[Wiadomości] • 1 miliard dolarów „zaparkowany” w stabilnych monetach • Botnet atakuje serwery Microsoftu i wydobywa kryptowaluty • i więcej wydarzeń

news-20-04-02

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

W ciągu dnia kryptorynki doszły do siebie, teraz większość kryptowalut jest na zielono. Od wczoraj Bitcoin () dodał prawie 5%, poruszając się nieco poniżej 6 700 $. Altcoiny podobnie, chociaż rosną mniej gwałtownie, dlatego dominacja BTC rośnie – obecnie na poziomie 65,3%. Co ciekawe, rynki finansowe spadają o 5% lub więcej. Ropa naftowa natomiast rośnie – o około 7%, podczas gdy złoto jest w stagnacji. Według tych danych wydaje się, że nie ma korelacji między kryptorynkami a klasycznymi.

Kryptowaluty

Ponad 1 miliard $ jest obecnie „zaparkowany” w dwóch dużych stabilnych monetach, Tether (USDT) i USD Coin (USDC), ponieważ inwestorzy czekają na lepszy czas na inwestowanie w kryptoaktywa. Przynajmniej w krótkim okresie nie oznacza to sygnał byka. Jeszcze 3 marca było 400 milionów $ w USDC oraz na giełdach. W mniej niż cztery tygodnie ogólny bilans wzrósł o 150%. „USDT i USDC na giełdach przekroczyły miliard $. Jest to miara tego, ile pieniędzy jest teraz odsuniętych na bok lub umieszczonych w zleceniach giełdowych i czeka na lepszy moment zakupowy”, powiedział Ankit Chiplunkar, lider badań TokenAnalyst.

Kampania botnetowa zainfekowała maszyny MS-SQL złośliwym oprogramowaniem kryptowalutowym. Zainfekowane serwery wydobywały dla atakujących Monero i Vollar. Codziennie zaraża się około 3000 nowych maszyn na całym świecie. Według Guardicore Chiny, Indie, Stany Zjednoczone, Korea Południowa i Turcja to kraje najbardziej zarażone, przy czym zdecydowana większością atakujących maszyn znajduje się w Chinach.

Przy okazji rozpoczęcia drugiego kwartału 2020 roku holenderska międzynarodowa instytucja bankowa ING ostrzegła, że ​​stan gospodarki strefy euro może się pogorszyć. Kryzys gospodarczy oznacza również, że mniej osób będzie inwestować w Bitcoiny, gdy będą zmuszeni do oszczędzania. Jednak faktyczny wpływ pandemii koronawirusa na gospodarkę jest nadal trudny do analizy. Główny ekonomista ING mówi, że chociaż obraz jest teraz znacznie wyraźniejszy, wciąż wiemy „zaskakująco mało” o tej sytuacji.

Regulacje, CBDC

Globalny organ nadzorczy ds. prania pieniędzy, Financial Action Task Force (FATF), twierdzi, że planowany dolar cyfrowy nie jest w pełni zgodny z zaleceniami FAFTu dot. kryptowalut. FATF powiedział, że nadal występują „drobne niedociągnięcia”. Na przykład amerykańskie usługi finansowe (MSB) prowadzą szczegółową dokumentację transakcji w wysokości 3000 $ lub więcej, w przeciwieństwie do 1000 $ wymaganych w zaleceniach FATF.

Kryptogiełdy, banki

Według Dune Analytics całkowity wolumen funduszy w zdecentralizowanych giełdach (DEX) osiągnął w marcu rekordowy poziom 668 milionów dolarów. Liczba ta jest o 53% wyższa w porównaniu z lutym, poprzednim najwyższym miesięcznym wolumenem. Dostawca danych zauważył, że po raz pierwszy wolumeny DEX rosną pomimo spadku ceny etheru (ETH).

Coinbase zainwestował 1,1 miliona USDC w Uniswap i PoolTogether, aby ułatwić rozwój obu protokołów. Fundusze zostały przekazane firmom za pośrednictwem funduszu USDC Bootstrap, który został uruchomiony we wrześniu ubiegłego roku. Zgodnie z poprzednim ogłoszeniem fundusz ma na celu wspieranie projektów w zakresie zdecentralizowanego finansowania (DeFi) poprzez bezpośrednie inwestowanie w inteligentne protokoły.

Blockchain i technologie

Bitcoin Depot zaczął wyłączać niektóre ze swoich kryptobankomatów, próbując powstrzymać dalsze rozprzestrzenianie się COVID-19. Ponieważ większość świata poddana jest kwarantannie, Bitcoin Depot postanowił tymczasowo zamknąć kryptobankomaty znajdujące się w obszarach o dużym natężeniu ruchu. Firma robi ten krok jako jeden ze sposobów promowania dystansu społecznego. W ostatnich latach liczba krypto-ATM na całym świecie wzrosła. Na początku marca 2019 r. świat szczycił się 7 014 BTM. Teraz liczba ta wzrosła do 7 384 maszyn, zgodnie z danymi CoinATMRadar.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here