[Wiadomości] • Coinbase ma na swoich kontach prawie 1 milion BTC • Atak 51% na Vertcoin • i inne wiadomości

news-191202

Oto krótkie podsumowanie najważniejszych wiadomości z ostatniej doby. Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje o każdym wydarzeniu. 

Rynki

Bitcoin () rozpoczął miniony tydzień imponującym czterodniowym rajdem, który poprowadził jego cenę z 6 575 USD na 7 827 USD. Pod koniec tygodnia, po wiadomości o ataku na południowokoreańską kryptogiełdę Upbit oraz po aresztowaniu dewelopera Ethereum Virgila Griffitha w Los Angeles po powrocie z kryptokonferencji w Korei Północnej, cena gwałtownie spadła. Altcoiny ponownie skopiowały lidera rynku. Obecnie rynki handlują raczej poziomo.

Kryptowaluty

Banki / giełdy

Blockchain / technologia

Regulacje

Vertcoin poddany atakowi 51%

1 grudnia o 15:19 UTC usunięto 603 bloki z głównego bloku VTC i zastąpiono 553 blokami atakujących. Zarejestrowano 5 transakcji tzw. double spending. W sumie 125 VTC (29 USD) zostało przekierowanych do portfela hakera. Bittrex, giełda, na której najwięcej handluje się VTC, zablokowała wypłaty na platformie, kiedy okazało się, że atak jest w toku. Atak kosztował atakującego ± 0,5-1 BTC. Całkowity zysk z ataku wyniósł około 0,44 BTC, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nie był opłacalny. Ostatni 51% atak na VTC miał miejsce w grudniu zeszłego roku.

Coinbase ma na swoich rachunkach prawie 1 milion BTC

Największa kryptogiełda w Stanach, Coinbase, założona w 2012 roku, zgromadziła na przestrzeni lat ponad 966 000 BTC. Przy cenie BTC wynoszącej około 7 250 USD całkowita kwota wynosi 7 miliardów USD. BitMEX jest podobno drugą giełdą co do wielkości wolumenu obrotu BTC, posiadającą ponad 265 000 Bitcoinów, czyli nieco poniżej 2 miliardów USD. Na trzecim miejscu Bitstamp, gdzie poza 229,49 tys. Bitcoinów, posiada również 26,92 tys. ETH i 861,83 USDT. Oznacza to, że łączna kwota w USD zdeponowana na Bitstamp w momencie pisania artykułu wynosi około 1,66 miliarda USD.

Binance dodaje 4 pary z rosyjskim rublem

Dziś (2 grudnia) kryptogiełda Binance ogłosiła, że udostępni cztery nowe pary biznesowe dla rubla rosyjskiego (RUB), które będą dostępne już tego samego dnia od 13:00 UTC. Binance opublikowała newsa na swojej stronie internetowej, w którym oświadczyła, że giełda handluje następującymi parami RUB: BNB / RUB, BTC / RUB, ETH / RUB i XRP / RUB.

Microsoft i Fabled Lands opracowują grę karcianą z wykorzystaniem blockchain

Microsoft, firma deweloperska Eidos i Gamebook Fabled Lands, opracowują grę karcianą opartą na najlepiej sprzedającej się książce z grami z lat 80. Według komunikatu prasowego opublikowanego 1 grudnia, nowa gra karciana będzie oparta na bestsellerowej książce The Way of Tiger z lat 80. autorstwa Jamiego Thomsona i Marka Smitha. Gra będzie nosić nazwę „Arena śmierci”, a jej gracze będą walczyć w fantastycznych bitwach karcianych z elementami z oryginalnej serii gier. Własność kart zostanie udowodniona za pomocą blockchain.

Amerykańscy prawodawcy chcą zaklasyfikować stablecoiny jako papiery wartościowe

Kilku prawodawców USA próbuje zaklasyfikować stablecoiny jako papiery wartościowe. Ponieważ Libra rozważa akceptację fiatem wspieranych stablecoinów zamiast jednego tokena obsługiwanego przez koszyk walut narodowych, kryptoprojekt wymyślony przez Facebooka może napotkać kolejną przeszkodę regulacyjną. Tymczasem prawodawcy popierający tę ustawę stwierdzili, że stablecoiny należy klasyfikować jako papiery wartościowe w celu ochrony konsumentów w USA. Jeśli prawo zostanie uchwalone, projekty stablecoinów, takie jak Libra, będą potencjalnie podlegać surowym amerykańskim przepisom dotyczącym papierów wartościowych.

Czy Japonia pójdzie za przykładem Chin w kwestii traktowania kryptowalut?

Bank Japonii zaczyna badać możliwość emisji cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Rozwój ten nastąpił, ponieważ sąsiednie Chiny ogłosiły ambicję wprowadzenia własnej waluty cyfrowej (DECP) w przyszłym roku. W Japonii istnieje obecnie problem z istniejącym prawodawstwem, ponieważ z powodu wydania własnej państwowej kryptowaluty obowiązujące prawo musiałoby zostać zmienione, aby uzyskać status prawnego środka płatniczego dla waluty cyfrowej. Wydarzenia te sugerują, że Japonia może być zainspirowana chińskim podejściem.

Huobi China i China Telecom łączą się, aby opracować technologię DLT

Kryptogiełda Huobi połączyła siły z innymi renomowanymi firmami w Chinach, w tym UnionPay, China Telecom i innymi, tworząc Blockchain Services Network (BSN). Konsorcjum zamierza przyspieszyć rozwój technologii DLT w tym kraju, jak informuje FN.com 1 grudnia 2019 r.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here