[Wiadomości] • BitFinex dodaje obsługę LN BTC w aplikacji mobilnej • Bitcoin SV zakończył hardfork, ale wielu użytkowników nie zrobiło aktualizacji • i więcej wydarzeń dnia

news-19-10-10

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich 24 godzin w kryptosferze.

Rynki

Bitcoin () powoli spada do 9 000 $. Obecna cena to 9 261 $. Zadziałał efekt lawinowy i większość altcoinów również wykazuje tendencję spadkową. Nieznacznie spadła także dominacja BTC, podobnie jak nastroje na rynkach, które wracają do ​​neutralności.

Kryptowaluty

Giełdy, banki

Regulacje, kryptowaluty państwowe

Bitcoin SV zakończył hardfork, ale wielu użytkowników nie zrobiło aktualizacji

Blockchain Bitcoin SV (BSV) przeszedł przez hardfork na wysokości bloku 620538. Nowy blok został zatwierdzony przez klientów dla wersji 1.0.0., niemniej istnieje niemała grupa tych, którzy nie zaakceptowali pojawienie się nowego bloku. Kryptogiełda Bitfinex ogłosiła wsparcie dla nowego hardforku BSV i stała się tak jedną z pierwszych dużych giełd, które tak zrobiły.

Binance zarejestrowała 85-procentowy wzrost kontraktów futures na czas nieokreślony

Zgodnie z najnowszym wydaniem Binance Research (ze stycznia), wolumeny Binance Futures wzrosły o 85% miesiąc do miesiąca, w tym znalazło się 56 miliardów dolarów w obrocie na rynkach kontraktów na czas nieokreślony. Ponadto 14 stycznia platforma zarejestrowała jeden z największych wolumenów obrotu w ciągu jednego dnia. Tego dnia sprzedano ponad 3,5 mld $ kontraktów na czas nieokreślony.

BitMEX dodaje transakcje swap na czas nieokreślony dla XRP, CEO BitMEXA nazwał XRP „psim gównem”

5 lutego miał być świetnym dniem dla Ripple, ponieważ BitMEX dodaje obsługę transakcji swap na czas nieokreślony dla tokena XRP (XRP/USD). Tymczasem kiedy BitMEX jest „dumna” z ogłoszenia nowej pary biznesowej, Arthur Hayes, dyrektor generalny kryptogiełdy, nazwał XRP w sieciach społecznościowych „psią kupą”.

Dominacja biznesowa BTC na Binance spadła w styczniu poniżej 40%

Podczas gdy Bitcoin odnotował znaczny wzrost w ciągu ostatniego miesiąca, jego „dominacja biznesowa” na platformie Binance spadła w styczniu poniżej 40%. Binance opublikowała niedawno swój styczniowy raport i zgodnie z informacjami z pierwszego miesiąca 2020 r., BTC odnotowało dominację handlową tylko 38,17%. To spadek o 2,31% od grudnia 2019 r.

BitFinex dodaje obsługę LN BTC w aplikacji mobilnej

Bitfinex niedawno uruchomiła najnowszą wersję swojej aplikacji mobilnej, która obejmuje opcję depozytów BTC za pomocą Lightning Network. Aktualizacja aplikacji mobilnej nastąpi niecałe dwa miesiące po tym, jak giełda dodała obsługę Lightning Network (LN) do swojej platformy internetowej. Zgodnie z oficjalnymi informacjami transakcje przetwarzane przy użyciu LN mogą potrwać 2-3 minuty, zamiast niemalże godziny bez użycia LN.

CFTC mogłoby zatwierdzić kontrakty terminowe Ethereum

Heath Tarbert, przewodniczący Commodities Futures Trading Commission (CFTC), powiedział, że uruchomienie kontraktów futures na Ethereum () jest w przyszłości prawdopodobne. Zaś prezydent Bakkt, Adam White, powiedział, że CFTC może teoretycznie zatwierdzić futures dla Ethereum. Jednak do tej pory są to tylko spekulacje i nie ma konkretnych informacji na temat tego, kiedy futures na Ethereum mogłyby zostać zatwierdzone lub uruchomione.

Chiński bank centralny ładuje miliardy juanów w gospodarkę

Chiński bank centralny ponownie oznajmił, że 3 lutego dostarczy 1,2 biliona juanów (174 mld $) na rynek, aby ustabilizować presję gospodarczą. Tegoroczny zastrzyk będzie o 900 miliardów juanów wyższy niż w 2019 r., co wyraźnie wskazuje na osłabienie walut fiat na całym świecie. Zgodnie z zasadą popytu i podaży, gdy tylko podaż przekroczy popyt, cena spada. Spowoduje to, że więcej osób będzie szukało bezpiecznej przystani, aby zabezpieczyć swoje przyszłe inwestycje, a kryptowaluty mogą być jedną z opcji takiego zabezpieczenia.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here