Tether może być niebezpieczną bombą

tether

Często zdarza się, że gdy niektóre kryptaowaluty upadną, posiadacze „zwycięskich walut” irytują się SFYL – „przepraszam za twoją stratę”. W przypadku Tether tak nie jest. Cała branża musi go uważnie obserwować, ponieważ jeśli coś się stanie, wynik może być dla wszystkich stratą.

Tether jest inny

Jest tak dlatego, ponieważ moneta określana jako USDT stała się kluczowym źródłem płynności dla kryptorynków. Jego załamanie byłoby bardzo niekorzystne dla tych rynków. Spowodowałoby to niestabilność, a w najgorszym przypadku upadek kryptowalut.

Krytycy online od dawna twierdzą, że Tether, który ma bliskie powiązania z kryptogiełdą Bitfinex, wydał więcej USDT niż ma dolarów w banku, aby podnieść cenę Bitcoina.

Ryzyko polega na tym, że jedna ze stron nie musi wypełnić swojej części umowy. W takim przypadku istnieje obowiązek wykupienia USDT za dolary.

Audyt nie odbył się

Audyt przeprowadzony przez Friedmana LLP miał udowodnić, że USDT jest w pełni wspierany. Ale Tether nagle ogłosił, że jego związek z Friedmanem dobiegł końca. Pozostaje pytajnik, dlaczego tak się stało.

Weiss Ratings rozpoczął w styczniu ocenę kryptowalut. W ten sposób ostrzega inwestorów, że Tether stanowi zagrożenie dla całego ekosystemu, i dalej wyjaśnia:

„Jest to jedyna kryptowaluta, która regularnie przekracza swój limit rynkowy, co oznacza, że cała podaż Tether regularnie zmienia swojego właściciela, czasami częściej niż raz dziennie. To jest ważne wiedzieć, ponieważ Tether służy do handlu w wielu dziedzinach. Jest to jedno z głównych źródeł płynności w kryptowalutach. Dlatego może być oznaczony jako „systemowo ważny”.”

Oprócz tajemniczej przerwy w związku z audytorem, Tether miał kilka innych problemów. W listopadzie zeszłego roku firma potwierdziła, że haker ukradł prawie 31 milionów dolarów z ich portfela. Niedawno Bloomberg powiedział, że Commodity Futures Trading Commission (CFTC) wezwała Bitfinex i Tether.

Wyrażenie Bitmexa, inny pogląd

Aby zrozumieć alternatywne wyjaśnienie, należy pamiętać, że Tether, utworzony w 2014 r., osiągnął swoją obecną najwyższą pozycję.

W kwietniu ubiegłego roku Bitfinex założył swoje usługi sieciowe dla Wells Fargo. Aby kontynuować handel, USDT stał się zastępcą przelewów bankowych z Bitfinex i prawdopodobnie z innymi giełdami.

Na podstawie swoich badań Bitmex powiedział:

„Podejrzewamy, że USDT może teraz walczyć o znalezienie odpowiednich relacji bankowych. Uważamy, że jest to prawdopodobnie główny powód wyraźnego braku przejrzystości.”

Zobaczymy, jak sytuacja będzie się dalej rozwijać. Będziemy na bieżąco informować o nowościach.

Nie przegap naszych innych wiadomości i zasubskrybuj dzwonek wiadomości w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij obejrzeć nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here