Libra jest obecnie bardziej popularna niż Ethereum i XRP razem wzięte

libra

Libra, planowana kryptowaluta sieci społecznościowej Facebook, to gorący temat ostatnich dni. Mówią o tym media, politycy i praktycznie cała krypto-społeczność. Niektóre opinie pozytywne, inne mniej. Według najnowszych badań firmy eToro, Libra jest teraz bardziej popularna niż Ethereum () i XRP.

Libra bardziej popularna od działających już projektów

Libra to nadchodzący projekt na Facebooka. Mimo, że nadal jest w fazie planowania, to zgodnie z najnowszymi badaniami firmy eToro, już jest znana i bardzo popularna. Wyniki badania są jasne: około 60% ankietowanych zna Bitcoin (), prawie tyle samo osób zna Librę.

Druga co do wielkości kryptowaluta, Ethereum, nie wypadła zbyt dobrze. Tylko 16% ankietowanych stwierdziło, że ją zna. Znacznie mniejsza liczba ankietowanych słyszała o XRP. Ponadto o wiele więcej osób jest gotowych wejść „all-in” w Librę, w porównaniu do tych dwóch kryptowalut.

Libra popularna pomimo skandali

Pomimo braku zaufania do Facebooka i różnych skandali oraz realnego zagrożenia wyciekami danych osobowych… Jak to możliwe? Możemy tylko zgadywać. Oczywiście na badania może mieć niewielki wpływ firma, która je przeprowadziła. Tego nie można jednoznacznie wykluczyć.

Co więcej, jeśli mówimy o samej wiedzy o tym projekcie, nic dziwnego, że tyle osób o niej słyszało. W tej chwili Libra to gorący temat we wszystkich mediach. Przed kongresem przesłuchiwano przedstawiciela Facebooka. Prezydent USA również wspomniał o tym projekcie. Nastąpiła fala różnych reakcji ze strony polityków i banków centralnych na całym świecie.

Facebook stoi w obliczu krytyki

Nie wszyscy są zadowoleni z popularności kryptowaluty Facebooka. Libra jest krytykowana przez wielu ekspertów, polityków i miłośników kryptowalut. Narastają obawy dotyczące prywatności. Urzędnicy amerykańscy martwią się o dolara. Chcą, by nadal był najsilniejszą walutą na świecie. Cóż, mówimy o kryptowalutę firmy, która prowadzi również sieć społecznościową, a w której aktywnie przebywa około jedna trzecia ludzkości…

Nie tylko Stany Zjednoczone, ale także inne państwa obawiają się, że ich waluta państwowa zostanie stopniowo zepchnięta na bok przez Facebooka. Jak informowaliśmy ostatnio, Benoit Coeure, członek zarządu EBC (Europejskiego Banku Centralnego), powiedział, że Facebook nie uruchomi sobie po prostu swojej kryptowaluty, dopóki regulatorzy nie będą zadowoleni.

Bitcoin pozostaje na topie

Mimo wszystko z badań wynika jedna ważną informacja. Bitcoin nadal pozostaje najlepszym wyborem dla krypto inwestorów: oferuje system dla ludzi, na które rząd nie ma wpływu, ani nie jest prowadzony przez dużą korporację, ani nawet osobę na jej czele. Wiele osób nadal wierzy, że Bitcoin w końcu przekroczy obecne ATH na poziomie około 20 000 USD.

Podsumowanie

Badanie znanej firmy brokerskiej eToro, zwróciło uwagę na rosnące zainteresowanie kryptowalutą sieci społecznościowej Facebook. Według wyników jest teraz znacznie bardziej popularna niż Ethereum i XRP razem wzięte! W tej chwili o Librze dużo się mówi, zatem w Kryptomagazynie uważamy, że jest zbyt wcześnie, aby ocenić, ile ludzi rzeczywiście będzie używać Libry. Przecież nie ma nawet 100% pewności, że Facebook ją uruchomi.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here