[Wiadomości] • Bitcoin pokonuje próg 500 milionów transakcji • ICE (Bakkt) miał zaoferować 30 miliardów dolarów za eBay • i inne wydarzenia

news-19-10-11

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich 24 godzin w kryptosferze.

Rynki

Wygląda na to, że kryptorynki się otrząsły i zaczynają rosnąć i się zielenić. W ciągu ostatnich 24 godzin top 20 kryptowalut zyskuje mniej (około 1-5%) lub bardziej wyraźnie (XRP, BCH – około 8%), z wyjątkiem Tetheru, który nieco traci (-0,69%). Cena Bitcoin () wynosi około 9 300 $, dominacja spadła poniżej 65%. Nastroje na rynkach powróciły do ​​strefy neutralnej. Tradycyjne rynki finansowe nieco się poprawiły, łącznie z indeksami azjatyckimi.

Kryptowaluty

Giełdy, banki

Blockchain, technologie

Bitcoin pokonał próg 500 milionów transakcji

Od pierwszego uruchomienia, w dniu 3 stycznia 2009 r. do tej pory, sieć Bitcoin przetworzyła 500 milionów transakcji. Według serwera danych Satoshi – nazwanego na cześć wynalazcy Bitcoin – na blockchainie bitcoinów wykonano 500 0165 milionów transakcji. W ciągu ostatnich trzech lat sieć bitcoinów podwoiła liczbę transakcji z 250 milionów, które wykonała w 2017 roku.

Binance pozwala rosyjskim posiadaczom kart VISA kupować kryptowaluty za ruble

Kryptogiełda Binance ogłosiła dziś wsparcie dla „rubla rosyjskiego (RUB) – zakup natychmiastowy” oraz nadchodzące uruchomienie nowej „funkcji zabezpieczenia krzyżowego” w Binance Futures. W ogłoszeniu BNB dotyczącego wsparcia „natychmiastowego zakupu” stwierdza się, że użytkownicy kart Visa opartych na RUB mogą teraz kupować kryptowaluty (obecnie BTC, ETH, BNB lub XRP) bezpośrednio za rosyjskie ruble.

Fintech AirWallex zdobył za partnera giganta kart płatniczych Visa

Australijski Fintech jednorożec, Airwallex, nawiązał współpracę z Visa w celu wydania karty, która nie będzie ograniczona granicami. Nowa oferta powinna ułatwić i obniżyć koszty dokonywania płatności przez przedsiębiorstwa. Karta będzie początkowo dostępna tylko w Australii, ale Airwallex planuje również wprowadzić swój produkt w Hongkongu i Wielkiej Brytanii.

ICE, spółka matka Bakktu, miała zaoferować eBayowi 30 miliardów dolarów

Intercontinental Exchange (ICE), operator Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych (NYSE) i platforma handlowa bitcoinami Bakkt, podobno złożyła nieformalną ofertę zakupu eBaya, informuje Wall Street Journal. Oferta warta jest 30 miliardów dolarów.

Sony zainwestowało w firmę blockchain

Japońska międzynarodowa grupa Sony zainwestowała w Securitize, poprzez swój fundusz venture capital SFV GB L.P, zarządzany wspólnie przez Sony Financial Ventures (SFV) i Global Brain. Securitize to firma zorientowana na blockchain, która pomaga firmom wydawać kompatybilne tokeny bezpieczeństwa. Ostatnia inwestycja SFV GB jest przedłużeniem ostatniej rundy finansowania Securitize, która otrzymała od firm VC ponad 14 milionów $, w tym od Nomura Holdings, MUFG Innovation Partners, Santander InnoVentures i Blockchain Capital.

Firmy zarządzające i utrzymujące samoloty dołączają do Blockchain Alliance

Przemysł konserwacji, napraw i przeglądów samolotów (MRO), który przetwarza niewiarygodnych 25 miliardów części rocznie, zwraca się do blockchain, aby rozwiązać swoje problemy. Werdykt ogłoszono 4 lutego: powstanie nowy tak zwany MRO Blockchain Alliance, który obejmuje liderów branży, w tym HAECO, Bolloré Logistics, Cathay Pacific, FLYdocs i SITA.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here