[Wiadomości] • Binance delistuje tokeny dźwigni • Microsoft złożył wniosek o patent na wydobycie kryptowalut poprzez ruch człowieka • i inne wiadomości

news-19-09-27

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Bitcoin () ponownie doświadczył kilku chwil zmienności w weekend. W ciągu ostatniej doby Bitcoin spadł na krótki czas z 6 200 $ do 5 900 $. Jednak wirtualna waluta odzyskała już poprzednią wartość i obecnie osiąga cenę powyżej 6 200 $. Kryptorynki rosną nieznacznie i jak dotąd się nie spełniły oczekiwania dalszego spadku, ale może to się zmienić wieczorem, gdy pojawią się nowe wieści ze świata dotyczące trwającej pandemii koronawirusa.

Kryptogiełdy, banki

25 marca Urząd ds. Usług Finansowych Malty (MFSA) wydał ostrzeżenie o dwóch kryptogiełdach, które nie są upoważnione do działania ani nie są w kraju zarejestrowane. COINMALEX i Crypto Foxtrades to giełdy, które na swoich stronach internetowych podały informację, iż posiadają niezbędne zezwolenia i licencje na prowadzenie działalności. W odniesieniu do COINMALEX organ podatkowy dodaje, że informacje, które posiada na temat tej kryptogiełdy, wskazują, że jest to program „wątpliwy” i że może on pociągać za sobą wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Binance informuje, że jutro (31 marca br.) dojdzie do anulowania tokenów dźwigni Bitcoin (BTC), Ethereum () (ETH), XRP, EOS () i Binance Coin. Raport kryptogiełdy stwierdza, że ​​użytkownicy mogą nadal przechowywać i pobierać tokeny dźwigni na dwie godziny przed tym, jak giełda przestanie wspierać tokeny dźwigni FTX i ich pary handlowe. „Doładujemy twoje konto bankowe równoważną wartością posiadaną w każdym efekcie dźwigni w momencie wycofania BUSD w ciągu 14 dni.” Binance argumentuje podjęcie tych kroków tym, że użytkownicy nie rozumieją, jak tokeny dźwigni działają.

Wydobycie

We wniosku patentowym złożonym w czwartek w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) amerykański gigant komputerowy podaje, że czujniki mogą wykrywać czynności związane z zadaniami – takie jak czas spędzony na oglądaniu reklam – i zamieniać je na dane czytelne dla komputera, aby rozwiązać problemy obliczeniowe w podobny sposób jako konwencjonalny system PoW. „Zamiast ogromnej pracy obliczeniowej wymaganej przez niektóre konwencjonalne systemy krypto-wymiany, dane generowane na podstawie aktywności fizycznej użytkownika mogą być dowodem pracy, a zatem użytkownik może podświadomie rozwiązać trudny obliczeniowo problem”, mówi zgłoszenie patentowe. System można wykorzystać do wyodrębnienia kryptowalut: czujniki wykryją, kiedy ciało wykonuje zadanie fizyczne, przez przyśpieszenie tętna i wykorzystać te dane do wyodrębnienia bloków. Skanery przymocowane do głowy, mogłyby wykorzystywać fale mózgowe, sygnały, które mózg wysyła podczas wysiłku umysłowego, do wydobycia kryptowalut.

Blockchain i technologie

Gigant bankowy HSBC zastępuje dokumenty papierowe cyfrowymi platformami opartymi na blockchain, śledząc prywatne inwestycje w wysokości 10 miliardów dolarów. Klienci banku mogą korzystać z platformy o nazwie „Cyfrowy sejf”, aby uzyskać dostęp do cyfrowych rejestrów papierów wartościowych zakupionych na rynkach prywatnych. Platforma skraca czas oczekiwania klientów na sprawdzenie, wyszukiwanie lub weryfikację transakcji w czasie rzeczywistym, bez konieczności kontaktowania się z bankiem w celu uzyskania dostępu do ich zasobów.

Konsorcjum holenderskich firm uruchomiło inicjatywę „Tech przeciw Koronie”. Uczestniczące firmy zapewnią rządowi holenderskiemu bezpłatny dostęp do innowacyjnych technologii, które można wykorzystać do zwalczania COVID-19. Tymlez, holenderska firma rozproszonej księgowości (DLT), jest jedną z ponad 10 firm, które świadczą swoje usługi i technologie dla rządu za darmo. Tymlez oferuje swoją platformę blockchain jako podstawową technologię do „modelowania ekosystemu produktów medycznych poprzez platformę dopasowaną do podaży i popytu”. Korporacyjny blockchain będzie wykorzystywany w celu zapewnienia przejrzystości w łańcuchu dostaw.

Studenci zarejestrowani do programu magisterskiego Blockchain i Distributed Ledger Technologies na Uniwersytecie Maltańskim stworzyli zdecentralizowaną aplikację (Dapp), która została wykorzystana do głosowania w wyborach do samorządu studenckiego. Dapp jest oparty na zdecentralizowanej platformie cyfrowej tożsamości udostępnianej studentom przez Vodafone. Wybory były pierwszym projektem na żywo realizowanym przy użyciu platformy tożsamości cyfrowej Vodafone.

26 marca szwajcarski luksusowy zegarmistrz Breitling ogłosił wprowadzenie do oferty zegarka w limitowanej edycji i certyfikacji przy użyciu protokołu Arianee. Każdy zegarek Top Time otrzymuje unikalną cyfrową tożsamość dzięki technologii rozproszonej księgi.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here