[WIADOMOŚCI] • Bitcoin najlepszym zabezpieczeniem • Wydobycie BTC w Apollo • Halving w LTC • więcej newsów

bitcoin-zabezpieczenie

W dzisiejszych wiadomościach dowiemy się, że Bitcoin () powinien być najlepszym zabezpieczeniem przed tradycyjnym systemem finansowym, że można go wydobywać nawet z 50-letniego komputera, o możliwych konsekwencjach halvingu LTC i o wielu innych nowościach.

Bitcoin najlepszym zabezpieczeniem

Podczas wywiadu CNBC Chamath Palipapitiya, dyrektor generalny Social Capital i inwestor venture capital, powiedział, że Bitcoin jest „po prostu najlepszym zabezpieczeniem przed tradycyjnym systemem finansowym” oraz możliwymi wahaniami gospodarczymi i geopolitycznymi.

 

Wydobycie Bitcoin w Apollo

Ken Shirriff, specjalista inżynierii odwrotnej, podobno opracował kod, który umożliwił mu wydobycie Bitcoinów na jednym z pierwszych komputerów z układami scalonymi, które były używane w NASA do nawigacji przy pierwszym lądowaniu na księżycu w latach 60. XX ubiegłego wieku.

Lee ostrzega przed spadkiem cen Litecoina z powodu halvingu

Charlie Lee ostrzega inwestorów o możliwości spadku ceny Litecoina w krótkim okresie, z powodu zbliżającego się halvinga. Może on być odpowiedzialny za przejściowe spowolnienie wydobycia. Zmniejszenie o połowę LTC powinno odbyć się w niecały miesiąc.

Bitfinex i Tether w kłopotach

Podobno platformy Bitfinex i Tether w ubiegłym roku miały wydawać USDT jako pożyczki dla inwestorów, prowadząc nierejestrowane oferty papierów wartościowych i handlując w Nowym Jorku pomimo zakazu. Cała sprawa została przekazana do sądu wyższej instancji.

Wieloryb na scenie

Ogromna sprzedaż w Binance, 6500 BTC za 12 100 USD. Spowodowało to znaczny lecz krótkoterminowy spadek ceny kryptowaluty, z 12 600 USD do 12 100 USD (w czasie krótszym niż 15 minut), zamówienie zostało już w pełni zrealizowane a cena już wraca do poprzedniej wartości.

Rosja odracza wprowadzenia ustawy o kryptowalutach

Rosyjski parlament, Duma Państwowa, może odroczyć przyjęcie ważnej ustawy o cyfrowych aktywach finansowych (DFA) do sesji jesiennej. Wydaje się, że ustawodawcy nie są w stanie uzgodnić ostateczną wersję ustawy.

Amerykańskie organy regulacyjne doszły do porozumienia

SEC i Urząd Regulacji Sektora Finansowego (FINRA), czyli dwa główne rządowe regulatory, wydały wspólne oświadczenie w sprawie obowiązków pośredników, brokerów i dealerów, które obejmuje również kryptogiełdy. Pismo wymaga również, aby kryptogiełdy przestrzegały zasad ochrony klienta, która wymaga, by giełdy papierów wartościowych „chroniły aktywa klientów i utrzymywały aktywa klientów oddzielnie od aktywów firmy”. W przypadku niepowodzenia biznesowego umożliwia to klientom odzyskanie papierów wartościowych i gotówki.

Kolejne wiadomości już jutro!

 

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here