[Wiadomości] • Bitcoin z powrotem nad 10 000 $ • EBC uważa kryptowaluty za jedno z największych wyzwań • i więcej wydarzeń dnia

news-19-10-22

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich 24 godzin w kryptosferze.

Rynki

Wszystkie najlepsze kryptowaluty idą dziś gwałtownie w górę. Bitcoin () kosztuje obecnie nieco poniżej 10 300 $. Na początku 2020 r. kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosiła 190 mld $. W niecałe 45 dni wzrosła o 110 mld $, co stanowi prawie 60% zysk. Innym ważnym wskaźnikiem jest dominacja BTC, która obecnie spadła do 62,7%. Na początku roku było to ponad 68,5%, co stanowi stratę około 6% w ciągu kilku miesięcy. Według niektórych analityków oznacza to początek tak zwanego sezonu altcoinów.

Kryptowaluty

Kryptogiełdy, banki

Regulacje, kryptowaluty państwowe

Fundacja Litecoin pozyskała strategicznego partnera – firmę Cred

Fundacja Litecoin ogłosiła dziś „strategiczne partnerstwo” z Cred, licencjonowaną firmą zajmującą się kryptokredytami, z pożyczkami kapitałowymi w wysokości ponad 300 milionów dolarów. Cred zapewniło Litecoin własną platformę zysków i obiecuje do 10 % rocznego oprocentowania depozytu. Środki można wypłacać w dowolnym momencie, a odsetki są wypłacane co miesiąc. Wartość 10 % opiera się na pierwotnej kwocie depozytu: jeśli zdeponujesz 100 LTC, nawet jeśli kwota ta wzrośnie do 1000 $ w ciągu sześciu miesięcy, nadal otrzymasz tylko 10 $. Działa to również w drugą stronę: jeśli Litecoin spadnie do powiedzmy na zero, nadal otrzymujesz 10 $.

Tether zaimplementował narzędzie KYT od Chainalysis

Tether dodał narzędzie do sprawdzania zasad KYT od Chainalysis, do śledzenia podejrzanych transakcji „w czasie rzeczywistym”. Oprogramowanie Chainalysis Know Your Transaction (KYT) zostało zintegrowane z Tether do monitorowania transakcji. Narzędzie będzie szukać potencjalnie przestępczych lub w inny sposób nielegalnych działań.

Hoskinson z Cardano rozważa stablecoin

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, napisał tweeta, sugerując, że projekt może rozważyć wprowadzenie w przyszłości stablecoinów podobnych do DAI.

Największy bank w Egipcie dołącza do RippleNet

Egipski Bank Narodowy (NBE), największy bank aktywów ogółem w kraju, dołączył do sieci płatności RippleNet działającej na blockchainie Ripple.

Prezes EBC uznała kryptowaluty za jedno z największych wyzwań

Prezes EBC, Christine Lagarde, uznała waluty cyfrowe za jedno z głównych wyzwań stojących przed gospodarką strefy euro. Miało to miejsce podczas ostatniej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Podczas swojego wystąpienia Lagarde wskazała, że cyfryzacja i zmiany klimatu są największymi globalnymi zjawiskami wpływającymi na EBC. Uważa, że ​​mogłyby one potencjalnie zmienić środowisko operacyjne banków centralnych. Lagarde wspomniała także o zadaniu, które zlecono już w styczniu, chodzi o zbadanie możliwości emisji cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).

EPaymenst musiało zamrozić 1 milion kont użytkowników z powodu AML

EPayments Systems Ltd, zatwierdzony w Wielkiej Brytanii system płatności elektronicznych, musi zawiesić transakcje płatności online z powodu procedur przeciwdziałania praniu pieniędzy AML (Financial Conduct Authority). EPayments opublikowało krótkie oświadczenie na swojej stronie internetowej i wysłało e-maile do swoich klientów, aby podać szczegółowe informacje na temat kontroli regulacyjnych FCA. To rozporządzenie spowodowało zamrożenie w ePayments miliona kont użytkowników i zabroniło otwierania nowych rachunków.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here