Jeden z najmniejszych banków kanadyjskich zareagował na popyt na rynku po bezpiecznym repozytorium kryptowalut.
Wirtualny sejf
VersaBank Inc. latem tego roku przygotuje dla swoich klientów możliwość przechowywania cyfrowych walut w wirtualnym skarbcu. Bank został wynajęty przez Gurpreetę Sahotu, eksperta ds. bezpieczeństwa komputerowego z Blackberry Ltd., w celu rozwinięcia tej usługi. Ta firma od dawna jest uznawana za jednego z czołowych liderów bezpieczeństwa sieci. Zadaniem Sahot będzie przede wszystkim nadzór nad ogólną koncepcją produktu, który bank do tej pory nazwał „VersaVault”.
Prywatność dla cyfrowych walut
Ważne, aby pamiętać, że według przedstawicieli VersaBank, bank nie będzie mógł uzyskać dostępu i monitorować treści znajdujących się w skarbcu. Jak stwierdził jej dyrektor generalny, David Taylor, ochrona prywatności i klientów będzie na pierwszym miejscu.
Bank reaguje, wprowadzając ten „wirtualny skarbiec” w wolną przestrzeń rynkową. Zakłada się, że będzie wystarczająca liczba klientów, którzy zaczną przechowywać swoje cyfrowe waluty właśnie tam a nie przykładowo w swoich portfelach hardwarowych. Prawdopodobnie zaczerpnęli również z niedawnych ataków, które wywołały wątpliwości co do bezpieczeństwa przechowywania kryptowalut na giełdach.
Taylor zaznaczył również, że duże fundusze również były zainteresowane lokowaniem swoich aktywów w VersaVaullet. To pomimo faktu, że oficjalna cena za tę usługę nie została jeszcze opublikowana. Dyrektor banku dał tylko do zrozumienia, że nie będzie to nic taniego.
VersaBank nie jest jedyny
VersaBank działa w Kanadzie od 1993 roku. Zajmuje się głównie depozytami brokerskimi oraz wieloma kredytami i leasingiem roszczeń od firm nie będących bankiem. Ale nie jest pierwszą firmą, która reaguje na potrzebę zabezpieczenia zasobów cyfrowych. Xapo Inc. oferuje przechowywanie Bitcoin () od prawie czterech lat. Goldmoney Inc. dołączył we wrześniu ubiegłego roku, a w tym roku powinna się pojawić możliwość umieszczenia swoich walut cyfrowych w Shinhan Bank w Korei Południowej.
Zobaczymy, jak ten rodzaj oferty zostanie przyjęty i czy popyt będzie się zachowywał w sposób, w jaki prognozują banki. Z jednej strony fakt, że niektórzy ludzie walczą z systemem bankowym posiadając kryptowaluty, z drugiej strony jesteśmy świadkami coraz częstszych ataków hakerów. Jednak, jak zwykle, sam rynek pokaże, czy produkt ma przyszłość.
Nie przegap naszych wiadomości kryptograficznych i zasubskrybuj powiadomienia. Kliknij dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. W tym samym czasie nie zapomnij śledzić nas na naszym Facebooku.