[Wiadomości] • Bitcoin ponownie spada poniżej 10 000 $ • Justin Sun nazywał swój własny TRX „shitcoinem” • i inne wiadomości

news-19-10-16

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich 24 godzin w kryptosferze.

Rynki

Bitcoin () przeżył bardzo burzliwy weekend. Początkowo przekroczył magiczny próg 10 000 $, a następnie gwałtownie spadł o 300 $. Następnie wspiął się ponownie na 9 900 $, ale jeszcze nie przekroczył magicznej dziesiątki i obecnie raczej spada. To klasyczny przykład zmienności kryptorynku. Altcoiny również obecnie spadają.

Kryptowaluty

Regulacje, kryptowaluty państwowe

Blockchain, technologia

Bitcoin gwałtownie spadł o 300 $, teraz poniżej 10 000 $

Bitcoin (BTC) ponownie spadł poniżej 10 000 $, ponieważ nagła zmienność spowodowała, że ​​rynki spadły o pięć stopni zaledwie dobę po osiągnięciu tego progu. Spadek nadal trwa. Gdy cena spadła do 9 900 $, pojedynczy nabywca na BitMEX kupił BTC za ponad 2 miliony $ w jednej transakcji.

Bitcoin znów w centrum uwagi w Chinach

Chociaż Chiny wydają się wrogo nastawione do kryptowalut, ich obywatele uważnie je obserwują. Okazuje się, że Bitcoin, po przekroczeniu ceny około 10 000 $, jest obecnie jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł w sieci. Chiny zawsze były jednym z największych rynków bitcoinów, pomimo silnych ograniczeń handlu kryptowalutami w tym kraju. Większość górników ma siedzibę w Chinach, a kraj ten pozostaje jednym z największych centrów handlowych OTC. Wśród obecnych problemów wewnętrznych, które obecnie w Chiny panują, w tym koronawirus, interesujące jest to, że Bitcoinowi udało się zapewnić sobie najwyższą pozycję na Weibie (chińskiej witrynie sieci społecznościowej).

Justin Sun nazywa swój własny TRX „shitcoinem”

W wywiadzie dla Petera McCormacka, założyciel TRON () (TRX) Justin Sun bezpośrednio przyznał, że jego kryptowalutą to shitcoin. „Kup mój shitcoin” – mówi na filmie. Najwyraźniej Sun jest pod wpływem alkoholu i ma wesoły nastrój, ale nie jest to dobry PR dla Suna ani Tronu. Sun odpowiedział na post McCormacka prostą odpowiedzią. „Lol”. To wystarczyło, by zwolennicy TRON’u odczuli ulgę, że to tylko tylko żart.

Szwajcarska FINMA chce bardziej rygorystycznych zasad dla kryptowalut

Szwajcarski Urząd ds. Rynku Finansowego (FINMA) zaproponował plan zaostrzenia przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) dla kryptowalut. Zgodnie z propozycją ogłoszoną w piątek, kryptosklepy z ponad 1 000 franków szwajcarskich (~ 1 025 $) będą wymagały identyfikacji klienta w stosunku do obecnego limitu 5 000 franków (~ 5 120 $). FINMA stwierdza, że nowy limit został rozważony ze względu na „zwiększone” ryzyko prania pieniędzy w kryptostrefie.

Niemieckie banki proszą regulatora o licencję na „usługi powiernicze dla kryptowalut”

Urzędnicy rządowi w Niemczech potwierdzają, że kilka banków złożyło wnioski o uruchomienie usług powierniczych dotyczących aktywów cyfrowych. BaFin, krajowy organ nadzoru finansowego, twierdzi, że otrzymał ponad 40 wniosków, jak podaje Handelsblatt. Zaktualizowana niemiecka ustawa o praniu pieniędzy pozwala bankom i innym lokalnym instytucjom finansowym na dostarczanie i zarządzanie tradycyjnymi papierami wartościowymi, w tym akcjami i obligacjami, a także aktywami cyfrowymi.

Chiny wykorzystują blockchain do zaspokojenia roszczeń ubezpieczeniowych

Firmy ubezpieczeniowe w Chinach używają blockchain do zarządzania roszczeniami związanymi z koronawirusem. Lokalny kanał informacyjny w języku angielskim, China Morning Post, poinformował wczoraj (9 lutego), że w tym miesiącu chińska platforma wzajemnej pomocy Xiang Hu Bao dodała koronawirusa do chorób kwalifikujących się do jednorazowej maksymalnej wypłaty odszkodowania w wysokości około 14 300 $ (100 000 juanów). Xiang Hu Bao nie jest firmą ubezpieczeniową, ale platformą zbiorowego podziału roszczeń opartą na blockchain z 104 milionami użytkowników. Według raportu system wykorzystuje technologię blockchain, aby zapobiec oszustwom i umożliwić szybsze rozpatrywanie roszczeń. Xiang Hu Bao, należący do chińskiego giganta finansowego Ant Financial, korzysta z usługi przetwarzania płatności mobilnych AliPay, aby sfinansować wypłaty ofiar koronawirusa kapitałem własnym.

Mercedes dołącza do firm testujących blockchain

Niemiecki producent samochodów luksusowych Mercedes-Benz koncentruje się teraz na ochronie środowiska we współpracy z brytyjskim startupem Circulor, w celu uruchomienia programu pilotażowego promującego przejrzystość emisji CO2. Firmy wykorzystają technologię blockchain do monitorowania emisji CO2 związanych z klimatem oraz ilości materiałów wtórnych wykorzystywanych przez producentów akumulatorów w łańcuchu dostaw. Firma planuje przygotować nową flotę samochodów o neutralnym śladzie CO2 za mniej niż 20 lat.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here