami, słyszał termin mining lub wydobycie. O co w tym chodzi? Nie ma powodów do zmartwień. Nie trzeba wstawać o świcie i z kilofem w dłoni rozbijać gdzieś cyfrowe kamienie. Mówiąc prościej, chodzi o sprzedasz swojej mocy obliczeniowejWydobywać można na dwa sposoby. Jest to albo cloud mining, albo budowa własnej maszyny mining riguDzisiaj skupimy się na cloud mining.

Co to jest cloud mining?

W zasadzie chodzi o wynajęcie mocy wydobywczej od firmy, która posiada ogromną moc wydobywczą. Dajesz im pieniądze, a oni załatwią resztę.

Zalety cloud mining

Zaletą takiej metody wydobycia są przede wszystkim niższe koszty początkowe. W chmurze można kupić moc wydobywczą nawet za kilkadziesiąt euro. To zależy od poszczególnego społeczeństwa. Drugą zaletą jest zerowe zużycie energii elektrycznej (i choć większość firm pobiera opłaty za zużytą energię elektryczną). Trzecią zaletą cloud miningu jest przestrzeń. Mining rig w zimie może zastąpić ogrzewanie w pokoju, ale w lecie z pomieszczenia uczyni saunę. Ponadto, posiadanie głośnej i gorącej maszyny w sypialni nie jest przyjemne.

Ale w szczególności, w cloud miningu nie trzeba zajmować się wydobywaniem od strony technicznej. Budowa potężnego komputera, podkręcenie karty graficznej, zabezpieczenie odpowiedniego chłodzenia, instalacja odpowiedniego oprogramowania a w przypadku awarii diagnoza co poszło nie tak… To zajmuje dużo czasu.

Wady cloud miningu

Wadą oraz poważną przeszkodą tego sposobu wydobywania jest cena. Średnio zapłacisz dwukrotnie więcej za jednostkę wydajności, niż gdybyś zrobił wszystko sam.

Inną wadą są ograniczone możliwości. W przypadku własnej maszyny możesz wybierać spośród wielu algorytmów i walut dla własnej maszyny. Możesz cieszyć się praktycznie wszystkim, od Shitcoin po Ethereum. W chmurze wybierasz jedną walutę i to tyle.

Komu powierzyć swoje pieniądze?

Między zweryfikowane firmy, które nie mają problemów z płaceniem i mają dobrą reputację na świecie, należą między innymi: Genesis mining i Hashflare.

Podobał ci się ten artykuł? Chcesz dowiedzieć się więcej o wydobyciu? Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia. Kliknij dzwonek w lewym dolnym rogu, aby zobaczyć instrukcje. Możesz nas śledzić na Facebooku i dzięki temu nie przegapisz najnowszych kryptowiadomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here