Microsoft staje się wyłącznym dostawcą chmury dla sztucznej intelignecji Open AI Elona Muska

sztuczna inteligencja ai

Microsoft zainwestował miliard dolarów w OpenAI, firmę która pracuje nad budową superkomputerowych technologii AI. Microsoft (Azure) będzie wyłącznym dostawcą chmury dla firmy, która rozwija sztuczną inteligencję i współpracuje nad technologią.

Microsoft i OpenAI

Projekt, w którym Microsoft zainwestował miliard dolarów, rzekomo planuje naśladować ludzki mózg za pomocą super potężnych komputerów. Na blogu spółki OpenAI zostało powiedziane:

„Wspólnie opracujemy nowe technologie dla superkomputerów Azure AI a Microsoft stanie się naszym wyłącznym dostawcą usług w chmurze. Dlatego będziemy ciężko pracować, aby dalej rozwijać Microsoft Azure dla AI. ”

Dzięki tej inwestycji Microsoft stanie się „wyłącznym” dostawcą usług w chmurze na platformie OpenAI, a obie firmy będą współpracować w celu opracowania nowych technologii.

Nie lekceważmy sztucznej inteligencji

Dyrektor generalny OpenAI, Sam Altman, powiedział, że stworzenie sztucznej inteligencji będzie najważniejszym rozwojem technologicznym w historii z dużym potencjałem do kształtowania kursu, jakim będzie zmierzała ludzkość. Oświadczył:

Naszą misją jest zapewnienie, by technologia AI przyniosła korzyści całej ludzkości. Współpracujemy z firmą Microsoft, aby zbudować bazę superkomputerową, na której można budować AI.”

Dla lepszej przyszłości

Dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, powiedział, że sztuczna inteligencja jest jedną z najbardziej transformujących technologii naszych czasów i ma potencjał, aby pomóc rozwiązać wiele najbardziej palących problemów na świecie.

OpenAI została założona w 2015 roku, aby rozwijać sztuczną inteligencję, która może uczyć się różnych rodzajów dyscyplin. Sztuczna inteligencja specjalizuje się dotychczas w konkretnych zadaniach.

Podsumowanie

Nie wiadomo jeszcze, czy ta inwestycja przyniesie rezultaty i stworzy zupełnie nową technologię sztucznej inteligencji i superkomputera. Ważne jest, aby technologie te służyły rozwiązywaniu wielu problemów i budowaniu lepszego świata.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here