[Wiadomości] • Bitcoin spadł poniżej 8 000 $ • Samsung Pay współpracuje z RippleNet • i inne wydarzenia dnia

news-19-10-07

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

W weekend nastąpiły niewielkie wahania cen kryptowalut, przy czym Bitcoin () spadł nieco poniżej 8 000 $, altcoiny w większości przypadków świecą na czerwono i nieznacznie tracą.

Kryptowaluty

Giełdy / banki

Regulacje

Bitcoin spadł pod 8 000 $

Po dłuższym czasie obrotu za nieco ponad 8 000 $, BTC wczoraj wieczorem zaczął spadać – poniżej 8 000 $ na większości głównych giełd. Ta dynamika spadkowa skłoniła większość analityków do skupienia się w przyszłości na minimum w niższych wartościach, lecz BTC posiada jeszcze jeden ostatni poziom krótkoterminowego wsparcia, przed decydującym załamaniem poniżej dolnej granicy, wokół której kręcił się kilka ostatnich dni i tygodni.

Lee: Bitcoin to zbyt mały plac zabaw dla inwestorów instytucjonalnych

Obecnie większość pieniędzy bitcoinowych pochodzi od entuzjastów i wielorybów. Duże firmy i inwestorzy instytucjonalnych nie mają w bitcoinach udziałów. Wielu miało nadzieję, że Bakkt to zmieni. Jednak tak się nie stało. Co może zachęcić inwestorów instytucjonalnych do inwestowania w BTC? Według Thomasa Lee bitcoiny są po prostu zbyt małe dla tych inwestorów. Lee powiedział, że Bitcoin wciąż potrzebuje miejsca na wzrost. Można to zapewnić za pomocą odpowiednich, jasnych i przejrzystych przepisów.

Samsung Pay współpracuje z członkiem sieci RippleNet

Samsung Pay, mobilna usługa płatnicza południowokoreańskiego giganta technologicznego Samsung, zgodziła się współpracować z platformą płatniczą Finablr, członkiem RippleNet firmy Ripple, w celu oferowania użytkownikom transgranicznych płatności Money Transfer.

W bankomatach w Hongkongu kończy się gotówka, ludzie kupują bitcoiny

Mieszkańcy Hongkongu informują, że w wielu bankomatach zabrakło gotówki. Demonstranci ustawiają się w kolejce po pieniądze z obawy, że chiński rząd może zacząć śledzić płatności cyfrowe i zamrażać aktywa. Czy kryptowaluty mogą stanowić alternatywę? Cztery dni temu BeInCrypto poinformował, że handel bitcoinami w Hongkongu ostatnio wzrósł do najwyższego poziomu, jaki kiedykolwiek zarejestrowano na LocalBitcoins. Przełom nadszedł nagle, jakby popyt zdawał się eksplodować z dnia na dzień. Jednak wydaje się, że istnieje prawdopodobne wytłumaczenie – gotówki w bankomatach w mieście nadal brakuje.

Pomimo surowych przepisów dotyczących ICO i kryptowalut w Korei Południowej, firmy blockchain szybko się rozwijają

Pomimo ścisłych regulacji zarówno ICO, jak i kryptogiełd, władze Korei Południowej wspierają kryptoprzemysł i wdrożeniu technologii blockchain w sektorze publicznym. Przykładowo w Busan, drugim co do wielkości mieście w Korei, tworzy się lokalną walutę cyfrową, która ma służyć w codziennym życiu ludzi. Czy może to być sposób dla innych krajów?

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here