Kryptorynki znajdujące się w początkowej fazie – 12 wykresów, które to potwierdzają (część 1)

start

Rynek kryptowalutowy nadal może być postrzegany jako nowy, który przeżywa gwałtowny wzrost. Jesteśmy świadkami prób określenia tego rynku i jego rozwoju. Na potrzeby tej klasyfikacji zostały zastosowane różne parametry. Na przykład liczba kryptowalut ofertowanych na Coinmarketcap. Obecnie wynosi ona 1 595.

Chris McCan porównał rozwój kryptorynku z rozwojem Internetu w jego początkach.

Dlaczego to porównanie jest tak trudne?

To praktycznie niemożliwe sprawdzić, ile osób i jak często korzysta z kryptowalut:

  • Ludzie mogą mieć więcej portfeli dla różnych kryptowalut lub więcej portfeli dla jednego altcoina.
  • Na kryptogiełdzie jeden adres portfela nie równa sią jednemu użytkownikowi. Zaś w przypadku kantorów typowym zjawiskiem jest to, że dla każdej transakcji można utworzyć nowy adres portfela.

Nie można jednoznacznie określić liczbę użytkowników kryptowalut, można jedynie podać przybliżoną ilość.

Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym parametrom, które zostały wykorzystane do określenia liczby użytkowników kryptowalut.

Wzrost liczby adresów portfela Bitcoin

bitcoin-wallet-adresses-growth

Obecnie istnieje 24 milionów portfeli Bitcoin (). Nie oznacza to jednak, że liczba użytkowników Bitcoin wynosi 24 miliony. Jedna osoba może mieć więcej niż jeden adres portfela, ponadto zalecane jest utworzenie nowego adresu portfela dla każdej wysłanej transakcji.

Poza śledzeniem liczby portfeli, spójrzmy na

Liczba aktywnych adresów w ciągu jednego dnia

bitcoin-active-adresses-per-day

Największa liczba aktywnych adresów w ciągu jednego dnia wyniosła 1,1 miliona. Jest to przybliżona wartość dziennych aktywnych użytkowników (DAU) w sieci Bitcoin. Jeśli uważamy Bitcoin za miernik wartości, to można oczekiwać, że wartość DAU będzie znacznie niższa niż jakakolwiek tradycyjna aplikacja mobilna lub strona internetowa.

Ta sama analiza dla Ethereum

Ethereum – wzrost liczby adresów oraz aktywnych adresów w ciągu jednego dnia:

ethereum-adress-growth

ethereum-active-adresses-per-day

Łącznie istnieje około 31 milionów adresów Ethereum (). Liczba aktywnych adresów w sieci Ethereum ponownie osiąga swój szczyt na poziomie 1,1 miliona.

Ethereum różni się nieco od Bitcoina, ponieważ smart kontrakty mają swoje własne adresy, a ich stosowanie powinno być oczywiście częstsze, ponieważ blockchain Ethereum jest zaprojektowany jako platforma inteligentnych umów, nie jest stricte biznesowym narzędziem.

Użytkownicy Bitcoin i Ethereum nie wykluczają się wzajemnie. Istnieje wysoki stopień korelacji między tymi dwoma kryptowalutami.

Wzrost klientów kryptogiełd

Inną metodą określania przybliżonego wzrostu użytkowników kryptowalut to skupienie się na samych giełdach. Niestety tylko kilka kryptogiełd opublikowało statystyki dotyczące całkowitej liczby użytkowników i ich wzrostu:

cryptpo-exchange-user-growth

Całkowity dzienny wolumen rynku

jest podzielony zgodnie z poniższym wykresem

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie giełdy, w których znamy faktyczną liczbę użytkowników i wolumen obrotu, możemy uzyskać średnią wielkość obrotu na użytkownika. Korzystając z tych obliczeń można szacunkowo określić liczbę użytkowników kryptogiełd na 20,2 miliona. Tę liczbę możemy traktować jako dolną granicę ilości użytkowników.

24h-wolumen-kryptorynku

Wniosek

W ninijeszym artykule pokazaliśmy, jakie parametry są potrzebne do wykrycia liczby użytkowników kryptowalut. W kolejnym artykule zajmiemy się porównaniem obecnego kryptorynku z początkami Internetu.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Dołącz również do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here