Fundusze wykorzystują sieci społecznościowe do prognozowania cen kryptowalut – fake newsy utrudniają tę pracę

media społecznościowe algorytm funduszy hendgingowych

Nowe algorytmy przeszukują media społecznościowe, aby dowiedzieć się, dlaczego Bitcoin () w 2019 roku przechodzi przez wznowienie hossy. Fundusze starają się również przewidzieć zmiany cen w przyszłości. Fałszywe wiadomości te działania utrudniają.

Prognozowanie cen kryptowalut

Według raportu Reutersa, fundusze hedgingowe starają się uzyskać przewagę na rynku, zbierając dane w mediach społecznościowych. Firmy opracowują algorytmy komputerowe, które wykorzystują wskaźniki social mediów do przewidywania przyszłych ruchów na rynku. Oprócz Facebooka, algorytmy szukają „sygnałów” również w takich witrynach jak Reddit, WeChat lub Twitter.

Bin Ren, dyrektor generalny Elwood Asset Management, wyjaśnił, że wdrażanie algorytmów mediów społecznościowych jest bardzo złożone i kosztowne, mają jednak znaczną przewagę konkurencyjną.

Dla Reutersa powiedział:

„To wyścig zbrojeń menedżerów finansowych. Bardzo niewielu graczy może wdrożyć odpowiednie algorytmy. Wierzę jednak w wysoką rentowność.”

Fake news

Pomimo obietnicy znalezienia użytecznych danych w mediach społecznościowych, twórcy algorytmów stają przed nowym problemem: fałszywymi wiadomościami.

Podczas gdy maszyny mogą być zaprogramowane do filtrowania postów w celu uzyskania określonych informacji, algorytmy mają trudność w wykrywaniu błędnych lub niedokładnych raportów i zestawień.

Cedrik Jeanson, dyrektor generalny BitSpread, wyjaśnił:

„To kwestia zebrania wszystkich informacji. Posty, które widzimy na Twitterze, mogą tak być naprawdę zwykłymi fake newsami. Zawsze bardzo ostrożnie podchodzimy do tego, co czytamy w wiadomościach, ponieważ przez większość czasu widzieliśmy tendencję do podawania informacji wprowadzających w błąd.”

Fundusze hedgingowe poszukujące korzyści rynkowych to żadna nowość. Podczas gdy media społecznościowe dostarczają bogactwa danych, algorytmy będą potrzebowały czasu, aby stać się na tyle wyrafinowane i nauczyły się oddzielić fałszywe wiadomości od wiarygodnych informacji.

Podsumowanie

Fałszywe wiadomości rozprzestrzeniające się za pośrednictwem mediów społecznościowych to problem dotyczący nie tylko kryptosfery. Dokładność informacji ocenianych na podstawie algorytmów stanowi duże wyzwanie dla przyszłych inwestorów i firm i może stać się cenną ściągą. Warto zadać sobie jednak pytanie, czy to w ogóle będzie możliwe.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here