Consensus 2018 – Podsumowanie głównych wiadomości z pierwszego dnia i wskazówki na dziś

consensus-live

Kto miał nadzieję, że kryptowaluty zaczną gwałtownie rosnąć w pierwszym dniu konferencji Consensus 2018, prawdopodobnie się rozczarował. Należy pamiętać, że w poprzednich latach największa podwyżka cen miała miejsce dopiero w ciągu miesiąca po zakończeniu konferencji, więc jeszcze nic nie jest stracone. Tymczasem spojrzmy na najważniejsze punkty pierwszego dnia tego spotkania.

Pierwszy dzień konferencji

James Bullard, prezes FED St Louis: W przypadku ponad 1800 kryptowalut obecnie będących na rynku związane jest niebezpieczeństwo z tak zwanym „chaosie kursowym”. Bullard mówi dalej, że konsumenci będą musieli mieć różne formy waluty dla różnych transakcji, do różnych rodzai handlu, każdorazowo za stosunkowo inną cenę – nie wspominając o ryzyku z tym związanym. Coindesk.com (w EN)

Byli członkowie zespołu deweloperów blockchain firmy Deloitte połączyli się z nowym startupem, który ma na celu przynieść tokenizovany protokół blockchain do jednego z najmniej efektywnych rynków na świecie – łańcucha dostaw. Startup Citizens Reserve ujawnił, że wynajął byłego lidera rozwoju blockchain Erica Piscini z firmy Deloitte, oraz co najmniej dwóch dalszych członków tego zespołu. Coindesk.com (w EN)

Międzynarodowi prawodawcy z obu stron oceanu na konferencji CoinDesk Consensus 2018 uzgodnili wczoraj, że wprowadzenie tzw. „regulatory sandboxes” (testowe piaskownice dla regulacji) oferuje najlepsze podejście do regulacji innowacyjnych projektów blockchain w przypadku braku oficjalnego kierownictwa. Coindesk.com (w EN)

Clovyr został założony przez Amber Baldet i kryptologa Patricka Mylunda Nielsena. Spółka to zdecentralizowanym sklepem z aplikacjami, które będzie obsługiwać szereg dobrze sprawdzonych aplikacji, wraz z niektórych narzędziami programistycznymi in-house, specjalnie zaprojektowanymi, aby uprościć tworzenie aplikacji dla przedsiębiorstw. Coindesk.com (w EN)

Więcej informacji znajdziesz w naszych raportach.

Wskazówki na jutro

Jeśli masz taką możliwość, to nie przegap transmisji na żywo, która odbędzie się również jutro. Poniżej znajdziesz ciekawe podpowiedzi. Czasy transmijsi zostały podane według aktualnego czasu w Nowym Jorku. Link do transmisji znajduje się tutaj.

11:50 – 12:30
Investor Panel Entrepreneurs (Panel dla inwestorów i biznesmenów)
Eksperci z wiodących firm venture capital będą rozmawiać o tym, jak zdobyć pieniądze na rozpoczęcie (krypto)działalności.

13:30 – 14:10
Industry 4.0 (Przemysł 4.0)
Korelacja wprowadzenia przemysłu 4.0 z integracją maszyn i z blockchain, jaka jest kolejna faza rewolucji przemysłowej.

17:00 – 17:30
When moon? (Kiedy polecimy na księżyc?)
Dyskusja panelowa pierwszych obrońców kryptowalut na Wall Street, jaką przyszłość Bitcoina widzą w nadchodzących latach.

Wniosek

Wkrótce pojawi się kolejne podsumowanie, czy to w osobnym artykule, czy to w naszych codziennych wiadomościach. Nie przegap nowości z konferencji!

Nie przegap więcej wiadomości i zasubskrybuj powiadomienia, klikając na dzwonek w lewym dolnym rogu. Możesz nas również śledzić na naszym Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here