[Wiadomości] • BitMex przekazuje 2,5 mln USD na walkę z COVID-19 • Roger Ver twierdzi, że zwykle płacił 1000 $ za transakcję BTC • i inne wydarzenia

news-20-04-20

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniego weekendu w kryptosferze.

RYNKI

Bitcoinowi udało się utrzymać poziom 7 000 $ nawet po weekendzie, obecna cena wynosi nieco powyżej 7 100 $. Altcoiny również zmieniają się raczej poziomo. Tradycyjne rynki finansowe są dziś raczej optymistyczne, prawdopodobnie z powodu dalszych obietnic bodźców ekonomicznych w USA i UE oraz z powodu panowania pandemii koronawirusa.

Kryptowaluty

Kiedy w Stanach Zjednoczonych rozwinął się kryzys COVID-19, prawodawcy starali się złagodzić wpływ na konsumentów poprzez pakiety stymulacyjne. Ustawa CARES obraca się wokół planu dystrybucji środków między podatników. Jednak niektórzy prawodawcy uważają, że CARES nie wystarczy. W szczególności trzech posłów proponuje inne ogromne wydatki na pomoc amerykańskiej gospodarce, regularne co miesięczne dodatki w wysokości 2000 $ na mieszkańca w wieku powyżej 16 lat lub odstąpienie od opłacania czynszu. Anthony Pompliano, współzałożyciel firmy inwestycyjnej Morgan Creek Digital, napisał na Twitterze, że masowe drukowanie pieniędzy na zachęty ekonomiczne miałoby dramatyczne negatywne skutki ekonomiczne:

Roger Ver niedawno twierdził w swoim video, że w przeszłości zapłacił 1000 $ opłat za jedną transakcję BTC. Często słyszeliśmy, że opłaty transakcyjne BTC są wysokie, gdy sieć jest narażona na napięcie. Jednak historie o tym, że ktoś płaci 1000 $ w jednej transakcji, są przesadzone. Trudno w to uwierzyć. Według statystyk średnie opłaty transakcyjne nigdy nie były wyższe niż 55 $, co odnotowano w styczniu 2018 r. Roger Ver jest obecnie pośmiewiskiem kryptospołeczności:

Kryptogiełdy, banki

Kryptogiełda BitMEX stał się najnowszym graczem przemysłowym, który przyłączył się do filantropijnego wysiłku walki z globalnym kryzysem zdrowotnym COVID-19. 20 kwietnia operator giełdy HDR Global Trading uruchomił specjalny fundusz na walkę z COVID-19 i ogłosił swój wkład w wysokości 2,5 mln $ w formie dotacji dla czterech odbiorców.

Spółka Venture Smart Asia uruchomiła pierwszy zatwierdzony przez regulatora kryptofundusz w Hongkongu, aby osiągnąć swój pierwszy rok w wysokości 100 milionów $ w zarządzanych aktywach. Według raportu Bloomberga z 20 kwietnia Arrano Capital, właściciel spółki blockchain Venture Smart Asia, ogłosił uruchomienie nowego funduszu dla BTC w Hongkongu. Firma z kapitałem podwyższonego ryzyka oświadczyła, że ​​spełniła warunki licencjonowanego kryptofunduszu lokalnej komisji papierów wartościowych i kontraktów futures (SFC).

Jeden z największych funduszy hedgingowych na świecie wchodzi na rynek kontraktów futures dla BTC. Według raportu spółka Renaissance Technologies, fundusz hedgingowy z aktywami o wartości 75 miliardów $, złożył w CME formularz rejestracyjny wykazujący zainteresowanie kontraktami futures na bitcoiny.

Blockchain, technologie

Jedna z największych firm reklamowych w Japonii ułatwia identyfikację twórców treści w popularnych aplikacjach, nawet jeśli w swojej pracy wykorzystują materiały chronione prawem autorskim. Według artykułu w Nikkei z 20 kwietnia w gazecie Dentsu współpracuje z laboratoriami badawczymi w Kadokawa Ascii i innymi, aby wprowadzić Proof of Concept (POC) w celu nagradzania niezależnych twórców treści za pomocą technologii blockchain.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here