[Wiadomości] • CME zarejestrowało 1,1 miliarda USD kontraktów Bitcoin futures w ciągu jednej doby • i inne wiadomości

news-19-11-13

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

Rynki

Kryptorynki wciąż nie odzyskały pełnię sił po ostatnim kryzysie.  Bitcoin () próbuje obecnie utrzymać się na 9 600 $ i lekko się na tym poziomie waha. Pojawiły się komentarze, że ostatni dump spowodował FED, który sprzedał na aukcji skonfiskowane bitcoiny. Ostatnie globalne wyniki makroekonomiczne, będące pod wpływem epidemii koronawirusa w Azji, również nie dodaję optymizmu. Nastrój na kryptorynkach powraca do obszaru strachu.

Kryptowaluty

Kryptogiełdy, banki

Blockchain, technologie

Ripple chce zbudować most między XRP i ETH

Ripple twierdzi, że próbuje zbudować most finansowy między XRP a Ethereum () (ETH). Firma opublikowała wyzwanie dla programistów, którzy mogą próbować połączyć obie kryptowaluty na protokole Interledger Protocol (ILP). Wprowadzony przez Ripple pod koniec 2015 roku ILP, ma na celu zapewnienie firmom łatwą wymianę walut, w tym aktywa fiducjarne oraz kryptowalutowe.

Hardfork Cardano OBFT przebiegł dobrze i uzyskał wsparcie Binance

Aktualizacja sieci Cardano zaplanowana na wczoraj (20 lutego) przebiegła pomyślnie. Jest to ulepszony mechanizm konsensusu Ouroboros BFT. Kryptogiełda Binance ogłosiła już wsparcie dla tego hardforku i poinformowała, że w tym czasie nie powstanie żaden nowy token. To był pierwszy z dwóch planowanych hardforków.

IOTA wzywa właścicieli portfeli Trinity do zmiany hasła

W ubiegłym tygodniu fundacja  IOTA () zatrzymała sieć Tangle po tym, jak hakerzy skradli środki z co najmniej dziesięciu kont o wysokiej wartości. Fundacja wkrótce ujawniła lukę w zabezpieczeniach w wersji portfela komputerowego Trinity i teraz zachęca użytkowników tego portfela, którzy otwierali go w okresie od 17 grudnia 2019 r. do 18 lutego 2020 r., do podjęcia działań w celu ochrony swoich tokenów.

CME zarejestrowało bitcoinowe kontrakty futures za 1,1 miliarda USD w ciągu jednego dnia

We wtorek CME Bitcoin Futures odnotowała jeden ze swoich największych dziennych wolumenów obrotu w wysokości 1,1 miliarda dolarów, co może być postrzegane jako oznaka wzrostu zainteresowania instytucjonalnego bitcoinami. Technicznie najwyższy dzienny wolumen wynoszący 1,3 miliarda dolarów miał miejsce 13 maja, w tym samym czasie na rynku panowała hossa. Inne pozytywne sygnały to to, że dzienny wolumen kontraktów futures na bitcoinach w CME nadal rośnie. Oprócz tych danych liczba transakcji przekraczających 100 000 $ stale rośnie w tym roku, co może wskazywać, że inwestorzy instytucjonalni handlują dużymi kwotami bitcoinów.

Morgan Stanley kupił E*Trade za 13 miliardów dolarów

Gigant bankowości inwestycyjnej Morgan Stanley kupuje brokera dyskontowego E*Trade Financial Corporation za 13 mld $. Według raportu The Wall Street Journal zakup zostanie ogłoszony dzisiaj. James Gorman, CEO Morgan Stanley, powiedział, że bank planuje wyprzedzić zarówno Schwab, jak i Fidelity, jego dwóch największych konkurentów. E*Trade był podobno przygotowany do oferowania transakcji z BTC i ETH, ale nie wydano jeszcze formalnego ogłoszenia w tym zakresie.

Kryptogiełda UpBit nie pozwala klientom zagranicznym na wypłacanie środków

Południowokoreańska kryptogiełda Upbit zaczęła blokować wypłaty dla swoich zagranicznych użytkowników już w grudniu minionego roku. Początkowo było to postrzegane jako reakcja na atak hackerski, jednak teraz wydaje się, że może mieć to coś wspólnego z niezapłaconą grzywną nałożoną przez urząd skarbowy. Posiadacze rachunków zagranicznych mogą zostać zmuszeni zaczekać, aż organy podatkowe oficjalnie zdecydują, czy ponownie uzyskają dostęp do swoich środków. To może zająć dużo czasu.

ONZ jest jednym z nowych nabytków na liście Forbesa „Blockchain 50”

Nowo opublikowana lista Forbesa – Blockchain 50 – wymienia niektórych nowych uczestników, m.in. Organizację Narodów Zjednoczonych. Nowa lista 50 największych firm blockchain, opublikowana 19 lutego, jest drugą edycją corocznej listy Blockchain 50, która została po raz pierwszy opublikowana w kwietniu 2019 r. Podobnie jak w ubiegłym roku, ta nowa kompilacja obejmuje gigantów przemysłowych, takich jak Amazon, Microsoft, JPMorgan, Google, a także kryptofirmy, takie jak Bitfury, Coinbase i Ripple. Około połowa firm z tej listy to nowicjusze, w tym ONZ, drugi co do wielkości bank na świecie China Construction Bank, Rosyjskie Narodowe Biuro Rozliczeniowe oraz Square, firma zajmująca się płatnościami mobilnymi założona przez CEO Twittera Jacka Dorseya.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here