[Wiadomości] • Bitcoin spadł poniżej 9 500 $ • Nasdaq, Microsoft, IBM i inni giganci technologiczni jednoczą się w InterWork Alliance• i więcej wydarzeń

news-20-06-03

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Ostatnia zmienność na kryptorynkach BTC zaprowadziła byki i niedźwiedzie do ogromnych likwidacji, z prawie 223 milionami USD zlikwidowanymi na kryptogiełdze BitMEX. Likwidacja altcoinów równała się następnie likwidacji do łącznej kwoty 230 mln USD.  Bitcoin () spadł w tym czasie do około 9 500 $, tracąc ponad 5% w ciągu doby.

Kryptowaluty

XRPL Monitor ogłosił, że południowokoreańska kryptogiełda Bithumb przeniosła prawie 700 milionów XRP do anonimowego portfela. Według strony Bithomp, która oferuje analizę transakcji XRP, ten anonimowy adres został ustawiony przez samą kryptogiełdę. Opłata za ten przelew wynosiła tylko 10 drops (0,00001 XRP).

Mempool bitcoinów przetworzył ponad 94 MB oczekujących transakcji, zmniejszając opłaty. Jednocześnie łączna liczba tweetów o Bitcoin spadła o nieco ponad 65% w nieco ponad dwa tygodnie. Wszystko to wskazuje na znaczne spowolnienie aktywności. Mediana opłat transakcyjnych bitcoin spadła o 78% między 20 maja a 31 maja.

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, spotkał się z szefami brazylijskiego banku centralnego. Zgodnie z programem Banco Central do Brasil wideokonferencję, trwającą godzinę, zaplanowano na 30 maja w godzinach od 17:00 do 18:00 w celu „rozwiązania problemów instytucjonalnych”. Oprócz Garlinghouse, w wirtualnym spotkaniu z zamkniętymi drzwiami uczestniczyli inni dyrektorzy Ripple. Ripple otworzył biuro w Brazylii w zeszłym roku.

Kryptogiełdy, banki

Avanti Financial Group – kryptobank założony przez weterankę z Wall Street Caitlin Long – zakończył pierwszą rundę finansowania i otrzymał 5 milionów dolarów. Środki pozyskane z tej serii, kierowanej przez University of Wyoming Foundation, umożliwią Avanti spełnienie wszystkich wymaganych kamieni milowych we wniosku o licencję bankową. Zgodnie z niedawnym ogłoszeniem, wielu głównych inwestorów wzięło udział w tej rundzie inwestycyjnej, zarówno z wewnątrz, jak i z zewnątrz kryptosfery. Należą do nich Morgan Creek Digital Anthonyego „Pomp” Pompliany, Lemniscap, Digital Currency Group, Blockchain Capital, Madison Paige Ventures, Malex Enterprises i inne.

Blockchain, technologie

Weterani technologii i przestrzeni finansowej powołali InterWork Alliance, którego celem jest zapewnienie neutralnej platformy do opracowywania światowych standardów tokenizacji. The InterWork Alliance jest organizacją non-profit, oficjalnie założoną przez głównego architekta Microsoftu Marleya Graya i byłego CEO Enterprise Ethereum () Alliance Rona Resnicka. W momencie uruchomienia organizacja liczyła około 28 członków technologicznych i finansowych, w tym takie firmy jak Accenture, Amberdata, Blockchain Technology Partners, Calastone, Chainlink, DEKRA, Digital Asset, DLA Piper, The Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC), Envision Blockchain, HACERA, Hedera Hashgraph, IBM, ING, Microsoft, Nasdaq, NEO () Global Development, R3, SIX Digital Exchange (SDX), Tokensoft, UBS, Web3 Labs i inne.

W ramach ciągłych prac nad opracowaniem rozwiązań opartych na blockchain, jedna z największych światowych marek odzieży sportowej zintegrowała teraz krypto cashback za tenisówki dla klientów z Wielkiej Brytanii i UE. Dzięki natywnej aplikacji startupowej, klienci w Europie mogą na zakupach w Nike zarobić 3% na krypto i 9% w cashbacku. Ponadto właściciele butów Nike mogą zdobywać dodatkowe nagrody za interakcję z Plutusem.

Dostawca energii odnawialnej WPO uzyskał zgodę francuskiego regulatora rynków finansowych na uzyskanie finansowania w ramach publicznej oferty tokenów lub ICO. ICO ma trwać od 8 września do 12 listopada br. WPO sprzedaje swój GreenToken (GTK) – standardowy token na blockchainie Ethereum ERC-20 – oczekując, że otrzyma 10 milionów EUR (11,2 miliona USD). GTX rozpocznie handel za około 0,95 EUR.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here