Przyszłość kryptowalut leży w rękach dzisiejszego pokolenia

milenials

Kryptowaluty i blockchain, pomimo znacznego sceptycyzmu, zyskały reputację technologii przyszłości. Ich rozwój jest dopiero na początku i w przyszłości może na nie mieć w dużym stopniu wpływ dzisiejsze pokolenie millenialsów. 

Czasy, w którym słowo kryptowaluta było przede wszystkim synonimem Bitcoina, praktycznie minęły. W ciągu 10 lat istnienia świat cyfrowych walut został rozszerzony o niezliczoną ilość innych przedstawicieli, takich jak EthereumLitecoin itp. Powstało tysiące nowych miejsc pracy i w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju blockchaina. Ale jaka jest przyszłość tej branży w rękach dzisiejszego pokolenia Y, tak zwanych „millenialsów”?

Trzeba przyznać, że to pokolenie jest w większości silnikiem napędowym całego kryptoprzemysłu. Dzięki ich wsparciu i zainteresowaniu pojęcia takie jak „Bitcoin” i „kryptowaluty” są obecnie szeroko rozumiane przez ogół społeczeństwa. Jednak biorąc pod uwagę młody wiek całej branży, jest to tylko wierzchołek lodowca, dalszy rozwój dopiero nadejdzie.

W jaki sposób kryptowaluta może być pożyteczna dla dzisiejszej młodzieży?

Dzisiejsze pokolenie Y, czyli tak zwane pokolenie milenialne, jest właściwie pierwszym pokoleniem, które od samego początku rośnie w społeczeństwie cyfrowym. Znajduje to odzwierciedlenie w całkowicie odmiennym sposobie myślenia w porównaniu z rodzicami i generalnie milienialsi wszystko robią inaczej. Technologia jest ważną częścią ich życia i od pierwszych dni są w bliskim kontakcie z nią. Korzystają z niej codziennie, niezależnie od tego, czy chodzi o pracę, naukę czy rutynowe czynności, takie jak zamawianie posiłków do domu, taksówka, wakacje, wyszukiwanie i rezerwacja pociągów lub połączeń lotniczych i wiele innych. Do tych obszarów kryptowaluty doskonale się nadają.

Simon Yu, CEO firmy StormX, uważa, że ​​pokolenie millenialsów z otwartymi ramionami przyjmuje tę technologię, nie można się z tym nie zgodzić. Z nowymi technologiami kryptoalutowymy i blockchain zapoznają się przede wsystkim mając na uwadze własne korzyści. Większość nie pragnie pracować stereotypowego środowisku.

Świat kryptowalut może kusić dzisiejszą młodzież, zwłaszcza, że ​​towarzyszy jej ogromny wzrost. Nie możemy jednak zapominać, że rynek również stanowi duże ryzyko ze względu na jego zmienność. Chociaż Chris Castiglione, współzałożyciel internetowych platform edukacyjnych, w tym platformy nauczającej o Bitcoin () i kryptowalutach, uważa, że ​​dzisiejsze pokolenie jest w stanie lepiej przewidzieć ryzyko. A to z powodu ich lepszej znajomości cyfrowej i technologicznej.

Przyszły potencjał kryptowalut

Kryptowaluty są obecnie postrzegane jak inwestowanie na giełdzie, która nie podlega regulacjom ani przepisom banków ani rządów. Przynajmniej na razie. Ale na początku zamysł była zupełnie inny. Miały zastąpić zwykłe waluty i ludzie mogliby płacić nimi w sklepach, restauracjach, Internecie itd. bez konieczności i potrzeby korzystania z klasycznych pieniędzy lub kart kredytowych. Ten czas prawdopodobnie nadchodzi. Tak myśli Arran Stewart, współzałożyciel Jobs.com. Według niego, w przyszłości waluta spadnie i w większości obszarów zostanie zastąpiona walutą cyfrową.

Jednak kryptowaluty mogą być również używane w obszarach, które nie muszą być bezpośrednio związane z finansami. Po zaprogramowaniu, na przykład, mogą automatycznie zakończyć tak zwane „inteligentne umowy” lub wykorzystać je do automatycznych zleceń płatniczych i tym podobnych.

A co z blockchainem?

Kolejnym ważnym rozdziałem jest przede wszystkim technologia, która stoi za kryptowalutami. Chodzi mianowicie o blockchain. Kryptowaluta może służyć w przyszłości tylko jako inwestycja lub zostanie wprowadzona do  codziennego obiegu jako metoda płatności, natomiast technologia blockchain może znaleźć zastosowanie w wielu innych dziedzinach. Począwszy od medycyny, nauki, badań i innych sektorów, kończąc jako technologia służąca również do rutynowych czynności.

Przykładem jest firma StormX, firma chce wykorzystać w przyszłości blockchain i kryptowaluty by nagradzać swoich użytkowników, którzy w zamian za swoją pracę, czy to w programowaniu, pisaniu blogów lub testowaniu aplikacji, otrzymać wynagrodzenie w postaci kryptowaluty. Mogą następnie je zainwestować i wymieniać na giełdzie według własnego uznania.

Obecna generacja jest związana z nowoczesnymi technologiami komputerowymi to niepodważalny fakt. Ktoś może spoglądać na to sceptycznie, ale nie jesteśmy w stanie zatrzymać rozwoju. W końcu, dlaczego mielibyśmy to robić? Technologie takie jak blockchain mogą dziś służyć jako podstawa do rozwoju i badań coraz lepszych technologii. Może służyć jako środek do pewnego rodzaju rewolucji w środowisku pracy, która dziś może nieco ograniczyć rzeczywisty potencjał człowieka.

Należy również zauważyć, że za niestabilnością i sceptycyzmem, który otaczają kryptowaluty i blockchain jest głównie ze względu na niepewność co do ich przyszłości, legalności i szczególnej wrażliwości. Pierwszym krokiem do stabilizacji rynku i umożliwienia głębszego korzystania z tych technologii może być regulacja, ale także większe wsparcie dla społeczeństwa i rządów na całym świecie.
A temu może w znacznym stopniu pomóc w obecna generacja milenialsów.

Ale nikt nie powinien myśleć, że kryptowaluty są tylko dla młodych. O wiele bardziej konieczne jest, aby pamiętać, że powinno się inwestować tylko to, co można stracić i konieczne jest właściwie się nad inwestycją zastanowić. Do świata kryptowalut nie powinno wchodzić się bezmyślnie. Natomiast, ten kto chce zainwestować w kryptowaluty, powinien poświęcić trochę czasu by zbadać rynek. W przyszłości taka wiedza może być przydatna.

Nie przegap innych wiadomości i zasubskrybuj wiadomości przez dzwonek w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij śledzić nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here