Cenzura? Facebook usunął wiadomości już otrzymane od Zuckerberga i innych menedżerów…

Facebook usunął wiadomości już otrzymane od Zuckerberga i innych menedżerów – Tom Lee przewiduje wysprzedaż  kryptowalut przed datą odbioru podatków w USA – 15 maja dojdzie do Bitcoin () Cash forku – ADS Securities dodaje kontrakty CFD dla kryptowalut BCH, LTC i XRP – Brytyjski regulator ostrzega, że usługi oferujące kryptowalutowe pochodne prawdopodobnie podlegają nadzorowi – Amerykańska SEC po cichu rozważa dopuszczenie ETFówJaponia ustanawia zasady dla ICO – Duński bank nie będzie obsługiwał kryptowalutowych derywatów – Coinbase otworzył fundusz projektów kryptowalutowych we wczesnej fazie uruchamiania – Akcje Monex wystrzeliły o 20% w górę po ogłoszeniu zakupu giełdy Coincheck – Kanadyjska firma przestała wydobywać złoto i będzie wydobywać BTC – Koreański bank Shinhan Bank nawiązał współpracę z OmiseGo

Cenzura na Facebooku

Chociaż wy nie macie możliwości usunąć wysłane i odebrane już wiadomości ze skrzynki pocztowej odbiorcy, Facebook zrobił to dla Marka Zuckerberga i innych menedżerów. Trzy źródła TechCruncha potwierdzają, że stare wiadomości na Facebooku, które otrzymali od Zuckerberga, zniknęły z ich skrzynek odbiorczych na Facebooku, podczas gdy ich własne odpowiedzi wciąż znajdują się w ich skrzynce pocztowej. Techcrunch.com (w EN)

Kryptowaluty i ICO

Tom Lee z Fundstrat przewiduje „masową wysprzedaż” kryptowalut, która powinna nastąpić w związku z pobieraniem podatków w USA. Według niego amerykańskie gospodarstwa domowe i kryptogiełdy będą zalegać z wypłaceniem należności z tytułu podatku dochodowego. Zarówno gospodarstwa domowe, jak i giełdy sprzedadzą swoje kryptowaluty, aby zapłacić podatki rządowi USA. Cointelegraph.com (w EN)

Główny programista Amaury Séchet potwierdził, że 15 maja odbędzie się fork Bitcoin Cash (BCH), aby umożliwić wprowadzenie większych rozmiarów bloków wraz z innymi korektami. Zmiana jest zaplanowana na 15 maja o godzinie 12:00:00 czasu UTC i będzie oparta na medianie czasu (MTP). CCN.com (w EN)

ADS Securities z siedzibą w Abu Dhabi oficjalnie ogłosiło, że dodało kontrakty CFD do Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) i Ripple (XRP). Bitcoin.com (w EN)

Regulacje

Regulator w Wielkiej Brytanii ostrzegł, że firmy oferujące usługi połączone z pochodnymi kryptowalutowymi „prawdopodobnie” podlegają nadzorowi i powinny mieć pozwolenie od władz. Coindesk.com (w EN)

Zgodnie z amerykańskimi dokumentami SEC z 23 marca, komisja w trybie cichym wszczęła formalne postępowanie w celu ustalenia, czy zatwierdziłaby zmianę zasad, która pozwoliłaby giełdzie NYSE Arca na włączenie dwóch kryptofondów ETF. CCN.com (w EN)

Japońska grupa badawcza zezwoliła na zdefiniowanie i zatwierdzenie wstępnej oferty monet (ICO). Proponowane zasady obejmują identyfikowanie inwestorów w celu zapobiegania praniu pieniędzy, ochronę obecnych akcjonariuszy i właścicieli długów oraz ograniczania nieuczciwych praktyk handlowych, takich jak insider trading. CNBC.com (w EN)

Jeden z największych banków w Danii, Danske Bank, opublikował dokument stwierdzający, że bank nie będzie już „wspierać inwestycyjnego środowiska kryptowalutowego”. Danske Bank „anuluje możliwość” swoich klientów do zakupu instrumentów finansowych zawierających derywaty kryptowalutowe. Pomimo obawy banku przed ryzykiem związanym z kryptowalutami, klienci Danske Bank nadal będą mogli kupować waluty wirtualne za pomocą kart kredytowych. Bitcoin.com (w EN)

Możesz także przeczytać: Przegląd światowych regulacji

Giełdy

Coinbase uruchomiła nowy fundusz o nazwie Coinbase Ventures, który zainwestuje w początkową fazę rozwoju kryptowaluty i blockchain. W poście na blogu, Coinbase Business Development Manager, Emilia Choi, powiedziała, że celem funduszu jest wzmocnienie sektora za pomocą kryptowalut. Techcrunch.com (w EN)

Japońska internetowa firma pośrednictwa, Monex Group, ogłosiła, że kupi kryptogiełdę Coincheck za 33,59 miliona dolarów. Akcje firmy Monex wzrosły po tym ogłoszeniu o 20 procent. CNBC.com (w EN)

Biznes

Kanadyjska firma wydobywcza porzuciła wydobycie złota i przeniosła się do Internetu, gdzie skorzysta z innego wydobywania – Bitcoin. Cryptovest.com (w EN)

Jeden z największych banków handlowych w Korei Południowej, Shinhan, nawiązał strategiczne partnerstwo z platformą opartą na Etherea, OmiseGo, aby przyspieszyć przyjęcie i wdrożenie technologii blockchain w Azji, a dokładniej w Korei Południowej. CCN.com (w EN)

Nie przegap naszych innych wiadomości i kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij również śledzić nas na naszym Facebooku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here