Jak zmaksymalizować zyski z sygnałów i analiz technicznych – część druga

Coinbase

W pierwszym artykule, w którym koncentrujemy się na tym temacie, rozmawialiśmy nie tylko o sygnałach i analizie technicznej, ale poruszyliśmy nawet temat analizy fundamentalnej. Na koniec przeanalizowaliśmy skuteczność analizy technicznej i dodaliśmy jeszcze kilka szczegółów. Dzisiaj przyjrzymy się ograniczeniom, jakie ma analiza techniczna. Jednocześnie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak podchodzić do analizy technicznej i sygnałów.

Od samego początku należy powtarzać, że celem tego artykułu nie jest nauka, jak przeprowadzić odpowiednią analizę techniczną. Nie należy spodziewać się również żadnych wskazówek ani rad dotyczących ewolucji rynku. Tego typu informacje są udostępnione na na naszej stronie trading11.com.

Wskazówka redakcyjna: Dlaczego warto interesować się kryptowalutami

Ograniczenia analizy technicznej

Jak już zostało omówione, ograniczeń, które można napotkać podczas analizy technicznej, jest sporo. Wysoka zmienność, bardzo niska kapitalizacja rynkowa lub liczba grup pump and dump a nawet samych kryptowalut to tylko czubek góry lodowej. Jednak ograniczeń analizy technicznej jest znacznie więcej.

Podstawowym założeniem i przypuszczeniem jest to, że żadne z wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości, nie są w 100% gwarancją tego, co się stanie w przyszłości. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz podjąć decyzję inwestycyjną tylko w oparciu o analizę techniczną.

Ograniczenia analizy technicznej można dostrzec nawet w longterm hodlowaniu (długotrwałe posiadanie kryptowalut). Właśnie u kryptowalut z ogromnym potencjałem, doskonałym zespołem lub świetnym pomysłem niezbędna jest podstawowa analiza do właściwej oceny danej kryptowaluty. I to właśnie jedene z przykładów spotkania się z ograniczeniami analizy technicznej.

Co robić z sygnałami i analizą techniczną?

Przy sygnałach jedną z podstawowych zasad jest ustawienie stop loss. Spróbuj wyobrazić sobie sytuację, w której sygnał się powiódł i masz przed oczami wizję dużego zysku. Nawet jeśli uda ci się osiągnąć cel sprzedaży, wewnętrzny głos mówi ci, że jeśli jeszcze chwilę zaczekasz to możesz zarobić jeszcze więcej pieniędzy. I właśnie w momencie, gdy miałeś sprzedać, trzymałeś kryptowalutę i ta zaczęła wyraźnie spadać. Dlatego trzeba używać stop loss. Więc nawet jeśli nie sprzedałeś, gdy miałeś (co też jest błędem), stop loss ochronił cię przed stratą.

W wielu przypadkach analiza techniczna próbuje usunąć emocjonalne decyzje podczas inwestowania. Konkretnie twoje emocjonalne podejmowanie decyzji, a nie innych ludzi na rynku. Dlatego jeśli zdecydujesz się pójść za sygnałem lub analizą techniczną, od samego początku musisz dokładnie wiedzieć, co zamierzasz zrobić. Oprócz ustawienia stop loss musisz wiedzieć, kiedy chcesz sprzedać (i naprawdę sprzedać). Na spokojnie, ustaw sobie różne możliwości i sprzedawaj w częściach (25% zysku, 50% więcej sprzedaży, itp.). Bądź pewien w tym, co musisz zrobić i trzymaj się tego, aby w ten sposób uniknąć emocjonalnego podejmowania decyzji.

Ostatnia wskazówka jest dosyć prosta i oczywista, ale trzeba ją nieustannie o niej przypominać i zgodnie z nią postępować. Poza tym, że nigdy nie należy ryzykować utraty pieniędzy, których nie chcesz stracić, nigdy nie inwestuj wszystkiego w jeden sygnał (w jedną walutę). Same kryptowaluty mogą stanowić stosunkowo duże ryzyko dla inwestorów. Dlatego inwestowanie twoich finansów w jeden sygnał można nazwać nieodpowiedzialnym ryzykiem.

Wniosek

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci w zrozumieniu podstawowych pojęć. Zdajemy sobie sprawę, że chociaż terminy te są używane niemal codziennie, dotąd ich nie wyjaśnialiśmy. Dlatego postanowiliśmy naprawić ten błąd i stąd pomysł na przygotowanie tych dwóch artykułów. Wierzymy, że materiał się spodobał i dodatkowo pomógł wyjaśnić niektóre codzinnie używane zwroty.

Przetłumaczone ze słowackiego oryginału, którego autorem jest Marek Feder.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here