[Wiadomości] • Cardano wprowadza skalowalność za pomocą Hydra Sharding • i więcej wydarzeń

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Bitcoin () nieco zwolnił i obecnie sprzedaje się za około 7 800 $. Wczoraj był niewiele nad 8 000 $, tego poziomu dziś nie utrzymał. Altcoiny są nadal w większości czerwone, choć „tylko” o kilka procent. Większość dużych kryptowalut odnotowała rekordowy wzrost obrotu opcjami bitcoin. Łączny wolumen obrotu wyniósł 198 milionów $, według Skew Markets.

btc-ption-volumes

Kryptowaluty, kryptorynki

• Cardano wprowadza skalowalność dzięki Hydra Sharding

Cardano wprowadza skalowalność do swojego blockchaina dzięki innowacji Hydra Sharding, powiedział Charles Hoskinson, założyciel IOHK. Hoskinson dodaje, że Hydra z „wdziękiem wpasowała się” na szczyt systemu Proof-of-stake Cardana. Każdy operator poolu może obsługiwać własny kanał lub „głowę Hydry”. Symulacje wskazują, że każda „głowa” może obsłużyć około 1000 transakcji na sekundę (TPS). Z 1 000 abonenckich pooli, z których każdy przetwarza 1 000 TPS, Cardano może osiągnąć prędkości do 1 miliona TPS.

Kryptogiełdy

• Bithumb dołącza do Chainalysis pomimo zaostrzenia przepisów w Korei Południowej

10 marca główna południowokoreańska kryptogiełda Bithumb ogłosiła, że nawiązała współpracę z Chainalysis po przyjęciu nowych koreańskich przepisów kryptograficznych. Bithumb użyje narzędzia śledczego Chainalysis „Reactor” do zbadania podejrzanych działań na swojej platformie w celu zapewnienia zgodności z niedawno zmienioną koreańską ustawą o szczególnych informacjach na temat transakcji finansowych. Niektóre przepisy ustawy wejdą w życie dopiero za 12 miesięcy i oczekuje się, że nowy aparat zostanie w pełni wdrożony po kolejnych sześciu miesiącach. Dlatego wszystkie południowokoreańskie kryptowaluty muszą działać w pełnej zgodności z ustawą do września 2021 r.

Blockchain, technologie

• Blockchain będzie monitorował wykorzystanie energii odnawialnej w Niemczech

9 marca dostawca technologii blockchain Unibright (UBT) ogłosił partnerstwo z niemieckim startupem Wasserkraft Mittelrhein w celu wykorzystania Unibright Framework w celu ułatwienia zdecentralizowanego handlu energią odnawialną. Energia jest wytwarzana przez zdecentralizowane elektrownie wykorzystujące platformę Unibright. Unibright proponuje system „inteligentnych sieci”, w którym różni mali producenci energii elektrycznej łączą się bezpośrednio z odbiorcami energii za pomocą technologii blockchain.

• AliPay chce rozszerzyć usługi online ze względu na większy popyt

Miliarder Jack Ma, właściciel aplikacji płatniczej Alipay, stara się przyciągnąć 44 miliony sprzedawców, aby rozszerzyć usługę do 900 milionów użytkowników aplikacji we wszystkich obszarach, od kupowania nieruchomości po rezerwację restauracji i seansów kinowych. Alipay ma na celu przyciągnięcie tych sprzedawców i usługodawców w Chinach za pomocą mini programów – lite aplikacji, które działają na jego interfejsie i zapewniają szybki dostęp do usług. Alipay powiedziało, że dostawca usług w zakresie nieruchomości sprzedał nieruchomości na aukcjach w ramach mini-programu w zaledwie trzy dni za łączną kwotę 110 milionów juanów (16 milionów USD). Zintegrował system weryfikacji tożsamości Alipay, śledzenie aukcji w czasie rzeczywistym oraz prywatny blockchain, który zawierał lokalną kacelarię notarialną.

Regulacje

• Po rekordowym obniżeniu stóp procentowych FED wzrosło zainteresowanie pożyczkami w kryptowalutach

W ubiegły wtorek FED obniżył stopy procentowe o 0,50% do docelowego zakresu od 1,00% do 1,25%. Była to świetna zachęta dla wielu aplikacji kryptopożyczkowych. Firma Figur Technologies, która sama wykorzystuje blockchain do transformacji rynku z kryptopożyczkami, powiedziała, że odnotowała gwałtowny wzrost liczby wniosków kredytowych, nawet o 300% w ciągu ostatniego tygodnia. Łączna kwota pożyczek sfinansowanych przez spółkę wyniosła ponad 1 miliard USD.

• Fed wpompował kolejne 168 miliardów dolarów w amerykańską gospodarkę – to więcej niż kapitalizacja rynkowa BTC

Po kilku dniach spadających rynków System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych dodał do gospodarki 168 miliardów dolarów – to więcej niż suma wszystkich pieniędzy obecnie zainwestowanych w bitcoiny.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here