[Wiadomości] • Bitcoin stracił 800 $ w ciągu godziny • Prezes Binance zablokował na Tweeterze krytyków awarii giełdy • i inne wiadomości

news-19-10-31

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

Rynki

Wczoraj nastąpił gwałtowny spadek ceny Bitcoin (). Spadek cen rozpoczął się około 21:45 UTC, kiedy Bitcoin stracił 800 $ w ciągu godziny. W tym czasie na kryptogiełdzie BitMEX zlikwidowano kontrakty long o wartości ponad 100 mln $. Altcoiny również straciły, z kilkoma wyjątkami.

Kryptowaluty

Kryptogiełdy, banki

Oszustwa

Blockchain, technologie

Ripple twierdzi, że XRP Ledger jest teraz wspierany przez Microsoft, BitSo i BitGo

Ripple zaktualizował kluczowe statystyki dotyczące liczby posiadanych XRP, a także firm, które pomagają utrzymać sieć. Na kryptograficznie zabezpieczonych rachunkach depozytowych zostało 49 700 000 013 XRP o wartości około 13,8 mld $. Pod koniec 2017 r. firma ulokowała 55 000 000 000 XRP do depozytu i wdrożyła miesięczny plan uwolnienia 1 miliarda XRP i udostępnienia funduszy spółki do sprzedaży. Ripple twierdzi również, że Microsoft pozostaje wiodącym partnerem w przetwarzaniu transakcji na XRP Ledger w sieci. BitGo i Bitso to dwie najnowsze firmy współtworzące sieć. CGI, Berkeley Haas, Telindus, University of Tokyo, GateHub, WorldLink, Bahnhof i Flagship są również członkami Ripple Net.

Amerykański oddział Binance zalistował Zilliqa

Binance.US, platforma handlowa Binance dla klientów amerykańskich, dziś ogłosiła zalistowanie nowej kryptowaluty: Zilliqa (ZIL). Uruchomiona w zeszłym miesiącu Binance.US to cyfrowa giełda aktywów licencjonowana przez Binance, ale jest obsługiwana przez BAM Trading Services z siedzibą w San Francisco.

Prezes Binance zablokował na Tweeterze krytyków awarii na giełdzie

Po nieoczekiwanej przerwie w dostawie usług kryptogiełdy Binance, jej dyrektor generalny na Twitterze zablokował każdego, kto jakkolwiek wyraził swoje niezadowolenie awarią oraz tych, którzy pytali jaki jest związek pomiędzy awariami na giełdzie i gwałtownym wahaniem ceny BTC. Około południa GMT Changpeng Zhao zatweetował, że system został wyłączony z powodu „nieplanowanej” konserwacji, a handel był tymczasowo niedostępny. Tak wyraźna tendencja do cenzury wydaje się być sprzeczna z pierwotną ideą kryptowalut.

Australijska giełda papierów wartościowych planuje wprowadzenie platformy DLT

NSX Ltd. oraz iSignthis (ISX), obie spółki notowane na giełdzie, ogłosiły w czwartek, że tworzą wspólne przedsięwzięcie w celu oferowania cyfrowej platformy obrotu papierami wartościowymi. Nowy podmiot, o nazwie ClearPay, zaoferuje platformę opartą na DLT i zapewni rozliczenie tego samego dnia w stosunku do płatności (DVP). Firmy poinformowały, że zamierzają konkurować z ClearPay z Australijską Giełdą Papierów Wartościowych (ASX), która również buduje zamiennik DLT dla przestarzałego systemu rozliczeniowego CHESS, współpracując z Blockchain Digital Asset, zapewniając jednodniowe rozwiązanie rozliczeniowe w branży, w której nadal działa rozliczenie do 3 dni.

Założyciel Gemcoin przyznał się do sprzeniewierzenia funduszy w wysokości prawie 150 milionów dolarów

Steve Chen, osoba odpowiedzialna za oszustwo z kryptowalutą Gemcoin o wartości 100 milionów $ w latach 2013-2015, przyznał się do winy za uchylenia podatkowe, spisek i oszustwo. Według Departamentu Sprawiedliwości (DOJ) 62-letniemu obywatelowi Południowej Kalifornii może zostać orzeczona kara 10 lat pozbawienia wolności. Jego firma Arcadia sprzedała inwestorom swoją cyfrową walutę „Gemcoin”, zabezpieczoną klejnotami, które w rzeczywistości nie istniały. System MLM przyciągnął 70 000 ofiar na całym świecie i sprzeniewierzył 147 milionów dolarów w ciągu dwóch lat działalności.

Południowokoreański bank centralny opracowuje platformę blockchain do rozliczania obligacji

Idąc śladami Banku Światowego i Australijskiego Banku Centralnego, które połączyły siły w celu emisji obligacji finansowych opartych na blockchainie Ethereum (), Bank of Korea przygotowuje się do opracowania systemu emisji obligacji przy pomocy rozproszonej księgi rachunkowej (DLT) dla koreańskiego rynku obligacji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, transakcje na obligacjach zostaną zapisane na blockchainie i mogą służyć za podwaliny pod system handlu w czasie rzeczywistym.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here