[Wiadomości] • Bitcoin Cash i Bitcoin SV rosną z powodu zmniejszenia o połowę • Jack Dorsey przekazuje 1 miliard USD na walkę z koronawirusem • i więcej wydarzeń

news-19-10-15

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Wydaje się, że ogólny optymizm z początku tygodnia zaczyna znikać z rynków. Indeks przemysłowy Dow Jones stracił kolejne mniej więcej 900 punktów, zatem Wall Street nadal spada w wyniku trwającej pandemii koronawirusa. Kryptorynki również zanotował lekki spadek cen, z wyjątkiem BCH i BSV, które rosną w oczekiwaniu na zmniejszenie nagród za wydobycie.

Kryptowaluty

BCH i BSV rozpoczynają halving przed Bitcoinem. W przypadku Bitcoin () Cash nagrody powinny zostać zmniejszone o połowę dziś, a BCH już rośnie i zyskuje około 7% za ostatnią dobę. Wzrasta również wskaźnik BCH / BTC, osiągając najwyższy poziom od 7 marca. Nagrody BSV zostaną zmniejszone o połowę jutro bądź w czwartek. W przypadku kryptowaluty BSV jest lepiej niż BCH, ponieważ skoczyła o około 13% w ciągu minionej doby.

Prezes Twittera i założyciel Square, Jack Dorsey, założył nowy fundusz o nazwie Start Small LLC, którego celem jest walka z COVID-19. Fundusz otrzyma darowiznę w wysokości 1 mld dolarów od Dorsey’a, co stanowi około 28% jego majątku. Po opanowaniu pandemii fundusz skoncentruje się na poprawie zdrowia i edukacji dziewcząt. Dorsey udostępnił wiadomość za pośrednictwem Twittera.

Chamath Palihapitiya, dyrektor generalny Virgin Galactic, powiedział o swoich inwestycjach podczas wywiadu z Morgan Creek, a także powiedział, że cena Bitcoin może osiągnąć milion dolarów lub spaść do zera, ale powiedział również, że każdy powinien mieć 1% swoich aktywów w bitcoinach, ponieważ jego zdaniem to „fantastyczne zabezpieczenie”.

W styczniu 2019 r. doszło do włamania na kryptogiełdę Cryptopia, w wyniku ktorego skradziono około 30 milionów dolarów. Krótko po hacku, w maju 2019 r., Cryptopia potwierdziła, że ma zamiar ogłosić bankructwo, syndykiem jest firma Grant Thornton. W ostatniej aktualizacji statusu Cryptopia opublikowała na Twitterze orzeczenie, jakie zapadło w ich sprawie: „Sędzia wydał wyrok: po pierwsze, kryptowaluty są „własnością” zgodnie z definicją zawartą w ustawie o spółkach z 1993 r., a po drugie… kryptowaluty są własnością posiadaczy kont i to nie należą do aktywów spółki. „Ten wyrok może być przełomowy w amerykańskiej kryptosferze.

Kryptogiełdy, banki

Zdecentralizowana kryptogiełda Bisq zatrzymała handel do odwołania, z powodu „krytycznej luki w zabezpieczeniach”. Oczekuje się, że kryptogiełda Bisq wyda aktualizację swojej aplikacji „w ciągu kilku godzin”. W międzyczasie giełda zaleciła użytkownikom, aby nie wysyłali żadnych środków do kontrahentów, jeśli aktywnie handlują.

Blockchain i technologie

W komunikacie prasowym z 7 kwietnia Social Finance (SoFi) ogłosiło, że podpisało umowę o wypłacie 1,2 mld USD za Galileo Financial Technologies. Galileo odnotowuje rosnące zapotrzebowanie, od czasu uruchomienia kryptohandlu z zerowymi opłatami na platformie SoFi Invest we wrześniu 2019 r. SoFi jest firmą fintech znaną z pozytywnego nastawienia do kryptowalut.

Wydobycie

Valarhash, chiński operator wydobycia bitcoinów, stojący za Bytepoolem i poolami wydobywczymi 1THash, zamknął Bytepool w poniedziałek, według lokalnych wiadomości. W grudniu 2019 r. Bytepool przyczynił się do ponad 4% wszystkich hashów. Valarhash otworzył Bytepool i 1THash w sierpniu 2019 r., po uruchomieniu kopalni w Chengdu w prowincji Syczuan, która jest częściowo zasilana przez elektrownię wodną.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here