[Wiadomości] • Binance świętuje drugą rocznicę i rozdaje pieniądze • Czy Libra przyspieszy rozwój chińskiej państwowej kryptowaluty? • I inne newsy

binance-2-lata

Nie masz jeszcze konta na Binance? To najwyższy czas na rejestrację. Popularna kryptogiełda świętuje swoją drugą rocznicę i świętuje w sposób wielkoduszny. Szczegółowe informacje znajdziesz w dzisiejszym komunikacie prasowym.

Binance obchodzi drugą rocznicę

Popularna kryptogiełda Binance skończyła drugie urodziny i rozdaje nagrody członkom obecnym i nowo zarejestrowanym użytkownikom. Poleć komuś założenie konta a Binance przekaże nagrodę w wysokości 10 € polecającemu oraz zakładającemu konto. Całkowita kwota, którą Binance chce przeznaczyć na nagrody, wynosi 100 000 euro. Informacje te zostały opublikowane przez Binance wczoraj na oficjalnym blogu. Platforma istnieje na rynku od dwóch lat i w minionych miesiącach nieustannie ulepsza swoje usługi.

Bitcoin ma mniej dziennych adresów aktywnych niż 1 kwietnia

Nieoficjalny start bull run Bitcoina odbył się w okolicach 1 kwietnia 2019 r. Ceny bitcoinów wzrosły tego dnia z około 4000 $ do około 5000 $. Od tego czasu ceny wzrosły ponad dwukrotnie. Jednak niektóre wskaźniki Bitcoina sugerują, że ten wyścig może być napędzany przez zwykłe spekulacje. 1 kwietnia, kiedy notowania Bitcoina wynosiły nadal około 4000 $, sieć miała 698 000 aktywnych adresów w ciągu dnia, wg Coin Metrics. W czerwcu, w okolicach niedawnego szczytu o wartości 13 800 $ na monetę, było do 1,04 mln aktywnych adresów w ciągu dnia. Co mniej więcej odpowiadało wzrostowi cen. Jednak w niedzielę w sieci było mniej niż 655 000 aktywnych adresów. Być kryję się za tym spadkiem sezon wakacyjno-urlopowy, a może jednak coś więcej?

Czy Libra przyspieszy rozwój chińskich państwowych kryptowalut?

Zgodnie z oficjalnym raportem Ludowego Banku Chin (PBoC) nadchodząca „kryptowaluta” Libra, która stanowi potencjalne zagrożenie dla tradycyjnych pieniędzy, może przyspieszyć rozwój własnej waluty cyfrowej. Wang Xin, szef biura badawczego PBoC, powiedział w trakcie wydarzenia w Instytucie Finansów Cyfrowych Uniwersytetu w Pekinie, że gdyby Libra rozszerzyła się na płatności międzynarodowe i sprawdziła się jako środek płatniczy, „wpłynie to na politykę pieniężną, stabilność finansową i międzynarodowy system walutowy”. Jak podaje South China Morning Post, ryzyko to oznacza, że ​​PBoC przygląda się sytuacji z „wielką uwagą”. Może to przyspieszyć rozwój chińskiej waluty cyfrowej, nad którą prace trwają już od kilku lat.

Irański minister IT stara się regulować wydobywanie Bitcoinów

Mohammad Javad Azari Jahromi, irański minister technologii informacyjnych i komunikacyjnych, wydał oświadczenie dotyczące potrzeby uregulowania Bitcoinów w tym kraju. Oświadczenie zostało ogłoszone przez lokalną agencję prasową, która zwróciła również uwagę na gwałtowny wzrost zużycia energii w kraju z powodu działalności górniczej. Raport stwierdza, że ​​eksperci łączą rosnące wydobycie Iranu bezpośrednio z niedawnym zakazem wydobycia w Chinach. Chociaż większość wydobycia w Chinach napędzana jest energią wodną, niedawny ogólny zakaz zmusił górników do szukania schronienia w innych krajach. Jednym z głównych powodów przeniesienia spółek wydobywczych do Iranu jest tania energia i brak przepisów rządowych.

Singapur planuje zwolnić kryptowaluty z VAT

Rządowy urząd skarbowy w Singapurze zaproponował zniesienie podatku od towarów i usług (odpowiednik naszego VATu) od transakcji kryptowalutowych, jeśli służą one jako nośnik wymienny. Urząd Podatkowy w Singapurze (IRAS) w swojej publikacji przedstawił propozycję wytycznych podatkowych dotyczących traktowania „cyfrowych przepływów płatności”, w celu zwolnienia wszystkich podmiotów zaangażowanych w te aktywa z podatku od towarów i usług. Jeśli proponowana zmiana zostanie przyjęta, powinna obowiązywać od 1 stycznia 2020 r. i zastąpić obecny system, w którym cyfrowe transakcje płatnicze są nadal opodatkowane. IRAS stwierdził w dokumencie, że kryptowaluty, które działają jako środek wymiany, były dotychczas postrzegane jako sposób prowadzenia działalności gospodarczej, a to powinno się zmienić.

Kolejne wiadomości już dziś!

 

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here