[Wiadomości] • BTC spada poniżej 8 800 $ • OKEx zaatkowana DDoS’em • i inne wydarzenia

news-19-11-26

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Bitcoin () spadł poniżej 8 800 $, altcoiny podążają za nim z kilkoma wyjątkami. Zaczynają się pojawiać plotki, że kryptoinwestorzy w Azji wycofują swoje fundusze z powodu problemów na lokalnych rynkach spowodowanych przez przerwy w dostawach i kwarantannę. A ponieważ Azja jest jednym z najważniejszych rynków kryptowalut, spowodowało to globalny spadek cen.

Kryptowaluty

Kryptogiełdy, banki

Blockchain, technologie

Cyfrowe pieniądze po raz pierwszy w prestiżowym wyborze MIT Top 10 przełomowych technologii

Chińscy przywódcy najwyraźniej uważają Librę, który miała być zabezpieczona koszykiem walut, w tym USD, za zagrożenie: może wzmocnić nieproporcjonalną władzę Ameryki nad globalnym systemem finansowym, wynikającą z roli dolara jako faktycznej światowej waluty rezerwowej. Teraz Chiny zamierzają promować swojego cyfrowego renminbi na arenie międzynarodowej. Libra Facebooka stała się zatem narzędziem geopolitycznym. W październiku 2019 r. dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg obiecał Kongresowi USA, że Libra „rozszerzy przywództwo finansowe USA oraz nasze wartości demokratyczne i światowy nadzór”. Rozpoczęła się wojna pieniędzy cyfrowych. Dlaczego to ma znaczenie? Wraz ze spadkiem zużycia środków fizycznych dochodzi również do utraty swobody podczas transakcji. Waluty cyfrowe oferują transakcje bez pośrednika. Technologię walut cyfrowych można wykorzystać do redystrybucji globalnego systemu finansowego.

Revolut dostarczy kryptowaluty do 50 stanów USA

Revolut jest jedną z największych firm w Europie po tym, jak wygrał 500 milionów dolarów od inwestorów, podnosząc całkowitą ocenę tego fintech jednorożca do 5,5 miliarda USD. Revolut jest od dawna dostępny w Europie, dzięki czemu użytkownicy mogą kupować i sprzedawać bitcoiny (BTC), Ethereum () (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) i Ripple (XRP) dla jednej z 29 walut fiducjarnych. Revolut planuje teraz zaoferować tę samą usługę swoim klientom we wszystkich 50 stanach USA.

Coinbase testuje kontrowersyjną technologię rozpoznawania twarzy Clearview

Coinbase, amerykańska giełda kryptowalut z ponad 30 milionami kont, przetestowała technologię rozpoznawania twarzy Clearview AI, według BuzzFeed News. Coinbase zaprzeczyła jednak, że test obejmował dane klientów. Kontrowersyjne oprogramowanie jest intensywnie badane, ponieważ artykuł w „New York Timesie” ujawnił bazę danych firmy zawierającą ponad trzy miliardy zdjęć pobranych z „milionów” stron internetowych i platform mediów społecznościowych bez zgody użytkowników lub wydawców. Niektóre z tych firm i platform, w tym Facebook, Google i Twitter, grożą teraz Clearview AI podjęciem kroków prawnych.

OKEx zaatakowana DDoS’em, środki klientów nie są zagrożone

Kryptogiełda OKEx została minionej nocy zaatakowana przez Distributed Denial-of-Service (DDoS), ale twierdzi, że atak nie wpłynął na zasoby użytkowników. Rzecznik OKEx powiedział, że atak był złośliwą próbą zakłócenia normalnej pracy serwera giełdy. Dyrektor generalny OKEx Jay Hao, na swoim koncie Weibo, opisał atak jako „obszerny”, za którym stoi konkurencja. Zespół pomocy technicznej OKEx wykrył atak i „szybko” zareagował.

Przeglądarka Brave zintegrowała WayBackMachine, archiwum internetowe

Przeglądarka Brave zintegrowała WaybackMachine, archiwum internetowe, na swojej platformie, by przywrócić „martwe strony”, które wyświetlają użytkownikom komunikat o błędzie. Nowa wersja Brave wykryje, czy ​użytkownik otrzymał komunikat o błędzie – w tym słynny 404 – i wysyła powiadomienie z pytaniem, czy użytkownik chce zobaczyć zarchiwizowaną wersję tej strony.

Kaspersky testuje aplikację blockchain pod kątem opcji

Opcje na blockchain zyskują coraz większą uwagę w Stanach Zjednoczonych, pomimo ogromnego niepowodzenia mobilnego głosowania w stanie Iowa na początku bieżącego miesiąca. Firmy przodujące w technologii blockchain zdają sobie sprawę z potencjału opracowywanych przez nich produktów, które mogą zmienić nie tylko globalną gospodarkę, ale także sposób, w jaki wyborcy oddają swoje głosy. W tym tygodniu zrobiła to firma Kaspersky Lab, firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem. Firma wprowadziła nowy rodzaj narzędzia do głosowania opartego na blockchain, wykorzystującego system Polys, uruchomiony w listopadzie 2017 r., który ma na celu zapewnienie skutecznego i bezpiecznego sposobu głosowania online. Według Polys wyborcy otrzymają unikalne kody QR lub tokeny. Z kryptograficznego punktu widzenia wybory w tym systemie działałyby jak technologia księgi rozproszonej; głos zostanie zaszyfrowany, a połączenie między wyborcą, który go oddał, zostanie zweryfikowane. Wyborcy mogliby następnie potwierdzić, że ich głos został zarejestrowany na blockchain.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here