[Wiadomości] • Bitcoin jest teraz legalny w Niemczech i Francji • Bloomberg: Bitcoin zawiódł jako bezpieczna przystań • i inne wiadomości

news-191202

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniego weekendu w kryptosferze.

RYNKI

Kryptorynki nadal rosną. Bitcoinowi udało się pozostać na 9 000 $, obecnie przekracza nawet 9 100 $ i wciąż rośnie. Kapitalizacja rynkowa kryptowalut również wzrosła do 261 mld $, zaś BTC – 166 mld $. Wydaje się, że w Chinach produkcja powoli się odradza, a rynki finansowe również wychodzą z interwencji banku centralnego.

Kryptowaluty, kryptorynki

Kryptogiełdy, banki

Blockchain, technologie

Oszustwa

Bitcoin jest teraz legalny w Niemczech i Francji

Jak twierdzi Les Echos, Bitcoin () posiada oficjalny status pieniędzy we Francji. Sąd uznał BTC za instrument finansowy już pod koniec lutego, ale wyrok został dopiero opublikowany. Powyższy wyrok został wydany przez sąd gospodarczy w Nanterre – BTC został uznany za składnik wartości niematerialnych zbliżony do waluty fiat. Kilka dni temu Niemcy stały się pierwszym krajem w Europie, który przyznał Bitcoinowi status prawny i uznał go za instrument finansowy.

Bloomberg: Galaxy Crypto Index znajduje się w ważnym punkcie zwrotnym, Bitcoin zawiódł jako bezpieczna przystań

Bloomberg Galaxy Crypto Index znajduje się w punkcie zwrotnym od kilku dni. Indeks, który monitoruje główne kryptowaluty, zaś teraz, zdaniem analityków, zależy od jego dalszego ruchu, w którym kierunku pójdzie kryptorynek. Według analityka Bloomberga Bitcoin zawiódł jako bezpieczna przystań w ostatnim miesiącu poważnych zawirowań na rynkach finansowych, tracąc 5% w ostatnim miesiącu.

BitGo ogłosiło otwarcie kryptokredytowej platformy o wartości 150 milionów USD

Dostawca kryptowalut BitGo otwiera platformę do udzielania kryptopożyczek. Nowy biznes będzie odrębnym podmiotem prawnym o nazwie BitGo Prime LCC. Firma ma do dyspozycji 150 milionów dolarów, co stanowi ułamek z około 500 milionów dolarów prowadzonych przez znane firmy, takie jak Genesis Global Trading i BlockFi. Firma nie będzie działać w Nowym Jorku, ponieważ nie posiada BitLicense.

Red Swan tokenizował najlepsze nieruchomości za 2,2 miliarda dolarów

Red Swan tokenizował 2,2 miliarda dolarów w nieruchomościach we współpracy z Polymath. Red Swan powiedział, że zarejestrował już 30 000 akredytowanych inwestorów i planuje zainwestować dodatkowe 4 miliardy dolarów w nieruchomości w perspektywie długoterminowej. Red Swan odniesie zysk, zachowując procent sprzedanego kapitału. Wydane tokeny reprezentują 16 nieruchomości najwyższego poziomu, w tym mieszkania w Kalifornii, Nowym Jorku i Teksasie. Tokeny o wartości 780 milionów USD zostaną sprzedane z wyprzedzeniem akredytowanym inwestorom w jak dotąd największej zorganizowanej sprzedaży nieruchomości na świecie.

DaperLabs ogłosił wprowadzenie Flow Playground dla programistów

Twórca CryptoKitties, Dapper Labs, ogłosiło dziś uruchomienie Flow Playground – interaktywnego interfejsu, który pozwala programistom eksperymentować z tworzeniem aplikacji w blockchainie korporacyjnym Flow. Deweloperzy mogą pisać inteligentne kontrakty i zarządzać nimi oraz odkrywać „nowy język programowania zorientowany na zasoby” firmy Dapper Labs. Język został zaprojektowany w celu uproszczenia programowania tokenizowanych zasobów i zawiera funkcje Swift i Rust.

266 000 haseł zostało skradzionych z kryptofunduszu Trident

Nazwy użytkowników oraz hasła ponad ćwierć miliona klientów Tridentu zostały skradzione i opublikowane online. Dyrektor ds. technologii DeviceLock, Ashot Oganesyan, powiedział, że baza danych – zawierająca adresy e-mail, numery telefonów komórkowych, zaszyfrowane hasła i adresy IP – została przesłana do różnych witryn wymiany plików.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here