[Wiadomości] • Atari i The Sandbox opracowują wspólną platformę blockchain • i inne wiadomości

news-20-03-27

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Sytuacja na rynkach światowych nieco się poprawiła po ogłoszeniu przez USA ogromnych dotacji w wysokości 2 bilionów dolarów. Główne indeksy giełdowe odzyskały na sile a NASDAQ urósł. Na kryptorynkach niewiele się zmieniło od wczoraj, handel jest bardziej poziomy. Cena Bitcoinów nadal wynosi około 6 700 $, teraz nieznacznie rośnie. Altcoiny są również raczej na zielono. Co ciekawe, z TOP10 kryptowalut, XRP i BNB uzyskały ponad 5%.

Kryptogiełdy, banki

W ostatnim wywiadzie Arthit Sriumporn, starszy wiceprezes Siam Commercial Bank (SCB), największego banku aktywów ogółem w Tajlandii, mówił o korzyściach, jakie SCB uzyskał dzięki uczestnictwu w RippleNet, globalnej sieci płatności Ripple. W artykule stwierdzono, że Global Digital Report 2019 „umieścił Tajlandię na pierwszym miejscu w rankingu usług bankowości internetowej (74% populacji), następna jest Szwecja (71%) i Turcja (68%)”. Raport mówi, że „Tajlandia zajęła drugie miejsce z 9,9% użytkowników Internetu, którzy są właścicielami kryptowaluty, za RPA z 10,7%, podczas gdy Indonezja była trzecia z 9,5%”.

Regulacje, państwowe waluty cyfrowe

EY, syndyk masy upadłości nieistniejącej już kanadyjskiej kryptogiełdy QuadrigaCX, został poproszony o przesłanie wszystkich informacji o giełdzie do Kanadyjskiej Agencji Finansowej (CRA). Dokumenty sądowe złożone w Sądzie Najwyższym w Ontario w dniu 24 marca wyszczególniają wymóg, który obejmuje 750 000 dokumentów dotyczących 115 000 klientów giełdowych.

Blockchain i technologie

Atari, kultowa firma rozrywkowa, współpracuje z The Sandbox (TSB) na nadchodzącej wersji blockchain generowanej przez użytkowników zawartości i platformy do gier opartych na wokselu. Współpraca obejmie tworzenie trójwymiarowych wokseli popularnych gier Atari. Należą do nich Asteroids, Centipede, Pong i RollerCoaster Tycoon. Blockchainowy Sandbox, oparty na Ethereum (), zaoferuje użytkownikom trzy nowe funkcje: narzędzie do budowy tokenów (NFT) i Voxel Gaming Assets, Marketplace do handlu tymi zasobami oraz instrukcje dla użytkowników do tworzenia, udostępniania i zarabiania na interaktywnych grach.

Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich zgłosił 140 przypadków COVID-19 i dwa zgony. Rząd obecnie aktywnie wykorzystuje nowe technologie w celu stłumienia epidemii. Według źródeł Departament Rozwoju Społeczności Zjednoczonych Emiratów Arabskich (MOCD) zastąpił obecnie istniejące systemy papierowe systemami cyfrowymi, aby zminimalizować osobisty kontakt z obywatelami. Agencja rządowa kategorycznie stwierdziła, że ​​do wypełniania swoich obowiązków korzysta teraz z systemów blockchain, aplikacji do czatowania i tożsamości cyfrowej obywateli.

Turniej Szachowy 2020 w Jekaterynburgu w Rosji został przełożony z powodu koronawirusa, ale organizatorzy już szukają sposobu na zakończenie turnieju przy pomocy blockchain. Turniej ustawił ze sobą ośmiu wielkich mistrzów i prawo do gry z mistrzem świata Magnusem Carlsenem. Turniej musiał zostać wstrzymany po siedmiu rundach, gdy pojawiły się informacje, że Rosja ma zamiar przerwać loty międzynarodowe na czas nieokreślony.

Lukka Inc stworzył nową bibliotekę zasobów z najlepszych prac naukowych na temat zagadnień podatkowych, prawnych i księgowych w kryptowalutach. Każde źródło, w większości krótkie, zajmuje się kwestiami związanymi z krypto ustawami, rachunkowością i podatkami. Obecnie w Bibliotece Lukka jest 75 zagadnień, które w najbliższej przyszłości powinny zawierać dziesiątki innych tekstów. Niestety baza danych nie jest ogólnodostępna. Subskrypcje kosztują obecnie 99,95 $ rocznie.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here